Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Ingen som har tips til garn som holder meg varm, som ikke klør, og som helst kan fåes tak i på en helt vanlig garnbutikk?

Hva med sånn babysilkealpakka? Det er helt vanvittig mykt :)

Uhm ja, da har jeg begynt med litt strikking. Hadde egentlig tenkt å begynne på en hue i to farger. Ettersom strikkepinnene jeg trengte til det brukte evigheter på å dumpe ned i postkassen min(kom i dag, endelig!), så begynte jeg på et par strømper i går istedenfor.

Burde kanskje begynt med å noe litt enklere med to farger ettersom jeg aldri har strikket mønster/med mer enn én farge før. Jeg begynte på noe med fire forskjellige farger jeg. Hehe.

Slik ser begynnelsen ut:

strikk1_zps6779104c.jpg

Men jeg synes at baksiden ser snål ut, minner mest om en polkagris:

strikk2_zps3cf3f2cc.jpg

Er det heeelt feil eller? :P

Tror jeg skal hoppe over på noe litt mindre styrete med færre farger først, hehe.

Hvis du prøver å holde trådene på samme sted (f.eks. hvit til høyre og rød til venstre) hele tiden mens du strikker, så blir det ikke "polkadott", men "streker" på baksiden, liksom. Hvis du skjønner hva jeg mener :P

  • Like 1
  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Skrevet

Du får måle hvor mange masker du har på 10 cm og sammenligne med oppskriften, også justere opp antall masker/ pinner etter det.

Kjempe fin blir den :)

Takk, skal gjøre det når jeg er ferdig med denne. Virker som om det er en del forskjell, men selv føler jeg ikke at jeg strikker stramt.

Hva med sånn babysilkealpakka? Det er helt vanvittig mykt :)

Hvis du prøver å holde trådene på samme sted (f.eks. hvit til høyre og rød til venstre) hele tiden mens du strikker, så blir det ikke "polkadott", men "streker" på baksiden, liksom. Hvis du skjønner hva jeg mener :P

Atte, uhm, hæ? Høyre og venstre? Skjønte jeg ikke. :icon_redface: Men synes at det ser bedre ut nå:

bakside_zps289a8f75.jpg

Takk for råd, hvem skulle vel trodd at sonens håndarbeidstråd skulle bli så populær? :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Bare for å unngå å strikke på de to genserne jeg har liggende, så skal jeg strikke disse sokkene i ett nytt sokkegarn som nylig har kommet fra Sandnes Av Alpakka og nylon.

Kunne egentlig tenkt meg litt finere mønster, men gidder ikke lete mer :P

Skrevet

Mariusgenseren min er godt i gang, men mamma og jeg har oppdaget ulempene med å bo 55 mil fra hverandre når hun skal strikke genser til meg... Så nå har hun sendt et erme og begynnelsen på bolen sørover, og jeg skal liksom klare å vurdere selv om det må endres på noe eller ikke! Vanskelig.

Skrevet

Jeg mangler motivasjon for å fullføre disse vottene, sikkert fordi de har en tidsfrist :hmm:

Jeg liker ikke garnet i det hele tatt. Dessuten syns jeg det blir så stygt, når jeg strikket med merinogarn (samme vottene) så det mye penere ut. Siden det er mye hvitt på håndbaken må jeg kaste den blå for hver 3 maske, og det har resultert i striper - ser dere det? Men det er ikke stramt... Håper det hjelper med damping... Hvis ikke vet jeg ikke om jeg har lyst til å gi de bort...

2013-02-12%2022.54.16.jpg

Skrevet
Jeg mangler motivasjon for å fullføre disse vottene, sikkert fordi de har en tidsfrist :hmm:

Jeg liker ikke garnet i det hele tatt. Dessuten syns jeg det blir så stygt, når jeg strikket med merinogarn (samme vottene) så det mye penere ut. Siden det er mye hvitt på håndbaken må jeg kaste den blå for hver 3 maske, og det har resultert i striper - ser dere det? Men det er ikke stramt... Håper det hjelper med damping... Hvis ikke vet jeg ikke om jeg har lyst til å gi de bort...

