Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tusen tusen takk alle sammen Det har vært en helt fantastisk dag, med så utrolig mange flotte mennesker som har stått på og hjulpet oss så utrolig masse så alt ble perfekt, jeg blir helt rørt av å te

Store dagar fortener store trådar . LUKKE TIL MED DAGEN I DAG! ( <- festsmaili)

Brudeparet har tatt natt! Vi (haha, jeg bor her i disse dager, da skriver jeg vi) har hatt en fantastisk dag! De var så utrolig flotte og skjønne sammen! ( de er det hjemme og altså ) God mat! Kjek

Posted Images

Skrevet
1 time lenger bryllupsnatt! :P

Det blir sikkert skikkelig, skikkelig spennende :lol:

Gratulerer med dagen, Lill og Lars - håper den har svart til forventningene *vente på bilder :D*.

Skrevet

Gratulerer med dagen til dere begge :D:heart:

er så glad for at vi fikk dele dagen med dere, synes kjolen din var, ja hva skal man si egentlig. Jo, kanskje Breath taking er en passende beskrivelse av deg i kjolen, absolutt nydelig. Dere er et vakkert par og måtte dere få ,mange mange lykkelige år sammen

Skrevet

Brudeparet har tatt natt! Vi (haha, jeg bor her i disse dager, da skriver jeg vi) har hatt en fantastisk dag! De var så utrolig flotte og skjønne sammen! ( de er det hjemme og altså :lol: )

God mat! Kjekke folk, nydelig kjole, fine dressmenn! Nyyyydelige, søøøte, sjarmerende Soph <3

Ah! Jeg har kost meg slik og herr&fru virker helt overveldet :heart: herlige folk!

  • Like 6
Skrevet

Tusen tusen takk alle sammen :heart: Det har vært en helt fantastisk dag, med så utrolig mange flotte mennesker som har stått på og hjulpet oss så utrolig masse så alt ble perfekt, jeg blir helt rørt av å tenke på det :)

Her er noen bittefå bilder, skal lage en egen tråd senere når jeg har fått alle :)

644004_10151222615628910_1493423364_n.jpg

579536_10151299849021111_922872284_n.jpg

68301_10151299725951111_1448441128_n.jpg

10274_10151222867318910_282793530_n.jpg

  • Like 16
Skrevet

Så nyydelig du er Lill - virkelig en av de peneste brudene jeg har sett! Håper dagen var like spesiell og fin som dere ønsket på forhånd, og at dere nå får ro til å nyte nygifttilværelsen litt :) Stor klem.

  • Like 1
Skrevet

Vakkert par, vakker brud og flink Jaran som ikke poppet fram før den store dagen :) Kjolen satt perfekt og ser ut som en drøm :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...