Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Misunnelig!!! Jeg har ikke kommet noe lengre etter jul, men det er fordi jeg opererte øynene og i perioder ser litt dobbelt. Da tar jeg ikke sjansen på å strikke for jeg trenger å se når jeg strikker den der. Men snart..... skal jeg begynne igjen!

Ikke sant. Jeg har prøvd å strikke mens jeg ser på tv, men jeg må enten strikke eller se på skjermen. Synes den er littegrann vanskelig for å være merket som nybegynner-oppskrift egentlig. Men det er jo kun pga patentstrikken, jeg brukte noen runder på å ikke knøvle med de vrange maskene.

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Skrevet

Sliter virkelig med å finne ut av heklefastheten og hvilken nål jeg skal bruke med dette lacegarnet altså :P . Syns ikke det blir fint uansett hva.

Skrevet
Sliter virkelig med å finne ut av heklefastheten og hvilken nål jeg skal bruke med dette lacegarnet altså :P . Syns ikke det blir fint uansett hva.

Tipper det blir bra bare du får vasket og evnt blokket det :) Lace ser ofte litt slaskete ut på nåla, men blir bra bare det får litt vann på seg.

Skrevet

Endelig fått knapper så jeg kunne gjøre ferdig uglesettet mitt. Det er ikke perfekt, men det er min første både bukse og jakke, så jeg er ganske fornøyd likevel :)

2013-02-09163505_zps2c363f85.jpg

2013-02-09163654_zpse0662db7.jpg

2013-02-09163733_zps24dbb7ae.jpg

  • Like 8
Skrevet
Endelig fått knapper så jeg kunne gjøre ferdig uglesettet mitt. Det er ikke perfekt, men det er min første både bukse og jakke, så jeg er ganske fornøyd likevel :)

Så fint det ble med ugler på! Synes helt klart at det ble penest med pupiller på uglene forresten. :)

Skrevet

Er det forresten noen av dere som vet av noen gode guider, eller har noen fine tips til hvordan få sydd sammen penere? Jeg ser jo at det har blitt penere på den andre jakken min, men nå driver jeg jo bare og tar det på feelingen.

Skrevet

Så stilig prosjekt! Ble fint med pupiller ja :D . Vet dessverre ikke hva som er beste måten å sy sammen plagg på. Jeg er fortsatt veldig basic med mine whip stitch for å feste sammen hekleruter :lol: .

Skrevet

Garmen: Jeg legger kantene mot hverandre og syr fra rille til rille, istedetfor å vrangsy slik det ser ut som de har gjort på oppskriften.

Vet ikke hvordan jeg skal få forklart det uten bilder.

Skrevet

Jeg har købt 12 nøgler drops alpaca i koksgrå, og har lavet strikkeprøve.... Når jeg kommer hjem fra utstilling i aften skal jeg igang med kjolen :D

  • Like 2
Skrevet
Misunnelig!!! Jeg har ikke kommet noe lengre etter jul, men det er fordi jeg opererte øynene og i perioder ser litt dobbelt. Da tar jeg ikke sjansen på å strikke for jeg trenger å se når jeg strikker den der. Men snart..... skal jeg begynne igjen!

Da kan du jo strikke dobbelt så fort, da :D *Sitti inne for mange dager i strekk-humor :lol: *

Garmen, utrooolig kult uglesett! :D

Skrevet
Mye mer fornuftig å sy sammen noen ruter enn å legge seg, vel. Kommer til å trenge flere ruter for å bli ferdig, men jeg liker å se ting gro :P

Det der blir utrolig stilig! :) Hvor mange sekskanter skal du lage totalt?

