Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 135
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er vel på sin plass å takke AnetteH (som jeg mistenker har hatt mye arbeid med å arrangere dette), Marie, Marianne og Nina for framifrå dømming og skriving og alle som deltok (eller ikke ) og bid

Her kommer de første bildene jeg har rukket til fra klasse 1

Er det en bra ting, eller? Låner forresten et bilde til face jeg, pippin. Hvem skal jeg skrive er fotografen? Edit: Dagens beste lineføring? Resten av bildene jeg tok, ligger HER

Skrevet

Har fått redigert ca 40 stk, og tror jeg skal ha klart å få med et av alle nå, så tar jeg de andre etterhvert. Men folk må rope ut om jeg har glemt dem altså, for da skal jeg sjekke om det ikke ligger noe gjemt et sted :)

Skrevet

Resultatliste:

Rekrutt:

1. Carro92 - Tazman 83

2. HeidiH - Mayah 79,5

3. Ane - Nora 76

4. Michellus - Angus 68

4. Limo - Lily 68

6. Marvin - Dany 54

7. Kaja - Kovu 53

8. Carro92 - Anastasia 51

9. Kaja - Aqua 41,5

LP1:

1. Marie - Ellie 192

2. AnetteH - Issi 188,5

3. SiriE - Chilli

4. Simira - Odin

5. Pippin - Mana

Mangler poengsummer på de siste i lp1 pga arket ikke ble med meg hjem

LP2:

1. AnetteH - Issi 167,5

2. Marvin - Marvin 159,5

3. Grim - Grim 153

LP3:

1. Marie - Balrog

  • Like 3
Skrevet

Haha sto jeg SÅ langt unna resten under gruppebildet? :lol:

Snart ferdig med mine.. Legger en del her men kommer til å legge kjempemange på bloggen etterhvert! :)

Skrevet

Hanne - outsider! :D

Herlige bilder Siri! Gleder meg til å se fler. Jeg har så dårlig nett, så kommer nok ut når jeg får lasta opp fra skolenettet på mandag :P

Skrevet

Hanne - outsider! :D

Herlige bilder Siri! Gleder meg til å se fler. Jeg har så dårlig nett, så kommer nok ut når jeg får lasta opp fra skolenettet på mandag :P

Dessverre var du en av de uheldige var mye dårlig fokus på bildene, men noen ble nå i det minste bra :)

Og søte Mayah og Aqcua (skrev jeg det riktig?)!

  • Like 1
Skrevet

Dessverre var du en av de uheldige var mye dårlig fokus på bildene, men noen ble nå i det minste bra :)

Og søte Mayah og Aqcua (skrev jeg det riktig?)!

Nesten, Acqua :)

Skrevet

Supre bilder Siri! :)

Også så rask du er da!

Gleder meg til å se de andres bilder også :)

Enten må jeg gjøre det så fort jeg kan, ellers så blir det liggende. Og det kan vi jo ikke ha noe av!

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...