Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Guest Michellus
Skrevet

Mønster til hundegenser er tegnet opp, og jeg kjenner at jeg kommer til å bli en av disse personene som kler på bikkja julegenser på julaften :lol:

Skrevet

Kan poste bilde straks! Satt oppe til...ermm... Klokka fire! Haha!

Det hadde vært kult å hekla "rottweilerlue" til storebror! :D Men det er kanskje noe ambisiøst?

Skrevet

Jeg skal ha perlemorsknapper mellom bena på bodyen og bak i ryggen/nakken. Blir ikke det ubehagelig med de i ryggen for en liten baby som bare ligger? Eller er de såpass tynne? Noen som har noen ekstra fine å anbefale?

Skrevet

Jeg skal ha perlemorsknapper mellom bena på bodyen og bak i ryggen/nakken. Blir ikke det ubehagelig med de i ryggen for en liten baby som bare ligger? Eller er de såpass tynne? Noen som har noen ekstra fine å anbefale?

Perlemorsknapper er jo helt flate? :)

Skrevet

Perlemorsknapper er jo helt flate? :)

Ser allikevel for meg det blir litt klumpete? (Og det ser jeg forresten for meg uten å noen gang ha montert en eneste knapp :P )

Skrevet

Dritkult IW!

Jeg MÅ jo bare lage noe til mamma, herregud så kult! :P Hvordan gjør du det med "løse tråder"? Og hvordan garn bruker du? Tåler det varmen fra det man tar ut av ovnen?

Skrevet

Dritkult IW!

Jeg MÅ jo bare lage noe til mamma, herregud så kult! :P Hvordan gjør du det med "løse tråder"? Og hvordan garn bruker du? Tåler det varmen fra det man tar ut av ovnen?

Ser lik ut, siden mønsteret er symmetrisk :)

Dritkult IW!

Jeg MÅ jo bare lage noe til mamma, herregud så kult! :P Hvordan gjør du det med "løse tråder"? Og hvordan garn bruker du? Tåler det varmen fra det man tar ut av ovnen?

Det var det jeg lurte på og! Men det er sikkert litt annerledes enn strikking, kan man "gjemme" den fargen man bruker inne maskene?

Skrevet

Jeg valgte noe "lett" med mye farge på midten for å prøve.

Så heklet jeg innover med rød. Da jeg skulle bytte til hvit dro jeg tråden gjennom MENS jeg lagde neste fastmaske, og det telte da som n hvit fastmaske. Jeg gjorde litt feil der først. Så som Teserere sa, fortsatte bortover med hvit og bare gjemte den.røde tråden inni :) . På enden av det hvite lot jeg den hvite tråden bare henge igjen mens jeg heklet rødt bort til kanten, og tilbake igjen, og så plukket den opp på neste råd.

Prøv å søke på filet crochet for noen ideer :) .

Edit: hvis du bruker bomull så kan de vel brukes på varme ting?

Skrevet

2012-11-06%2011.10.47.jpg

Den ble litt skjev fordi jeg hadde feil antall masker, men det fikser jeg til neste gang :) .

Kjempe stilig!

Kanskje jeg må stjele ideen din og lage nye til meg selv.. har jo bare med julemotiv :P

Noen som har forsøkt å hekle gryteVOTT ?

Skrevet

Kjempekult, IW! Men så sur den hodeskallen var da! :lol:

Her begynner jeg å gjøre meg ferdig med julegavene jeg lager for andre. :D

Denne halsen skal pappaen til Garmen få, strikket i kjempedeilig og tjukk alpakka.

8160889457_4361920527_z.jpg

8160921814_a0851e4a48_z.jpg

  • Like 2
Skrevet

Kjempekult, IW! Men så sur den hodeskallen var da! :lol:

Her begynner jeg å gjøre meg ferdig med julegavene jeg lager for andre. :D

Denne halsen skal pappaen til Garmen få, strikket i kjempedeilig og tjukk alpakka.

8160889457_4361920527_z.jpg

8160921814_a0851e4a48_z.jpg

Nå blir han god og varm :) du er så flink!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...