Gå til innhold
Hundesonen.no

Pippin er i skogen og tester 60D!


Recommended Posts

Skrevet

Idag har vi vært på tur i ca 3 timer, og da ble det en del bilder.

Fortsatt veldig uvant og jeg er litt ut av trening merker jeg. Det er litt annerledes fra 50D, men det kommer seg!

Flere...eh MANGE bilder på bloggen..

IMG_0186.jpg

IMG_0214.jpg

IMG_0230.jpg

IMG_0260.jpg

IMG_0273.jpg

IMG_0298.jpg

IMG_0326.jpg

Ekorn! Se! Der oppe..!

IMG_0354.jpg

IMG_0404.jpg

:wub:

IMG_0434.jpg

Pinnen er aaaakkurat utenfor rekkevidde...

IMG_0437.jpg

IMG_0472.jpg

IMG_0371.jpg

  • Like 11
Skrevet

Fine bilder! Mana er en utrolig flott Husky! :heart:

Takk! :)

Flotte bilder! Det er alltid gøy med nytt kamera:)

Ja det er det :D

Kjempepen :D :D Flink til å ta bilder du!

Takktakk! :)

Skrevet

Hun er så kuuul :lol: . Herlig uttrykk og beina....kapittel for seg selv!

Ser ut til å være bra kvalitet på bildene. Hvordan syns du hvitbalansen er, det er en del fargestikk på de fleste av dem? Jeg sliter litt med det selv.

Skrevet

Så fine bilder! Mana ser ut som en lykkelig hund :wub:

Jeg tror hun er veldig lykkelig :ahappy:

Stilig! Jeg vil også ha 60D!

Løp å kjøp! Ikke sååååå dyrt? :whistle:

Hun er så kul med de der laaange beina! :D

Hihi! Frøken Langebin ja! Morfaren hennes (hvis det var det) heter Langbein :D Vet hvor hu har fått de fra :whistle::lol:

Hun er så kuuul :lol: . Herlig uttrykk og beina...kapittel for seg selv!

Ser ut til å være bra kvalitet på bildene. Hvordan syns du hvitbalansen er, det er en del fargestikk på de fleste av dem? Jeg sliter litt med det selv.

Hvitbalansen er grei den. Det er bare jeg som har overjustert bildene litt :whistle: Litt glad i å ta i hardt :lol: Tar alltid bildene i RAW slik at jeg får justert akkurat som jeg vil uten å tape kvalitet i ettertid. Jeg liker den varme gløden, og synes bildene er kjedelige uten.. Og så er jeg litt for glad i kontrast :whistle: Kan legge ut så får du se forskjell. Hvitbalansen var satt på overskyet vær.

Uredigert:

IMG_0273-2.jpg

Redigert:

IMG_0273.jpg

  • Like 1
Skrevet

Så utrolig fine bilder! Hvor i Oslo er det? Ser fint ut der :)

Det er i Østmaka :) Verdens fineste skog! :P Nesten... Det er så fint her og det er tusenvis av små koselige stier. Og ofte veldig frodig! :)

Skrevet

Det er i Østmaka :) Verdens fineste skog! :P Nesten... Det er så fint her og det er tusenvis av små koselige stier. Og ofte veldig frodig! :)

aha, spørs om jeg ikke må bevege meg litt vekk fra sørkedalen og maridalen,og utforske østmarka gitt :P

  • Like 1
Skrevet

Ahh da gir det mening ja :D enig at det ser ut som det skal :) jeg syns også at de kan være litt kjedelige rett fra kameraet når lyset er litt uinteressant ute!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...