Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I dag er det 3 uker siden første parring (hadde frivillig parring på dag 15 og dag 16 med heng i 20 min på begge). Era drikker mye mer enn vanlig, prøver å stjele alt hun kommer over av mat, leker mindre med Risk og tar det roligere på tur, i tillegg kastet hun opp i gårkveld og nå i kveld, så alt tyder jo på at hun er drektig :) Skal på UL med henne på torsdag, så da får vi se :)

Her er i hvert fall magebilde av henne fra i dag og Era pleier ikke å ha sånn bul på magen!

020-9.jpg

  • Like 4
  • Svar 499
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har vi vært på ul og den viste *trommevirvel* Det blir valper i desember!! :-D

For en natt det har vært! De tre første valpene kom mellom 19.30 og 20. Så var det et opphold til 20.50. Disse valpene kom lekende lett og vi trengte bare sitte og observere. Så gikk det 1 time og 30

Dagens glade! Fate har lagt på seg 12 gram siden i morges!

Skrevet

Litt vanskelig å se, har du et stå bilde av henne?

ut i fra tegnene så må hun jo enten være drektig eller veldig innbildt. Noe er hun ihvertfall :lol:

Skrevet

Jeg tipper det er prikkebabyer inni der! Jeg tror faktisk det er 8 :fear:

Vitti at du sier 8 egentlig! Era er fra et kull på 8 og Nico fra et på 9 :)
  • Like 1
Skrevet

Litt vanskelig å se, har du et stå bilde av henne?

ut i fra tegnene så må hun jo enten være drektig eller veldig innbildt. Noe er hun ihvertfall :lol:

Har ikke ståbilde av henne fra denne uken, men man ser ikke så mye når hun står hehe. Skal prøve å få tatt i morgen, men trenger hjelp til å ta det! Era kan ikke stå i ro så lenge skjønner du for hun må jo få maaat! :D
Skrevet

Har ikke ståbilde av henne fra denne uken, men man ser ikke så mye når hun står hehe. Skal prøve å få tatt i morgen, men trenger hjelp til å ta det! Era kan ikke stå i ro så lenge skjønner du for hun må jo få maaat! :D

Dårlig servering hjemme hos dere? :P

Skrevet

å hellan :heart: jeg SKAL ha en prikk en gang, men bare vet ikke når..

Hvor mange bebiser håper du på da? Jeg tror det kommer 9-10 stk jeg.

Skrevet

Jeg håper på 8 stk :) 5 tisper og 3 hannhunder! 3sorte tisper og 2 brune tisper og 2 brune hannhunder og 1 sort hann. :angel:

Ingen her ingen som tipper farge også da?? Både brun og sort kan komme :D :D

Skrevet

Hehe! Begge farger kan komme ja, da mor er brun og far er sort :-)

Jeg håper jo det kommer flest tisper jeg da :-) 8 er vel et fint tall :-)

Skrevet

"Bul" på magen så tidlig betyr helst falsk drektighet. De andre symptomene du nevner, kan bety både ekte og falsk drektighet. Den dagen du ser blank, seig utflod kan du rope hurre. Magen vokser i bredden, ikke i dybden, og i hvertfall ikke så tidlig. Det er lett å stirre seg blind på enparret tispe, men det gjelder å ha litt tålmodighet. ved 4 uker skal du se tydelig forandring på pattene, de blir større og mer rosa, og strutter litt.

Skrevet

Er det noen der, er de veldig velkommen, er det ikke noe der, er det greit det og :-) skal som sagt på ul på torsdag så får vi se :-)

Jeg laget tråden for at dere skulle få gjette om det er eller ikke :-)

Skrevet

Hehe! Begge farger kan komme ja, da mor er brun og far er sort :-)

Jeg håper jo det kommer flest tisper jeg da :-) 8 er vel et fint tall :-)

Med mindre Nico er dobbelt sort da :P

Jeg tror Casper og får ca 8 valper, nå har de lik mage :lol:

9.

3 tisper, 6 hannhunder. 7 sorte og 2 brune.

(Må kanskje forandre svaret mitt etterhvert som synskheten min tuner seg inn.)

Skrevet

"Bul" på magen så tidlig betyr helst falsk drektighet. De andre symptomene du nevner, kan bety både ekte og falsk drektighet. Den dagen du ser blank, seig utflod kan du rope hurre. Magen vokser i bredden, ikke i dybden, og i hvertfall ikke så tidlig. Det er lett å stirre seg blind på enparret tispe, men det gjelder å ha litt tålmodighet. ved 4 uker skal du se tydelig forandring på pattene, de blir større og mer rosa, og strutter litt.

Jeg har hatt tispe med innbildt som det har kommet utflod fra, så dem trenger ikke å være drektig for det om. Spurte tilogmed veterinæren, og det var "normalt"

Selvfølgelig er det prikke bebbiser der!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...