Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I dag har Amigo feiret 11-årsdagen sin med en herlig skogstur i nydelig påskevær   

Hipp hurra for godgutten min som fyller 10 år i dag :wub: Du og jeg har opplevd sååå mye på disse årene! I 2006 ble du godkjent ettersøkshund som aller første stabijhoun I 2007 ble du N UCH og N

Amigo holder koken i skogen enda; vi gikk ordinær blodsporprøve i dag og han suste inn til en solid 1 premie - den 18:de i rekken! Matmor er superglad i pensjonisten sin

Posted Images

Skrevet

Nydelig avskjed da, heldige dere som hadde hverandre og alt dere har opplevd sammen. 

Kondolerer! :heart:

 

Skrevet

Så utrolig trist:icon_cry:. Jeg kan bare kjenne på en brøkdel av de følelsene du føler når jeg tenker tanken om å måtte ta en slik avgjørelse, og bare det er kjempe vondt. Jeg kan ikke forstå hvordan du har det. Men det er godt du føler at det var en fred i det også, jeg håper det hjelper. Kondolerer :heart:

Skrevet

Takk alle; det gjorde godt å få det ut.  Folk som ikke har hund skjønner ikke hva det er vi går gjennom; "det er jo bare en hund" sier de og rister på hodet.  

Det varmer å se kommentarene deres :heart:

  • Like 1
Skrevet

Jeg gråter med deg, tusen takk for at du deler. Det er helt forferdelig å leve med hund på lånt tid, samtidig som det er det eneste en kan fordi kjærligheten er så stor. 

Jeg håper jeg kan gi mine hunder den samme avslutninga som Amigo fikk. De skal heller ikke fryse i graven. :heart: 

  • Like 2
Skrevet

Det er ikke "bare" en hund, og de som sier det går glipp av uendelig mye i livet sitt. Jeg gråt også av dette, og kan ikke forestille meg hvordan det er for deg. Du gjorde det riktige selv om det river i sjela. Godt å ha en fin grav i nærheten du kan besøke når du ønsker det :hug:. Rart med disse hundene vi blir "kjent" med over nett gjennom mange år..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...