Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Naboen min strikker gensere til hund på bestilling. Hun strikker med godt garn som ikke klør eller irriterer og varmer godt. Genseren kan vaskes i maskin.

400 kr for stor str

300 kr for liten

Legg igjen en kommentar om du er intr så skal du få nr hennes. Det kan være lurt å bestille allerede nå så den blir ferdig til kulda kommer da hun allerede har en del bestillinger.

Jeg har en mariusgenser til Mike og en som han fikk her om dagen og jeg er veldig fornøyd.

dsc1604.jpg?w=670

dsc1599.jpg?w=712

dsc1615.jpg?w=781

dsc1622.jpg?w=1024

Mariusgenseren er god å ha på kalde dager

431154_10150506325212581_704411950_n.jpg

184774_10150089960907581_6460055_n.jpg

1055521.jpg

1323481.jpg

Genser på hennes egen hund

Skrevet

Usikker på hvor stor stor er. Hvor stor tenker du? Du kan få nr hennes så du kan sende henne en mld å høre:-)

Jeg er også usikker ang å strikke med ben

"Janis"

Hmm hva med en helt ren ensfarget genser? Kanskje litt kjedelig, men kan jo kle hunden veldig godt og roe ned så det ikke blir "rotete"? Enten gå for ren brun eller grå eller noe annet som går ton i ton eller kanskje gå for en rød eller annen knæsj farge uten mønster.

Skrevet

Ooooh! Leja burde ha en slik en. Hun er 27-28 cm i ryggen. Ville det blitt 300? Skal smiske med sambo og høre om han kan kjøpe! Haha

Skrevet

Jeg er litt usikker Maria, men tror nok det vil bli 300 kr ja. Du kan få nr om du vil så kan du sende mld eller kontakte henne som strikker dem.

Legg ut bilde når du har fått genseren Frida:-D

Skrevet

Ja, det skal jeg :D Den er vel her om et par uker :D Målte Isak da siden Bris er liten ennå, så mulig den blir litt stor for han nå, hehe :) Og så tenkte jeg ikke noe over at det er Fanamønsteret, og jeg har jo ønsket meg Fanakofte i grått og hvitt til meg selv, så da kan vi jo matche :D

  • 2 weeks later...
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...