Gå til innhold
Hundesonen.no

Den store baby(og barne)tråden <3


Recommended Posts

  • Svar 9.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fineste Tuva Marie ligger på brystet. Hun kom 21.29. Fin fødsel og alt står bra til. Lungene virker eksemplarisk!

Gratulerer masse til Marie og Øyvind med lille Johanne :D :banana: Hun kom 17:42 og alle 3 har det bra!!! *være flink og oppdatere sonen*

Verdens fineste lille jente kom til verden 00.04 i natt etter en stri tørn på fødestua. Hadde verdens beste jordmor siste økt og ung assistentlege som var fabelaktig, begge to bidro til at opplevelse

Posted Images

Skrevet

Syns egentlig det er litt koselig at det er viktigere å oppdatere sonen enn FB, jeg :heart: Gleder meg til masse bilder og oppdateringer om Akullet, når tiden er inne :D

  • Like 6
Skrevet

Takk for grattiser :) De er veldig fine. Jeg er superdårlig etter keisersnittet, så klarer ikke komme meg ut av senga. Men folka her har lovet at jeg vil føle meg bedre i morgen, så da kan jeg ta bilde :)

.

Bruk ivertfall den hjelpen du kan få mens de fortsatt vil ha deg der:) det er jo ofte ikke så lenge (men kanskje litt lenger med tvillinger?)

Skrevet

Tror jeg skal være her ca en uke :) Overvurderte formen min litt, så er tilbake i senga. Må ha litt jern og kvalmestillende. Har ennå ikke skifta en eneste bleie, men pappaen er flink :)

  • Like 5
Skrevet

Tror jeg skal være her ca en uke :) Overvurderte formen min litt, så er tilbake i senga. Må ha litt jern og kvalmestillende. Har ennå ikke skifta en eneste bleie, men pappaen er flink :)

Gratulerer så mye :D :D :D :D

Veldig spent på bilder og navn!

Skrevet

Tror jeg skal være her ca en uke :) Overvurderte formen min litt, så er tilbake i senga. Må ha litt jern og kvalmestillende. Har ennå ikke skifta en eneste bleie, men pappaen er flink :)

Fælt å si det, men det tror jeg nesten er litt positivt. Jeg var jo lenket til sengen så pappaen ble kastet ut i det, helt alene. Og det skal han ha, han tok virkelig ansvar for bleieskift. Når han var hjemme kunne jeg bare glemme å skifte bleie, det var hans greie, der følte han at han hadde stålkontroll :lol:

Så fikk jeg heller ta det andre.

Jeg så stor forskjell på han og mange andre fedre der. De føler ofte at de ikke er flinke nok tror jeg.

Sier som de andre, gleder meg til bilder!

Skrevet

Gleeeder meg til bilde!

Er spørsmål. Vi ser at Tuva tydelig forstår at vi spiser mat nå. Hun blir ikke sutrete eller vil ha (men gaper stort når noe er i nærheten av henne :lol: ). Bør vi ta hensyn til det og gi henne mat samtidig?

Skrevet

Fælt å si det, men det tror jeg nesten er litt positivt. Jeg var jo lenket til sengen så pappaen ble kastet ut i det, helt alene. Og det skal han ha, han tok virkelig ansvar for bleieskift. Når han var hjemme kunne jeg bare glemme å skifte bleie, det var hans greie, der følte han at han hadde stålkontroll :lol:

Så fikk jeg heller ta det andre.

Jeg så stor forskjell på han og mange andre fedre der. De føler ofte at de ikke er flinke nok tror jeg.

Sier som de andre, gleder meg til bilder!

Ja, det er faktisk litt bra. Han tar masse ansvar! Jeg ligger med drypp akkurat nå, så han tok med seg begge to alene for å gå til undersøkelse hos barnelege :) Og han vugger og gynger dem hele dagen :)

La et bilde på facebook nå, men det er så knotete å få det hit med mobilen.

Skrevet

Gleeeder meg til bilde!

Er spørsmål. Vi ser at Tuva tydelig forstår at vi spiser mat nå. Hun blir ikke sutrete eller vil ha (men gaper stort når noe er i nærheten av henne :lol: ). Bør vi ta hensyn til det og gi henne mat samtidig?

Jaran er også sånn, han sitter med oss og "spiser" (søler) med sin mat :)

Her var mannen også kjempeflink, men her ammet jeg heller ikke, og han var hjemme så var ingen unnskyldning overhode for å slippe unna noe som helst :P Men husker jeg var overasket når Sophia kom, at han faktisk var like engasjert som meg i alt sammen :) Spesielt etter å ha ei venninne som fikk unge en mnd før og hørte "skrekkhistorie" fra henne om hvordan hennes mann var.

Skrevet

Ja, det er faktisk litt bra. Han tar masse ansvar! Jeg ligger med drypp akkurat nå, så han tok med seg begge to alene for å gå til undersøkelse hos barnelege :) Og han vugger og gynger dem hele dagen :)

La et bilde på facebook nå, men det er så knotete å få det hit med mobilen.

1012258_10200983874493895_1081644657_n.j

  • Like 15
Skrevet

Gratulerer så utrolig mye Wednesday! :heart:

God bedring med formen og ønsker dere en fantastisk barseltid. For et dobbelmirakel. :)

Soelvd: Jeg har lest litt om babystyrt mattilvenning (blw) så tror det er en god idé, når det passer seg sånn hvertfall. :)

Edit: Åh så nydelige de er :wub:

Skrevet

Åh, de er bare så skjønne! Velkommen til verden gutter!! Gleder meg til å høre hva dere skal hete :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...