Skrevet

Jeg er nesten ferdig med bodyen nå. Har ikke akkurat jobbet intenst, og har tulla en del underveis og måttet strikke det samme en del ganger sånn, men det er første gang med mønster, første gang ikke-skjerf/gryteklut/sokk! Og andre gang jeg har strikket siden barneskolen :lol: Må bare feste tråder, sy på knapper, og SÅ ! Tror jeg er ganske fornøyd :)

20130210_170539.jpg

Mønsteret ble litt feil da... Jeg leste de ulike segmentene av oppskriften opp ned fant jeg ut i ettertid :icon_redface:

Nå har jeg startet neste prosjekt. Skal forhåpentligvis bli noen supersøte svarte og rosa blomstrede mønstersokker! :)

20130210_170632.jpg

  • Like 4
Skrevet
Det der blir utrolig stilig! :) Hvor mange sekskanter skal du lage totalt?

Takk! Ehh så mange jeg får ut av de tre nøstene jeg har igjen :P . Så får vi se hvordan det blir da, og deretter bestemmer jeg meg for om det er ferdig eller om jeg skal bestille mer garn. Heldigvis ikke så dyrt garn, men det bare skliiiir unna og er så lett å hekle med.

Edit: Teserere var her idag så nå har jeg arvet en haug rundpinner og et sett med settpinner (faktisk FEM og ikke bare fire ;) ). :wub:

Skrevet

Det ser riktig ut! Takk.

Ja, den "hakkinga" drar voldsomt med garn! Mamma har laget noen ruter, det blir tjukt og bra da, men :P Ikke helt innenfor mitt nåværende budsjett, hehe.

Skrevet

Ett nytt par sokker til mine vanskelige ben. Disse er i 1 tråd alpaca og en tråd i "regia" som er silke/ull og polyamid- veldig mykt garn!

I vrangborden er det noen striper med mer stivt sokkegarn som forhåpentligvis hjelper til med å holde på formen litt bedre ;)

17515_10151237891056780_1086719967_n.jpg

  • Like 2
Skrevet

Åh, dere er så flinke som greier å strikke mønster i forskjellige farger, syns jeg. Hver gang jeg har prøvd blir det bare hullete og stramt og fælt, og så ender jeg opp med å forkaste hele prosjektet. Men en gang i nærmeste fremtid skal mønster mestres!

Skrevet

Da er jeg i gang med nytt prosjekt, nemlig denne. Vel, hva kan jeg si? Synes at dette med mønster går mye lettere nå, men jeg tror jeg strikker mye strammere enn i oppskriften. Jeg bruker pinnene som står i oppskriften(2,5 og 3,5), men jeg tror jeg må finne noen med barn som jeg kan gi vekk luen til når jeg er ferdig for å si det slik. :P Har lyst å lage en til etterpå som faktisk passer, så må finne ut hva jeg skal satse på med tanke på pinnestørrelse og antall masker før jeg begir meg ut på en ny. Får lage ferdig denne først så jeg kan se hvor liten den faktisk blir til slutt.

hue1_zps84f935d9.jpg

  • Like 2
Skrevet
Da er jeg i gang med nytt prosjekt, nemlig denne. Vel, hva kan jeg si? Synes at dette med mønster går mye lettere nå, men jeg tror jeg strikker mye strammere enn i oppskriften. Jeg bruker pinnene som står i oppskriften(2,5 og 3,5), men jeg tror jeg må finne noen med barn som jeg kan gi vekk luen til når jeg er ferdig for å si det slik. :P Har lyst å lage en til etterpå som faktisk passer, så må finne ut hva jeg skal satse på med tanke på pinnestørrelse og antall masker før jeg begir meg ut på en ny. Får lage ferdig denne først så jeg kan se hvor liten den faktisk blir til slutt.

hue1_zps84f935d9.jpg

Du får måle hvor mange masker du har på 10 cm og sammenligne med oppskriften, også justere opp antall masker/ pinner etter det.

Kjempe fin blir den :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
    • Det er vel de fleste enige om at vi ikke gjør. Sikkert noen influensere som får betalt for å mene at det gjør vi. Det latterlige er jo at de hevder å ikke teste på dyr, så jeg lurer litt på denne...
    • Er dette noe vi trenger til hundene våre? https://www.tv2.no/nyheter/holdt-pa-a-falle-av-stolen/19203815/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...