Gå til innhold
Hundesonen.no

Tips til bra film


Recommended Posts

Skrevet

Har helt jernteppe for tida når det kommer til filmer (og serier, egentlig), noe som er megakjipt.. Sååå, hva er favorittfilmen til folk her inne? 10-på-topp, random bra filmer? Tell me! :D Er ikke kresen med sjanger, og sikkert flere som er interessert i noen gode filmtips, så trenger kanskje ikke begrense ting stort :)

Takk for svar!

Skrevet

Silence of the Lambs

Forrest Gump

Chocolat

Freedom Writers

Rocky 1-7 :D

Million Dollar Baby

Notting Hill

Løvenes konge

Jungelboken

Monsters Inc

Den grønne mil

Philadelphia

Terminalen

Skal jeg fortsette?... :P

Skrevet

Silence of the Lambs

Forrest Gump

Chocolat

Freedom Writers

Rocky 1-7 :D

Million Dollar Baby

Notting Hill

Løvenes konge

Jungelboken

Monsters Inc

Den grønne mil

Philadelphia

Terminalen

Skal jeg fortsette?... :P

Ja, fortsett, masse bra tips her :D

Pans labyrint skal ses ihvertfall! Takk :D

  • Like 1
Skrevet

true blood

vampire diaries

greys anatomy

game of thrones

house

band of brothers

the gladiator

fight club

requiem for a dream

monster

pulp fiction

seven

blood diamond

lucky number slevin

the butterfly effect

schindlers list

snow white and the huntsman

seabiscuit (hestefilm)

jarhead

lord of war

the sorcerers apprentice

Skrevet

Her kommer noen av mine yndlingsfilmer jeg gjerne ser om igjen og om igjen!

Pretty Woman (med Julia Roberts)

Batman: The Dark Knight Rises (Christian Bale er jo bare såå kjekk, hehe)

Cast Away (Tom Hanks)

Sherlock Holmes (både film nr.1 og 2, med Robert Downey jr)

Leap Year (denne falt i smak hos meg, med Matthew Goode)

Love and other Disasters (litt i samme stil som den over, med Brittany Murphy)

The Curious Case of Benjamin Button (trist, men fin, med Brad Bitt)

The Green Mile (Tom Hanks)

Og sist men ikke minst The Godfather, både 1 og 2. 3'ern var jeg ikke særlig begeistret for.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...