Gå til innhold
Hundesonen.no

Den lille store aka Cujo


Emilie
 Share

Recommended Posts

  • Svar 198
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Endelig - endelig er har jeg blitt sankt bernhardseier igjen! Arveprinsen heter Bernweiler's Gentle Guardian, til daglig Cujo. Det kommer nok flere bilder og tekst etter hvert, men til å begynne med,

Zzz...

Jo, litt mer om knøttet: ganske lat, ganske uredd og veldig, veldig, veldig deilig. Først og fremst så håper jeg at han blir en frisk og rask hund, man kan jo aldri vite, selv med de beste forutsetnin

  • 2 weeks later...

Åh som han växer! Ser ut som en riktig livsnjutare alltså :wub: himla fina bilder du tar föresten!

Tusen takk :D Vi har vært på småbruksferie denne uken, så her kommer litt flere bilder av nurket som vokser og vokser:

313.jpg

Der fikk vi sol også gitt.

318.jpg

406.jpg

419.jpg

Staffe going down.

421.jpg

721.jpg

Her har vi sklidd på isen i en liten bekk, og der blir vi sittende en stund.

749.jpg

Hvordan smaker en rottis?

890.jpg

Også var det matmor som fikk ha det litt morsomt.

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fineste Cujo. :wub:

Og du tar fine bilder som alltid. :ahappy:

Hvordan fikk du nisselua på han? :P Sånn uten at han skal spise på den, eller flytter på seg.

Tusen takk :D Hehe, ja, det var et prosjekt, det er å ta på luen og si bliiiiiiii, sånn ca 350 ganger :P

er da fortsatt plass til deg og Venus i hvert deres hjørne.. Sånn en kjekk og hensynsfull gogutt :-)

Ja, vi trøkker oss sammen :P

49ers fan? :D Som han har vokst, han er så utrolig søt!

Må vel kalles det med det båndet, hehe, men det var vel mer en ren tilfeldighet at han endte opp med det :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Har schæferen rosa klør?

*Kremt* ja, står litt om hvorfor i bloggen :P

Tror Venus har pyntet klørne litt ;)

Er han like rolig som blikket tilsier? :P

Ja, hun er jo dame, må pynte seg litt da, hehe. Ja, Cujo er akkurat passe lat. Han er liksom med på alt, men han tar bare en hver situasjon med knusende ro, blir det for mye styr, så setter han seg bare ned og ser på.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Kåre Lise
*Kremt* ja, står litt om hvorfor i bloggen :P

Ja, hun er jo dame, må pynte seg litt da, hehe. Ja, Cujo er akkurat passe lat. Han er liksom med på alt, men han tar bare en hver situasjon med knusende ro, blir det for mye styr, så setter han seg bare ned og ser på.

Hehe rosabloggern ja, fantastisk.. :lol: Aggi har fått fantasier og Chiquita har fått nettforbud, jeg skal ikke ha det gnålet om klolakk og outfit for at hu skal ut å se dum ut på holka noe hu fint klarer uansett. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe rosabloggern ja, fantastisk.. :lol: Aggi har fått fantasier og Chiquita har fått nettforbud, jeg skal ikke ha det gnålet om klolakk og outfit for at hu skal ut å se dum ut på holka noe hu fint klarer uansett. :P

Pfft...streng du er! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...