Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvaslags ps3/xbox/pc-spill spiller du?


Recommended Posts

Skrevet

Spilte sist rundt tiden MoP kom ut, var egentlig fornøyd med det jeg da.

Hehe, hver sin smak. :) Vennene mine hadde også sluttet å spille lenge før meg, så det ble litt ekstra kjipt når bl.a. talent-treet ble totalt endret, var ikke motivert til å sette meg inn i det.

Sambis har det. Spurte han og han synes det er bra, men han føler at han har gjort det før. Det nye er bruken av teknologien. Han sa en blanding mellom Hitman og GTA5, man må være litt sneaky-sneak men det er også mye skyting og sånn :)

Så ikke noe å ødelegge eksamenslesning for altså. :P Får vel bare la forventningene bli lave av kritikken og så kjøpe det i sommer og låne samboers PC. :lol: Husker jeg var supergira etter E3 for to år siden når jeg først fikk vite om spillet, og da pleier jeg å bli skuffet. :P

  • Svar 251
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I love me some red dead redemption (på ps3). Er en slik tråd her ett eller annet sted, med anbefalinger. Skal se om jeg finner. edit: http://hundesonen.no/forum/topic/52122-spill-tips-til-bra-og-adva

De jeg spiller til vanlig: World of Warcraft - Spiller på Kazzak EU, horde (pandaria snart ) Diablo 3 Starcraft 2 Hele Anno serien (mest 1404 Venice og siste selvom den var litt annerledes enn de

Så kjekt! Mange med spillinteresse ser jeg Noen som har prøvd League of Legends? Vurderer å begynne med det, hehe Diablo 3 gleder jeg meg til å prøve! Må dessverre vente litt, da jeg ikke har pc s

Skrevet

Noen som har noen forslag til local co-op spill til PS3, evt PS4? Vi skal på hytta i sommer, og har ikke tilgang til datamaskin der oppe! :P

Guest Michellus
Skrevet

@Ingridhw Altså, det er ikke dårlig :) Han ga det terningkast 5-6. Ville definitivt prøvd det ordentlig :)

I dag har jeg bestemt meg for å prøve Dark Souls på den bærbare. Håper virkelig det fungerer!

Skrevet

@Ingridhw Altså, det er ikke dårlig :) Han ga det terningkast 5-6. Ville definitivt prøvd det ordentlig :)

I dag har jeg bestemt meg for å prøve Dark Souls på den bærbare. Håper virkelig det fungerer!

Du skal liksom si det er dårlig slik at jeg ikke blir fristet til å prøve det før eksamen! :lol: Kjenner jeg gleder meg skikkelig til jeg er ferdig og skal belønne meg selv met et nytt spill! :-)

Noen som har noen forslag til local co-op spill til PS3, evt PS4? Vi skal på hytta i sommer, og har ikke tilgang til datamaskin der oppe! :P

Eneste co-op spill vi spiller på ps3 er fifa. (Om man kan kalle det co-op) Det passer jo fint i år mellom vm-kampene på tv! Jeg er ikke voldsomt hjelpsom, spiller bare på pc.

Sent fra min GT-I9295 via Tapatalk

Guest Michellus
Skrevet

Fate?

Sambis lasta ned Dark Souls gratis.. Fordi jeg ga han gullmedlemskap som en gave (xBox). Er det sjebnen som snakker til meg? Skal jeg virkelig spille det? I think so :D:cry:

Men først se ferdig sesong 4 av GoT :aww:

Skrevet

Jeg innstallerte Watch Dogs her om dagen, tenkte å sette meg ned å prøve idag men har liksom eeegentlig ikke tid enda... Kanskje om jeg løper ned til byen og gjør det jeg må så har jeg noen timer til overs etterpå? :3

Har jo startet det opp, men ikke begynt å spille.. Grafikken er veldig top notch, veldig sånn playstation-aktig for å si det sånn, men det er vel ikke så rart siden spillet ble laget til konsoller. Hele spillet har stort preg av å være laget til konsoll-spilling igrunn, men det funker greit på PC også :) Men er kanskje lurt å ha en kontrollstikke liggende, vi har en sånn x-box greie vi kan bruke på dataen også.

Guest Michellus
Skrevet

Dark Souls var så vanskelig at jeg kom meg gjennom Undead Asylum uten å dø en eneste gang *stolt*! Må ta til meg all godfølelse nå, før jeg går for å ta Ornstein og Smough... Jeg MÅ ha Ornstein sin armor!!

