Gå til innhold
Hundesonen.no

Håndarbeidstråd!


Annegru
 Share

Recommended Posts

Tok sin tid, men FÆDI! :D

20130714_192437.jpg

Den var knallfin! Finnes oppskrift på nett?

Jeg har 77 gram colorway og et helt hespe (113 gram) grå trim i Gaia Organic Merino Worsted (strikkes på pinne 4-5 kanskje?) og tenkte å strikke barselgave til naboen over gangen med termin i slutten av august.

Noen som har noen tips til hva jeg kan strikke?

edit: Det er en gutt. :)

edit 2: Jeg har 36 gram med grønn trim igjen også. :)

8709637077_8da09b775a_z_medium.jpg

Ooh, fine farger! Hentesett? Jakke + snekkerbukse som var litt vid ble brukt MASSE her siden det var så enkelt å ta av og på bylten. Eller tenker du noe mer spennende? :P

Har begynt på nytt prosjekt. Vesla skal få uteklær i ull til vintern - hun er 6 mnd nå og strikkes i str 9 mnd. Tror det blir bra!

1004788_10151708249027225_677239890_n.jp

Sånn skal den bli:

526812_10151708248877225_1925359609_n.jp

MEN, jeg liker egentlig ikke lua. Den ser i alle fall ikke praktisk ut. Noen som har gode oppskrifter på litt bedre luer?

62302_10151708247997225_1845992817_n.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Så fine, Sandy :) hvorhen har du kjøpt perlene?

Takk, takk! :) Handler en del på Perlehuset (trur jeg) i Oslo, og bestiller fra Perlebutikken (trur jeg) på nett, og har av en eller annen grunn masse perler jeg har samla på gjennom livet mitt. Kommer også nå hjem med bagasjen full av stein, for her i Athen er det ei hel gate via til denne typen håndverk.
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ååh, den ble kjempefin! Liker fargene veldig godt. :)

Bare en liten pet peeve, den er ikke designed by deg. Den er designed by Pickles og made by deg. :)

Hehe, jeg vet. Jeg ville bare skrive det slik :) Syns det var teit å ha "Made in Norway" og "Made by Marie". Jeg ville være litt fancy :P

Takk :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Kjempefin cardigan, P&S :) Er den ribbestrikket? Hoho, du kommer til å bli så lei av ribbestrikk! :lol:

Bare rettmasker på retten, ribbestrikk på rangen. Er det det som heter patentstrikk tro? Jeg holder på med ryggen nå, på framstykkene skal det være en flette inn mot åpningen, det har jeg aldri gjort før, men det går vel bra. Jeg vil ha knapper på den (skinnknapper hadde jeg tenkt), men vet ikke helt hva jeg skal gjøre med knapphull.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bare rettmasker på retten, ribbestrikk på rangen. Er det det som heter patentstrikk tro? Jeg holder på med ryggen nå, på framstykkene skal det være en flette inn mot åpningen, det har jeg aldri gjort før, men det går vel bra. Jeg vil ha knapper på den (skinnknapper hadde jeg tenkt), men vet ikke helt hva jeg skal gjøre med knapphull.

Ah, det var smart. Tror ikke det er patent, nei. Er det 1r 1v ribb, eller 2r 2v?

Er det store knapper du ønsker deg? Tykt garn?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tror det blir veldig fint!

Spørs jo litt på garntykkelsen, men om de ikke er store så funker det vel sikkert med kast og strikk to sammen?

Ja, tror det blir bra. Men jeg bør vel strikke en smal stolpe på utsiden av den tynne fletten på hver side, fletten er liksom helt ytterst, og lite egnet til både knapper og knapphull.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, tror det blir bra. Men jeg bør vel strikke en smal stolpe på utsiden av den tynne fletten på hver side, fletten er liksom helt ytterst, og lite egnet til både knapper og knapphull.

Ja, det er sant, bildet er så lite men nå når du sier det så ser jeg hva du mener. Tror du det vil se rart ut med 4 masker rillestrikk på yttersiden av fletten? Da slipper du å plukke opp masker til stolpe til slutt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det er sant, bildet er så lite men nå når du sier det så ser jeg hva du mener. Tror du det vil se rart ut med 4 masker rillestrikk på yttersiden av fletten? Da slipper du å plukke opp masker til stolpe til slutt.

Jeg tror det blir bra! :ahappy:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da er barselgaven ferdig. Det ble Puerperium Cardigan og Super Quick baby Bonnet. Synes det ble fint! Og nå synes jeg babyen kan komme, for nabodamen er temmelig lei nå. :)

9532802212_d885c2be7d_c.jpg

9532800594_e487d33335_c.jpg

9530016199_883547238d_c.jpg

Knallfint!

Vi har flyttet i sommer, og driver pusser opp hus -i tillegg til hyper bikkje og 6 mnd gammel baby..... Så det har ikke vært masse strikking på meg når dåpskjolen først ble ferdig (og OM den ble fin!!!! :) -om jeg så skal si det selv, men føler mamma har æren for utføring og forbedring av mine ideer ). Jeg forsøker starte opp igjen i det små nå, Knitting is my yoga! Skal få tatt noen bilder av herligheten, så dere får se. Jeg må bare rydde fram kjøkkenbordet og grave fram kameraet først :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da er barselgaven ferdig. Det ble Puerperium Cardigan og Super Quick baby Bonnet. Synes det ble fint! Og nå synes jeg babyen kan komme, for nabodamen er temmelig lei nå. :)

9532802212_d885c2be7d_c.jpg

9532800594_e487d33335_c.jpg

9530016199_883547238d_c.jpg

Kjempe fin :D De knappene var kjempe fine, jeg så på de da jeg skulle velge ut knapper til jakken jeg lager også.

Jakken jeg laget er helt ferdig nå, og jeg har laget en lue også. Den ble litt mindre pen, men det får så være. Gleder meg til å se hva de syntes om jakken! :D

Min bror skulle hjelpe meg å slette alt fra telefonen, og da måtte jeg inn å sjekke om det var noen bilder jeg ville beholde derfra. Men så så jeg bildet av jakken og måtte skyndte meg og ta mobilen tilside og si: "Jeg har bilder her som du ikke kan få se." Og han tolket jo det i en helt feil retning, som at jeg hadde dirty bilder av meg selv der :lol: Så jeg måtte bare le og forklare at det var en hemmelig presang til minien hans :D

Ellers holder jeg på med teppet, og er kommet ganske langt :D

yu8HPqq.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her har det vært lite strikking i det siste, men siste prosjekt er bordkort til et bryllup. De er laget av et lønnetre fra hagen, saget i passe store skiver, pusset med sandpapir og brent med svipenn. :) Et ganske tidkrevende prosjekt.

bordkorttttthxs_zps10d4cb79.jpg

Bruden ønsket en enkel stil, så da ble det enkel løkkeskrift. :)

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...