Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 133
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Refleksvest til både meg og bikkjene. Dekkena til udyra har eg laga sjølv av vest som har vert for liten og kjøpt billig, 2 dekken av 1 vest

Tatt i betraktning at en hund med refleksvest ikke sees særlig godt verken forfra eller bakfra når man går langs en vei, vil refleksvest på MENNESKET være den beste og viktigste måten å sikre både seg

Jeg mener i hvertfall at mitt eget liv er viktigere enn Ozzy sitt. Så om han får refleks skal selvfølgelig jeg også ha det. Bruker også refleks når jeg går til jobben langs en vei uten gangsti. Du e

Skrevet

Refleks-vest til meg, en refleks rundt høyre arm, refleks på kobbelet og refleksvest på hunden samt en blinke-ting i halsbåndet. Bruker jeg vinterdressen min har jeg også refleks på armene og på beina.

Skrevet

Voffsen har refleksvest mens jeg har ingenting :P hehe :P Også har hun refleks i båndet hennes :D Burde vell ha jeg også men det blir bare sånn at hun må ha siden det er bebisen min og dyrebar og jeg er sløvere med meg selv. Haha :P

  • Like 1
Skrevet

Voffsen har refleksvest mens jeg har ingenting :P hehe :P Også har hun refleks i båndet hennes :D Burde vell ha jeg også men det blir bare sånn at hun må ha siden det er bebisen min og dyrebar og jeg er sløvere med meg selv. Haha :P

Da synes jeg du bør bli flinkere til å ta på deg selv refleks. Det tar sikkert sammen tiden som du bruker på å ta det på hunden din. I tillegg er det jo viktig at du også blir sett i mørket og ikke bare hunden.

Jeg tør rett og slett ikke la vær å ta på meg refleks, når det er mørkt ute. Dessuten koster ikke en refleksvest mange kronene uansett... :)

  • Like 2
Skrevet

Voffsen har refleksvest mens jeg har ingenting :P hehe :P Også har hun refleks i båndet hennes :D Burde vell ha jeg også men det blir bare sånn at hun må ha siden det er bebisen min og dyrebar og jeg er sløvere med meg selv. Haha :P

Jeg mener i hvertfall at mitt eget liv er viktigere enn Ozzy sitt. :) Så om han får refleks skal selvfølgelig jeg også ha det. Bruker også refleks når jeg går til jobben langs en vei uten gangsti. Du er skremmende usynlig uten refleks i mørket.

  • Like 3
Skrevet

Tatt i betraktning at en hund med refleksvest ikke sees særlig godt verken forfra eller bakfra når man går langs en vei, vil refleksvest på MENNESKET være den beste og viktigste måten å sikre både seg selv og hunden på. Ser bilisten DEG, så vil han også unngå hunden.

  • Like 4
Skrevet

Bruker Hurtta polar vest, ellers har jeg refleks på dekken hunden har. Samt har et blinkelys festet ganske høyt oppe på kobbelet.

Skrevet

Refleksvest til meg sjølv. Refleksdekken, refleks sele/halsbånd til frøkna. Og så har eg to refleksgreier som eg har laga til og hengt på kobbelet :)

Skrevet

Bruker refleksvest fra chlas olson på hunden + blinkende lys, og refleksbånd på meg selv (de gangene jeg husker det/gidder). Men jeg tar alltid på om jeg skal gå langs veier uten fortau da.

Skrevet

Jeg bruker alltid refleksvest og til hunden min så har jeg reflekskobbel og reflekssele med blinkende lys samt refleksdekken på kalde dager.

Det er forresten lurt å sjekke at fjorårets refleksprodukt fremdeles er bra før sesongen starter siden utstyret gjerne blir vasket et par ganger i løpet av høsten/vinteren og det er ikke alle refleksprodukter som tåler såpe og vann like godt.

Skrevet

Er ikke ofte jeg går langs veien men alle hundene har leietau, halsbånd og hånefot i refleks. I skogen har de et "halsbånd" med refleks som det er strikk i sånn at de kommer seg løs hvis de setter seg fast. Selv har jeg refleksvest og hundene har også sånn lykt som blinker når de går løs. Lager utstyret med refleks selv: www.facebook.com/arielleshundeutstyr

Skrevet

Voffsen har refleksvest mens jeg har ingenting :P hehe :P Også har hun refleks i båndet hennes :D Burde vell ha jeg også men det blir bare sånn at hun må ha siden det er bebisen min og dyrebar og jeg er sløvere med meg selv. Haha :P

Det er fryktelig egoistisk, den bilisten som eventuelt kjører deg ned fordi du ikke hadde på deg refleks får ødelagt livet sitt..

Her går Tesh med reflekshalsbånd og bånd på alle fire bein, kua og Rio med dekken og jeg med bånd og jakke med refleks

  • Like 2
Skrevet

Refleksvest både på hundene og meg. Da blir vi sett forfra, bakfra, oppned og ovenfra. :P Ellers har de brukt å ha lys i halsbånda, men det er mest for at jeg skal se de i mørket når de er løse, og så bruker jeg hodelykt der det er mørkt.

Skrevet

Det er refleks innsydd i det meste av hundeutstyret jeg bruker på tur, så den er grei. Men jeg har en tendens til å glemme å ta på meg refleksvesten min uttapå jakka, så nå vurderer jeg seriøst å kjøpe meg en refleksjakke (Hööks) dedikert til hundelufting. Også må jeg stikke og få kjøpt meg nye lys til å feste på bikkjene, så JEG har oversikt over hvor de er når de løper løse på jorder og i skogen i mørket.

Skrevet

Refleksvest på oss begge :) Tenkte å kjøpe sånn reflekstråd og sy noen striper inn i kobbelet vårt. Det er så godt å holde i så vil ikke bytte det ut med et som det allerede er refleks i :lol:

Skrevet

Frøkena har refleks vest med lys på,halsbånd og bånd med refleks i/på.Båndene med innsydd refleks vises veldig godt!Jeg derimot må skjerpe meg og bli flinkere til ha på refleks.Skal huske det i kveld;)

Skrevet

Det er refleks innsydd i det meste av hundeutstyret jeg bruker på tur, så den er grei. Men jeg har en tendens til å glemme å ta på meg refleksvesten min uttapå jakka, så nå vurderer jeg seriøst å kjøpe meg en refleksjakke (Hööks) dedikert til hundelufting. Også må jeg stikke og få kjøpt meg nye lys til å feste på bikkjene, så JEG har oversikt over hvor de er når de løper løse på jorder og i skogen i mørket.

Kjøpte vinterjakke fra Hööks i fjor med refleks på. Det er på hver arm, bak på hetta og nede på ryggen. Veldig praktisk! Men synes jakken var litt for tung, så brukte den lite...

Eine har halsbånd med refleks og bånd med refleks på. Av og til tar jeg på ham reflekssele. Jeg selv har refleksbånd rundt armene + evt. brikke fra lomma.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...