Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 198
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endelig - endelig er har jeg blitt sankt bernhardseier igjen! Arveprinsen heter Bernweiler's Gentle Guardian, til daglig Cujo. Det kommer nok flere bilder og tekst etter hvert, men til å begynne med,

Zzz...

Jo, litt mer om knøttet: ganske lat, ganske uredd og veldig, veldig, veldig deilig. Først og fremst så håper jeg at han blir en frisk og rask hund, man kan jo aldri vite, selv med de beste forutsetnin

  • 4 weeks later...
Skrevet

Mer bilder fra de siste ukene. Cujo har fått være (kunst)utstillingshund, har kommet i avisen og har i tillegg blitt trykket på forsiden av den siste utgaven av Bernhardposten.

094_zps28040e68.jpg

061_zpseeb03414.jpg

020_zps2618eca2.jpg

0022_zps1afc034b.jpg

161_zpsd332aba4.jpg

190_zps3ad09c10.jpg

036_zps307dd3e5.jpg

  • Like 6
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har snikforfulgt deg på FB (vakke meningen altså, ramla bare innom deg via en venn og kjente igjen navnet på Cujo) og for en utstillingstur dere har hatt i det siste :D

  • Like 1
  • 1 month later...
Skrevet

Jeg har snikforfulgt deg på FB (vakke meningen altså, ramla bare innom deg via en venn og kjente igjen navnet på Cujo) og for en utstillingstur dere har hatt i det siste :D

Det vel bare kjekt vel :D Og eeeendelig har jeg klart å samle litt bilder fra Nordlandsturnéen vår:

0212_zps0750dc85.jpg

0812_zps215de928.jpg

088_zpsf7dc9357.jpg

087_zpsf998d8b1.jpg

Første utstilling på turen, Tromsø hundeklubb:

652_zps213fdae5.jpg

Og første certet, samme dag :D

675_zpsd3f5e4cd.jpg

Mer bading:

043_zps21a98489.jpg

039_zps4b627576.jpg

040_zps81d56480.jpg

Utstilling i Bodø:

073_zps972c8e98.jpg

094_zpsa9bd9a94.jpg

414_zps39e7e314.jpg

Og enda mer bading:

0542_zps626885e7.jpg

119_zps57df98f5.jpg

  • Like 8
Skrevet

Wow, for en stram og veltrent St.Bernhard! Ikke slik jeg forventer å se dem - positiv overrasket. Og gratulerer med cert! :D

  • Like 1
Skrevet

Wow, for en stram og veltrent St.Bernhard! Ikke slik jeg forventer å se dem - positiv overrasket. Og gratulerer med cert! :D

Tusen takk for det :) Stram og stram, akkurat nå er han sånn ordentlig hengslete og nedrøytet og rar, men han er god da :D

  • Like 1
Skrevet

Neimen, har du vært her i Tromsø uten å si i fra! Jeg ville jo kosemose nurket :D

Ja, flere dager var vi der - så det burde jeg kanskje ha tenkt på :hmm: Men - hvis alt går etter planen (skal være litt forsiktig med å jinxe det da, men) så kommer vi til Tromsø til neste år også :D

Han er så søøøøt! Skulle gjerne ha blitt mer kjent med han! Ser ut som er super hund :)

Takk :D Ja, han er bare god, helt utrolig glad i ham. Og nå er pelsen hans blitt så fin. Det svarer seg å være litt tålmodig :) (Ligger forresten et bilde av Nitro'en din på fb nå, endelig klart å sortere litt bilder ut fra Nordlandsturen :) )

Skrevet

Wow så vakker han er! :) De andre St Bernhardshundene jeg har sett har liksom vært så massive og tunge i kroppen men denne karen var jo bare så fin? :ahappy: Veltrent og slank og atletisk, deilig å se :ahappy:

  • Like 2
Skrevet

Gratulerer så mye til herlige Cujo,det var en glede å endelig få hilse på ham og Dronningen hans :wub:

Åh, det var jo så kjekt å få komme og endelig få hilse på gutta dine også. Og som sagt, tror det hadde vært kjekt å møtes når en viss tåplage endelig er borte :)

  • Like 1
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...