Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva gjør hunden din når den ikke helt skjønner hva du ber om?


Recommended Posts

Skrevet

Caro han ser fort litt forvirra ut, kommer kanskje bort til meg og dulter i armen min "hva da mor??", faller om å ligger langflat på gulvet å ser små frustrert ut (kommer ofte noen lyder og da som "graaau, awwuwuu, hmprfff) eller så bare improviserer han! :)

Sist i dag så ba jeg han hente en sokk som lå på gulvet inne på kjøkkenet, han skjønte ikke det helt så da tok han like så godt halen sin å kom med den istede..morro klumpen! :)

Hvordan reagerer deres hunder når den ikke helt forstår?? :)

  • Like 1
Skrevet

Mana står der og ser på meg. Man ser tyyyydelig at hun tenker så det knaker. Holdt på med bakpartskontroll igår kveld, og da så jeg hjulene spinne. Man så at hun tenkte på hva hun skulle gjøre, hva hun måtte gjøre for å få nammis. Morro! Ofte SKAL hun til å gjøre noe hun kan fra før, men så stopper hun rett før hun gjør det. Og så kan hun improvisere og kanskje vise meg noe hun kan fra før av.

Skrevet

Min snøfter. HØYT.

Samme gjør han hvis jeg ber han gjøre flere ting på rad, og han syntes jeg er for treig med belønning. Da kommer han med et stort snøft. :P

Skrevet

Casper sin løsning på det meste er å sitte bamse. Det er det ultimate trikset for ham. Eventuelt dytter han på møbler med snuten eller dasker til dem med labben. Target og bamse løser alt :sweat:

Her er en liten snutt av Casper som ikke aner hva han skal gjøre (jeg hadde heller ikke bestemt meg nemlig, tok bare frem klikker og godbiter :P) Så da prøvde han seg på en usynlig targetmappe og litt bukking og rygging og sånn :P

  • Like 3
Skrevet

Ico begynner å hoppe rett og og ned på plassen han står og lager en hel haug med frustrasjonslyder, og så prøver han å gå gjennom alt han kan, ett triks av gangen, hele remsa, og når ikke dét heller funker, da blir frustrasjonen stor, da!

Skrevet

Da prøver monstergutten ut litt diverse triks. Spesielt ting som ikke er så lenge siden man har drillet litt på. Innimellom kan du se lyspæra blinker til over luggen der, og så gjør han noe som man ikke har trent på årevis... da smelter matmorhjertet :heart:

  • Like 1
Skrevet

Snusern rygger eller dekker. Funker ikke det kommer det lyder. Basenjien sitter, og sitter og sitter og sitter og sitter, han flytter på seg og "sitter hardere" :lol: Lukisen trekker ned rullegardina og bare står der og ser fjern ut. :lol: Er han virkelig gira så dekker eller sitter han, eller hopper på meg. Samojeden sitter og gir labb. :lol:

Skrevet (endret)

Tja, nå kan ikke Imouto så veldig mye, men hun pleier å kunne "legge seg", spesielt når jeg peker med fingeren ned i matta jeg vil hun skal ligge på for å tørke av seg etter tur mens jeg kler av meg. I går ville hun ikke eller skjønte ikke helt hva jeg mente eller skjønte ikke hvorfor hun skulle, så da sto hun bare og så lei seg ut mens jeg til slutt blei ganske irritert og prøvde å trykke baken hennes ned for deretter å dra ut frambeina (ja, megapedagogisk, jeg veit). Til slutt blei hun så betutta at hun tok to skritt mot meg der jeg satt på huk og pekte sint på matta, og la hodet sitt mot mitt. :wub: Så da blei vi sittende der og kose da, i stedet for at hun var lei seg og jeg var sinna.

Ganske lurt, sånn egentlig. :P

Aiko lager frustrasjonslyder og prøver mange fine ting med poter som klasker både hit og dit, og så har hun en ganske så karakteristisk "kaste på hodet"-bevegelse når hun prøver å få meg til å avsløre hva jeg vil at hun skal gjøre. :teehe:

Edit: Føler for å legge til at Aiko kun gjør dette når hun er ivrig. Stort sett sitter hun og ser på meg og snur hodet vekk dersom hun finner ut at hun ikke gidder. :P

Endret av SandyEyeCandy
Guest Michellus
Skrevet

Angus sitter bamse og/eller knurrer om han ikke vet hva jeg vil han skal gjøre :lol:

Guest Belgerpia
Skrevet

Noah løper noen meter unna og stiller seg opp i "strike a pose" stilling - det virker som han tenker at det aldri er feil å være pen.

Skrevet

For inntil kort tid siden vekslet Robert mellom sitt og ligg og sitt og ligg når han ikke skjønte hva jeg ville han skulle gjøre. Nå har vi avansert til sitt, ligg stå på bakbeina og gi labb og litt frustrasjonslyder. Tipper han kommer til å komme med hele repertoaret etterhvert når vi får lært inn flere ting :)

Jo! Og så setter han seg og gjør seg pen og ser på meg med stooooooore øyne :wub: Og da må matmor beherske seg for å ikke belønne for å bare være pen :)

  • Like 1
Skrevet

Leela sitter som oftest bamse, men når hun skjønner at det ikke funker, improviserer hun med alt annet hun har lært. Blir hun alt for frustrert bjeffer hun små bjeff, brummer litt, og klør seg på nesen :P

Skrevet

Hanhunden pleier å ta ALT han kan, på rams.. Veldig søt, men det virker litt ubehjelpelig.

Tispa som ikke kan så fryktelig mye setter seg. Alltid.

Skrevet

Det kan faktisk komme lyd ut av dyret om han ikke forstår hva han skal gjøre, så det synes jeg er litt kult. Ellers prøver han litt forskjellig før han finner ut at det er morsommere å gjøre andre ting. Stort sett.

Skrevet
Samojeden sitter og gir labb. :lol:

Har du fått en til? :o

Grim løper også unna og steller seg opp. Ofte med litt rart blikk, med tunga såvidt utenfor munnen. Ikke like pent som Noah med andre ord. :lol: Ellers kan han furte, knurre, rygge unna og stelle seg opp igjen. Med enda teitere uttrykk.

Skrevet

Bamse gjør alt han kan og piper sårt! Usannsynlig slitsomt, for han koker helt over, så da må vi bare bryte av til han har landet litt :D

Shensi sitter bjørn, går rundt i ring, klasker ned i dekk, bukker eller slenger bakføttene oppetter en vegg og satser på at en av de funker. :D

Skrevet

Kaizer setter seg ned å ser på meg mens sikla renner som en elv.. Han sitter slik lett i 15minutter om han ikke skjønner hva han skal! Han tilbyr aldri atferd, samma hva jeg har å by på:/

Skrevet

Sean bjeffer som en gal.

Nita blir bare fjern, ramler helt ut

Bella sitter, så kommer hun nærmere og nærmere og sitter

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


×
×
  • Opprett ny...