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest irKaroline
Skrevet

Uff, når jeg først spiller, så forsvinner verden for meg, kan sitte 10 timer, overbevist om at det bare har gått 2! Sånn har jeg vært siden The Sims kom, så jeg prøver å beherke meg litt på hvor ofte jeg starter et nytt spill :innocent: (Monty er ikke så veldig glad i disse periodene mine)

Jeg spiller stortsett på PS3. Jeg er besatt av spill der jeg kan spille kvinnelig karakter, og der man kan styre dialogen litt selv. Skader ikke med noen flotte romance options, som sambo rister på hodet av (han truer med å starte en blog; my girlfriend loves Garrus/Alistair more than she loves me).

Jeg spiller igjennom Mass Effect serien for tredje gang nå, en serie jeg elsker, spesielt Citadel DLCen i 3. Men jeg vil egentlig bare spille Dragon Age igjen, veeeeldig skuffet over DA2 som jeg ikke gidder spille igjennom, mye gjentakelser og dårlig samspill/oppbygging mellom karakterene, og jeg synes karakteren min er frekk uansett hva jeg gjør :icon_confused: Men jeg GLEDER meg sykt til Inquisition!!

Ellers har jeg spilt litt Assassins, LA noir (ikke rundet), Red Dead Redemption (ikke rundet), og Journey som jeg så noen nevnte, det var fantastisk! Så spiller jeg på 3DS, i ny og ne, Mario, Zelda, Animal Crossing og Pokemon :)

Når jeg ikke spiller selv kan jeg se på sambo spille, eller se på Pewdiepie på youtube :)

Skrevet

Jeg har en t-skjorte hvor det står "I [dragon] Alistair" (bilde av en drage) :wub:

Garrus og Alistair er jo alltid førstevalget, det sier seg selv! Read Dead Redemption er jo også et helt fantastisk spill, en av de beste og mest sympatiske hovedkarakterer i et spill jeg har vært borti.

Nå spiller jeg FF-X HD, herlig å få spille FF-X på ny! Ellers går det i TES:O.

  • Like 1
Guest irKaroline
Skrevet

Den t-skjorta trenger jeg! Ellers så jeg her om dagen et bilde av ei Garrus pute i full størrelse, men tror ikke både jeg og puta hadde fått plass på sofan (er nok der jeg hadde måttet sove). Garrus og Alistair var overraskende sjarmerende og dype karakterer!

Ja, absolutt av de beste karakterene jeg har spilt som jeg ikke har styrt selv, spennende og følge!

FF har jeg faktisk aldri spilt :icon_redface: TES har jeg brukt noen timer i, fantastisk verden! Men har ikke turt å spille online, er ikke veldig flink, kjenner meg veldig igjen i Dara O'briain da han snakket om å spille (

)

Håper at DA:I blir litt mer som DA:O, det var virkelig det beste spillet jeg har spilt!

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Skrevet

Sambo fikk meg til å kjøpe battefield 4 igår. >_> Det er så tilfredsstillende å skyte folk, altså! Ellers fikk jeg Sims 4 til bursdagen min også går det enda litt i Watch Dogs. Er på 5. kapittel nå.

Kjøpte også Skyrim her om dagen når Steam hadde salg, så jeg sitter å laster ned mods for livet om dagen og gledegruer meg til å starte opp spillet. Har aldri spilt det før :P fnis. Aner meg at jeg burde ha minst 5timer ledig når jeg setter igang... O:)

Noen som har mod-tips?

Guest Michellus
Skrevet

Kjøpte også Skyrim her om dagen når Steam hadde salg, så jeg sitter å laster ned mods for livet om dagen og gledegruer meg til å starte opp spillet. Har aldri spilt det før :P fnis. Aner meg at jeg burde ha minst 5timer ledig når jeg setter igang... O:)

Noen som har mod-tips?

Ja!

Rett fra Steam Workshop så anbefaler jeg:

- Towns and Villages Enhanced av Aplestormy. Det gjør spillet ikke så kjedelig å se på. Hadde pcen min vært kraftig nok, hadde jeg hatt denne på hele tiden :P

- Sounds of Skyrim av Cliffworms. Det gjør spillet mer levende med forskjellige lyder rundt i byer, naturen osv.

Husker ikke hva den siste heter direkte, men det er en mod som legger til flere dyr i spillet (kuer, høner osv).

Guest irKaroline
Skrevet

Jeg har en liten roperiode på spill nå. Når jeg først setter igang blir jeg som besatt. Men jeg lar meg selv spille Animal Crossing New Leaf på DS, og der kan jeg fort bruke litt tid på å riste trær og grave etter fossiler!

Skrevet

Eg er sånn ultimat zelda fan. Så spelar alt av zelda spel. I tillegg er jo Mario (i form av kart, party, bros eller smash) supert. Vidare har eg sansen for Red Dead redemtion og held no på mee assasins creed black flag. Så det går hovudsaklig i wii og ps4. No kjem jo snart hyrule warriors! :wub::wub: 3DS kjem i bruk på tur! :-)

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...