Merket selv at det begynte å bli bølger/striper på luen jeg strikker. Motvirker det ved å ikke kaste tråden på samme sted hver runde. Altså, jeg kaster tråden for hver tredje maske, men forskyver det for hver runde. F.eks. kaster etter to masker én gang per runde (ulikt sted hver runde), og fortsetter så med hver tredje resten av runden slik at kastene ikke kommer under hver andre.

Vet ikke om det var forståelig men. :icon_redface: Jeg synes i hvert fall at striper/bølger ikke kommer like godt frem da.

  • Like 1
Skrevet

For å unngå bølgene strekker jeg på strikketøyet hele tiden, for hver tredje maske jeg strikker kanskje. Bare drar litt i det med fingrene liksom. Dette har blitt en vane som jeg ikke tenker over i det hele tatt, det er bare sånn jeg strikker. Jeg har sett at selbuvottestrikkere gjør det samme.

Skrevet
Jeg mangler motivasjon for å fullføre disse vottene, sikkert fordi de har en tidsfrist :hmm:

Jeg liker ikke garnet i det hele tatt. Dessuten syns jeg det blir så stygt, når jeg strikket med merinogarn (samme vottene) så det mye penere ut. Siden det er mye hvitt på håndbaken må jeg kaste den blå for hver 3 maske, og det har resultert i striper - ser dere det? Men det er ikke stramt... Håper det hjelper med damping... Hvis ikke vet jeg ikke om jeg har lyst til å gi de bort...

Fikk slik på genseren jeg stikket i hvitt (og med ben på) og det irriterer meg voldsomt. Den har vært nære opprekking flere ganger .

Det blir bedre med damping og rådene som kommer over her r fine :)

Sokken min begynner å ta form. Litt artig å strikke mønster, man ser de vokser for hver omgang :)

538276_10151240727171780_1007855172_n.jp

Skrevet

Målte opp antall masker på 10x10cm på luen min i går og sammenlignet med oppskriften. Skulle være 22x30, men jeg hadde vel 33x31 eller noe slikt (husker ikke helt i farten). Ganske stor forskjell synes jeg da. :P Skal forsøke meg på en ny lue hvor jeg øker antall masker men bruker de samme pinnene, så får vi se hvordan det går, hehe.

  • Like 1
Skrevet
Klarer ikke bestemme meg for kant eller ikke kant på dette bittelille teppet. Hjelp?

Jeg ville forsøkt meg på hvit kant tror jeg. Så i alle fall fint ut på bildet i oppskriften. Hvor stort ble teppet? Hvor mange sekskanter? Hvor mange garnnøster brukte du?

Synes at det ser skikkelig stilig ut. :)

Skrevet

Det ble fint med hvitt! Lagde bare fastmasker rundt :) . Det er ikke så stort, 16 ruter totalt. Tror jeg skal gi det til kusina mi i bursdagsgave så kan hun enten bare pynte sofaen med det, eller spare det til en vogn/seng hvis hun får barn.

2013-02-15%2016.56.22.jpg

2013-02-15%2016.57.08.jpg

  • Like 4
Skrevet

Ferdig med to jakker til til knerten. Begge er egentlig mest et desperat forsøk på å få ryddet opp i garnhaugen, men jeg syns ikke de ble så aller verst. På den blå med hette fikk jeg virkelig øvd meg på å sy sammen ting, for absolutt ALT kom i små deler :lol: Men jeg ser jo at på de tre jakkene jeg nå har laget, så gjør jeg virkelig fremgang på sømmefronten :)

2013-02-16005921_zpsbabac2b6.jpg

2013-02-16005951_zps732a2040.jpg

Jeg ser jeg virkelig trenger å bli flinkere til å ta bilde av ting i skikkelig lys og med skikkelig bakgrunn :icon_redface:

  • Like 3
Skrevet
Gardiner til hunderommet? Stoff til hundeseng eller burtrekk? Her har dere tretten sider med stoffer med hundemotiv: http://www.fabricparadise.com/cgi-bin/fabricshop/gallery.cgi (Skriv dog i søkefeltet).

Nei så bra du kom med den linken nå!! Jeg skal ikke sy til hunderommet (selv om jeg egentlig burde det også..) Men skal ha til bilen ;) Enten hundemotiv eller sau/sau-hund hadde vært fint :)

Leter også etter stoff til å trekke madrasser til bilburene- vanntett/avvisende. Ikke så enkelt!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...