Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kommentarfeltet ble stengt fordi folk hadde krig om hvem av hundene som var skyldig. Den lille bikkja får skylde seg selv den, når den var så dum at den står der og leker fristende for en rottweiler *dunk*

"Har hunden er bra hjem, blir den en bra hund, sier Nadia."

Tenk om det hadde vært så enkelt du ...

Og ja, forferdelig for eier som måtte oppleve dette.

Og ja, det skjer alt for mye av det nå om dagen.

Det er alt for mange slappphendte folk som går rundt med drittbikkjer.

Resultatet er at vi etter hvert får flere raser på forbudslista eller at det blir påbudt med munnkurv for hunder over en viss størrelse.

Men, sånn går det når hvem som helst kan leke oppdretter og det ikke er noe restriksjoner og krav til avlsdyrene (nei, raseklubbenes krav til godkjent kull er ikke nok da man får registrert kull selv om ikke avlskravene til klubben er godkjent.).

Og når man skal forsvare bikkjer som kvester andre, enten det er folk eller dyr fremfor å avlive dem. Man skal analysere bikkjer i hue og ræva og ene "adferdsterapauten" etter den andre skal sjekke hunden for å se om den er snill eller ikke. En hund som dreper andre hunder, en hund som biter folk - vi har ikke bruk for dem! Og fortsetter man forsvare disse bikkjene, så blir det ikke bedre.

  • Like 8
Skrevet

Det var sikkert bare et uhell, den mente det sikkert ikke så alvorlig..

(Ja, jeg er litt sarkastisk nå).

Skrevet

Jeg blir lei meg jeg,på vegne av eierne av den lille hunden. Og på vegne av en flott rase som veldig ofte har idiot-eiere :cry::no: .

  • Like 1
Skrevet (endret)

Jeg forundrer meg veldig over kommentaren til hun som står frem i avisen, altså datteren til hun som eide hunden som døde. Hun sier:

"Jeg håper Rottweileren blir omplassert eller avlivet, men jeg er ikke sint på den, jeg er sint på eieren. Har hunden er bra hjem, blir den en bra hund, sier Nadia."

Hva i alle dager hjelper det og flytte på (omplassere) hundemorderen? Flytte problemhunden til noen andre? Den blir ikke akkurat mer pålitelig overfor andre hunder om den f.eks. flytter fra Hansen til Jensen...

Jeg ville ikke stolt et sekund på den hunden selv om noen andre overtok den, nei.

RED: la til en korrigering av eierskapet til hunden

Endret av MiO
Skrevet

Hva i alle dager hjelper det og flytte på (omplassere) hundemorderen? Flytte problemhunden til noen andre? Den blir ikke akkurat mer pålitelig overfor andre hunder om den f.eks. flytter fra Hansen til Jensen...

Jeg syntes egentlig ikke den var så rar, i å med at nåværende eier visstnok er narkoman og kanskje ikke spessielt egnet til å ha en slik hund. Kan jo hende hunden hadde vært all right med noen som hadde gitt den det den trenger. Tenker meg at det var det hun mente hvertfall.
  • Like 2
Skrevet

samme som skjedde med min gamle hund :( 11 mnd siden i dag :( <3

Men det sto ikke i avisen, vel?

Jeg er redd det er mange fler slike episoder enn det som kommer fram, jeg. Det er bare en interessebølge nå, som gjør at media blir kontaktet i et eneste kjør.

Skrevet

Jeg tror også det er flere slike hendelser enn vi leser om. Dette skjedde i klubben vår også, at en hund ble drept, men media ble ikke tilkallet siden alt ble ordnet opp mellom de involverte og at det var et uhell. Og ei i klubben mistet sin papillion da en rottweiler til en nabo drepte den sånn plutselig når den gikk løs omkring dørene. Heller ikke da var avisa noe som ble tenkt på akkurat.

Det er alltid like fælt å høre om! :(

Skrevet

Varierer vel fra person til person hva man ønsker å dele av ting som skjer i livet. Kanskje jenta i artikkelen følte for å si til resten av verden at denne rottweileren er farlig, kanskje hun er imot narkomane som har hund og vil bevise et poeng, kanskje hun bare er fra seg av sorg og ønsker å dele med andre.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Men det sto ikke i avisen, vel?

Jeg er redd det er mange fler slike episoder enn det som kommer fram, jeg. Det er bare en interessebølge nå, som gjør at media blir kontaktet i et eneste kjør.

nei det kom ikke i media. ingen som egentlig tenkte på å kontakte media for det, men hvis det hadde skjedd i dag så kanskje jeg hadde gjort det. med tanke på at så mange gjør det for tiden... hmm

  • 2 months later...
Skrevet

Er klar over at dette innlegget ble lagd for lenge siden, men må oppklare noen ting her. Hunden det er snakk om var min, og Nadia er søsteren min. Vi gikk ikke til avisen, avisen kontaktet oss. Og den eneste grunnen til at vi sa ja til det intervjuet var fordi vi syns det var viktig for andre hundeeiere å vite om denne hunden slik at det samme ikke skjer med hundene de eier.

Og vi har sett med egne øyne hvor mye et nytt hjem kan gjøre med en hund. Mamma og stefaren vår hadde mange omplasseringshunder hjemme. Og noen av de var ille da de kom til oss. De bet, glefsa og kunne ikke være sammen med de andre hundene. Men tok som regel ikke lange stunden før de var snille som lam. Så derfor mener vi at det aldri er hunden sin feil, men eieren.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...