Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tok noen bilder av min rase og gruppe 3, 5 og de norske hunderasene. Så deler noen her.

Starter med Siberians

HightowersFrekeWinterSpirit1.jpg

Detter er Freke gutten min, og min venninne trykka på kamera knappen

PawfectionsSonOfABitch1.jpg

BIR og 4 BIG Pawfections Son Of A Bitch

ZaltanaLaughingOutLoud3.jpg

BIM Zaltana Laughing Out Loud (halvsøster til min nye valp)

CarilloSingALong2.jpg

JWW-10 N UCH Carillo Sing A Long

Gronlandshund-TinkasNaesj3.jpg

Grønlandshunden Tinka's Næsj, ble BIR, BIR veteran og N UCH denne dagen :)

AmAkita-JeamarasKingOfTheLegendsAkita-CmeikaGoOfKaminoKen.jpg

American Akita og Akita

Kai-SanktXandorsKuroKana1.jpg

Kai

Shiba-OlenskjoldsGenki.jpg

Shiba

Etnahund-AbulukaKapo.jpg

Etnahund

FinskLapphund-LappehietsFrimodigeFalcoSam.jpg

Finsk Lapphund

IslandskFaarehund-SvenskaEngaardensIdunn.jpg

Islansk Fårehund

JapanskSpisshund-StjarnsmallensFenomen.jpg

Japansk Spisshund

Norske Hunderaser

NorskElghundGraa-BaatforsensBismark.jpg

Norsk Elghund Grå

NorskElghundSort-AskAvHarvehaugen.jpg

Norsk Elghund Sort (nesa i bakken hele veien)

NorskBuhund-KimurasNelly.jpg

Norsk Buhund

NorskLundehund-ArlaTiriltunge2.jpg

NorskLundehund-ArlaTiriltunge.jpg

Norsk Lundehund

Haldenstoever-Boris2.jpg

Haldenstøver

Hygenhund-TosstjoennasNala2.jpg

Hygenhund

Haldenstoever-Hygenhund.jpg

Haldenstøver og Hygenhund

Dunker-Brage2.jpg

Dunker

Dele opp...

Skrevet

Terriere

KerryBlueTerrier-ShylochNavigatorToEdrus.jpg

KerryBlueTerrier-ShylochNavigatorToEdrus2.jpg

Kerry Blue Terrier, som også ble BIS

YorkshireTerrier-GudyorkTrump.jpg

Yorkshire Terrier

WestHighlandWhiteTerrier-TerrawestieTintamarre.jpg

West Highland White Terrier

SkyeTerrier-GleanntanTheGoodbyeGirl.jpg

Skye Terrier

FoxTerrierGlatthaaret-ActiveLadsHannibalRuhaaret-BrocolitiaDeviousWithCwmgarws.jpg

Fox Terrier, begge varianter

IrskTerrier-SorrelHillImmortalLove3.jpg

Irsk Terrier

AirdaleTerrier-CatechismCatwhistle.jpg

Airdale Terrier

BedlingtonTerrier-IsotopsXceptionalFriend.jpg

Bedlington Terrier

ManchesterTerrier-DemiMoore.jpg

Manchester Terrier

EngelskToyTerrier-X-PectedDineMitesBlackVelvet.jpg

Engelsk Toy Terrier

CairnTerrier-GelitusGoodYear.jpg

Cairn Terrier

  • Like 1
Skrevet

Flotte bilder du tar

Fine bilder! :)

Du tar alltid så fine bilder! og er flink å dele med oss! Yay! :D

Takk for det.

Er ikke helt fornøyd selv. Men noe av det kan jeg vanskelig gjøre noe med, da et 10 år gammelt kamera og ikke superskarpt objektiv med tidvis for liten "zoom" har sine begrensninger...

så, hvis noen vil donere meg en 7D og en 100-400L så kom igjen :P

Skrevet

Åååh, blir alltid så glad når noen har tatt bilde av finsk lapphund :D BIRen i år er en skikkelig fining, bare 10 mnd gammel :) Han slo tilogmed pappaen sin!

Og nydelig bilder ellers Snøfrost! Jeg har aldri vært på noen NKK utstilling, men håper jeg får til en gang :D

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

Herlige bilder og jeg kjenner at det rykker i Siberian nerven min også, fy søren de ER virkelig fine...

Skrevet

Så mange flotte bilder og Freke'n din er så kjempeflott altså :) Og de andre siberian h. var så stilige! Men den hygenhunden og dunkeren falt jeg helt for igår, de var så fine.

Tusen takk for at du deler så mange fine bilder :)

  • Like 1
Skrevet

Flotte bilder som vanlig :D

Kan jeg stjele 2 bilder av babisen min(Lundehund)?

Ja, du kan godt få bruke bildene så lenge du ikke endrer på de :)

Nydelige sibirere! Men visste ikke at de bar halen så høyt?

Det varierer jo hvor høyt de bærer halen (som du forøvrig også ser på bildene) men de skal bære halen i en "bue" over ryggen under trav (når de ikke jobber i selen), men den skal ikke krølles, ligge flatt langs ryggen, gå nedover flankene, eller røre ryggen på noen annen måte. I hvile skal halen henge ned.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
    • Hva bør man tenke på når man skal bestemme navn til hunden? Hvilke navn liker dere? Hva heter hunden deres? Trenger tips. Er det sånn at det kun må være to stavelser?
    • Hva bør man tenke på om man allerede har hund men ønsker katt? Utstyr som er kjekt å ha annet enn det som er anbefalt? Hva gjør man med innedo og hunden da skal grave? Osv. Vil være forbredt på alt.
    • Vi har faktisk nettopp betalt et gjerdefirma for å sette opp nettinggjerde rundt en del av hagen. Personlig synes jeg nettinggjerde er bra og solid, men det kan jo være andre løsninger passer bedre for andre. Byggvarehusene selger ulike typer gjerder og gjerdemoduler i tre og sånt, og kan ofte formidle håndtverkere som tar jobben. Ellers kan man søke opp og kontakte gjerdefirmaer selv. Jeg brukte MittAnbud denne gangen. Vi fikk satt opp nettinggjerde rundt hele hagen i forrige hus også, og jeg angrer ikke på det. Hvis det er praktisk gjennomførbart å gjerde inn hele tomta ville jeg gjort det, men det kommer jo litt an på hvor du vil hunden(e) skal ha tilgang og sånt. Har du mye blomsterbed eller grønnsakshage kan det være lurt å ha det separat f.eks.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...