Gå til innhold
Hundesonen.no

Kaostrioen er fullstendig på jordet...


Recommended Posts

Skrevet

Riktig jorde i det minste.

Ingenting er som uberørt nysnø å løpe i :wub:

8130817474_273996270c_z.jpg

"Weeeeeeee!"

8130817648_859827c02d_z.jpg

Utmanøvrere en Snuser...

8130791631_a49b69ca00_z.jpg

Og børne videre:

8130818264_fa7113ba8f_z.jpg

Øra er fine å flakse med, får litt ekstra oppdrift:

8130792025_b4802ba95b_z.jpg

Kasko er ikke like begeistret, han ønsker seg en meter lengre bein

8130820562_c2677f7919.jpg

Han er fin da, raringen min :wub:

8130820828_49c4ea3b97_z.jpg

Snuserattack!

8130794629_7fd1687253_z.jpg

"Ædda bædda!"

8130794939_bd25fd83b1_z.jpg

Fjolla mi :wub:

8130795179_2083d3e2e0_z.jpg

:wub:

8130795353_6a02213cd7_z.jpg

Phuh, slitsomt å jage Lukis...

8130795711_8410f3e9a7_z.jpg

"mamsen, nå går vi inn!"

8130822068_3b2ee4730e_z.jpg

  • Like 14
Skrevet

Herlig :wub: Digger Lupin sitt eddabædda tryne, også syns jeg synd i Kasko som vil ha lengre bein :P

Har spurt om bonden kan frese en løpeløype til kasko så det blir lettere å løpe :lol:
  • Like 1
Skrevet

Lo så godt av "Mamsen nå går vi inn".. kjenner igjen den der.. men ikke lett for små basselusker i snø heller da. Fronten på de dekkenene pleier jo bare å skuffe inn snø som legger seg på en myk hårløs basenji-mage, og det er jo ikke noe godt må man da begripe!

Skrevet

Lo så godt av "Mamsen nå går vi inn".. kjenner igjen den der.. men ikke lett for små basselusker i snø heller da. Fronten på de dekkenene pleier jo bare å skuffe inn snø som legger seg på en myk hårløs basenji-mage, og det er jo ikke noe godt må man da begripe!

Skjønner han godt jeg, plukket ut isklumper fra innimellom frembeina. Kald gutt! Må få strikka heldekkende genser til han, og bukse. :lol:
Skrevet

Fin puddersnø dere har :) Her har det blitt kornsnø med skarelag, det er ekkelt å løpe i sier Oabba. Og da gir Valpis seg også etter den verste sprinten, for det er kjedelig å løpe tulling alene :P

  • Like 1
Skrevet

Fantastisk flotte og stemningsfulle bilder! Digger særlig "ædabædabildet" av Lupin, veldig, veldig vakkert!

Og Ganzie hilser til Kasko og sier at hun skjønner ham godt, snø er best på bilder synes hun :aww:

  • Like 1
Skrevet

Ser ut til at den langbeinte slanke saken har et visst overtak på de to andre :lol: .

*fnis* Bare bittelitt! Snuser blir litt mer bulldoser gjennom snøen, mens Lukisen bare såvidt det er mellomlander før han svever videre. :lol: Basenjien stakkars, han prøver så best han kan å hoppe i sporene til meg eller kahlo, lukisen sine blir for lang avstand mellom. :lol: Prøver han seg i utråkket snø, så blir han til en snøplog. *fnis*
  • Like 2
Skrevet

Takk for skryt. :ahappy: Var 16 minus her i går kveld, så er litt i overkant kaldt enda. :lol: Men vi elsker snø, så klager bare litt for å sympatisere med basenjien. Og i dag snør det igjen. :lol:

Tøfflus: jeg angrer ikke jeg heller, han er dramaueenlangbeinen min. :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...