Gå til innhold
Hundesonen.no

Navneforslag på N, hjelp!? :)


Ymirheim
 Share

Recommended Posts

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg kommer til å sende Nix som forslag på navn til oppdretteren og hvis han ikke liker det så står Nano som nummer 2 på lista, og Ninja står som nummer 3 på lista Takk for hjelpa folkens!

Nix var kort og fint:) i same gata som Axi som vi allerede har

oppdretteren digget navnet "Nix", så da kommer forhåpentligvis Nix vom hause Neubrand til Norge om ca 9-10 ukers tid. Om hun blir født da...

Søte navn, altså, men du synes ikke at dette:

kanskje blir en mismatch mtp dette:

? :lol:

blir nok en mismatch ja, tidligere hunder fra denne oppdretteren har veeeeldig sjeldent hatt dobbeltnavn, de bruker heller ikke "engelske" navn/ord på hundene

Neida. :) Eller Nea.

Nea var fint :)

Rottisfrøken på N... Har bare noen få forslag da, men:

- Nikita

- Naley

- Nitra

- Nirvana

- Nelly

- Nexy

Er svært lite kreativ idag.. :P

Nexy, eller Nexi har jeg tenkt på, bestemoren til vår Axi heter Nexi, har alltid syntes det er så fint, men redd for at ordlyden på Nexi og Axi er for lik

Niva liker jeg :)

Det og var fint :)

Nana :) Eller Nada.

Nada kanskje ja? :) morsomt navn

Nala

Nie

Noli

Nala er ganske uaktuelt, har ei tispe i treningsgruppa vår som heter det :)

Ninni

Nille

Nova

Nexie

Noddi

Nexi vurderer jeg veldig seriøst nå, det er så fint :) Nova heter den ene hunden til oppdretterne av hundene våre, så det blir uaktuelt :P

Nadette, som på tysk betyr en bjørns mot

Nocera, tysk for pen/vakker

Nordica, tysk for fra nord

Nabi

Nabila

Naima

Naki

Nefretiti, Titi for kort og til daglig bruk

Nima

Nuray - klar måne på tyrkisk

Nordica var artig :) spesielt siden hun skal til Norge

Nixa

Nia

Nuka

Nerida

Har sansen for litt uvanlige navn. ;)

Nuka var fint :)

Tusen takk for fine forslag folkens! Det blir vanskelig å plukke ut 2-3 forslag som jeg skal foreslå for oppdretteren :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nora! =D Det heter jeg og visstnok betyr det et veldig vakkert og skinnende lys på arabisk. Siden faren min het Espen er det visst underforstått at Nora i mitt tilfelle er "Espens lys". Ey? =p

Neruda (en forfatter)

Nils (bare fordi det er helt på jordet?)

Nei (mange hunder tror de heter Nei, er det ikke på tide med en som faktisk gjør det? Hehe)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nejda eller noe sånt? Vet ikke skrivemåten. Betyr det jente på samisk? Ja, det passer vel ikke helt med tysk da. *lur*

Joda, sånn niedda

skrives det, og uttales vel ikke nejda heller. Nei, det var kanskje et dårlig forslag.

Skrives "nieida", uttales "niejjda" :) Fikk bare lyst å svare på det jeg :P

Mange fine forslag som er kommet! Slår et slag for Nada, det var kult! :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da har jeg plukket meg ut en topp-10 liste, men trenger hjelp til å redusere det ned til max 3 navn som jeg skal foreslå for oppdretteren :)

Topp 10: (rangert fra det jeg liker best øverst til minst nederst)

Nira

Nano

Nexi

Ninja

Nuka

Nix

Nyx

Napa

Nambi

Noel

Hvilket liker dere best? max 3 stk husk :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

<p>

<br />

Da har jeg plukket meg ut en topp-10 liste, men trenger hjelp til å redusere det ned til max 3 navn som jeg skal foreslå for oppdretteren <img src='http://hundesonen.no/forum/public/style_emoticons/default/smile.png' class='bbc_emoticon' alt=':)' /><br />

<br />

Topp 10: (rangert fra det jeg liker best øverst til minst nederst)<br />

<br />

Nira<br />

Nano<br />

Nexi<br />

Ninja<br />

Nuka<br />

Nix<br />

Nyx<br />

Napa<br />

Nambi<br />

Noel<br />

<br />

Hvilket liker dere best? max 3 stk husk <img src='http://hundesonen.no/forum/public/style_emoticons/default/smile.png' class='bbc_emoticon' alt=':)' /><br />

<br />

<br />

</p>

Nexi

Nira (eller Nora, siden hun skal til Norge..)

Nano (eller Nona, som jeg synes er så fiiint)

Min tre på topp av dine navn (og så måtte jeg bare legge til mine varianter ;-))

Lenke til kommentar
Del på andre sider

<p><br />

<br />

</p>

Nexi

Nora (eller Nora, siden hun skal til Norge..)

Nano (eller Nona, som jeg synes er så fiiint)

Min tre på topp av dine navn (og så måtte jeg bare legge til mine varianter ;-))

Klarer ikke bestemme meg, heldigvis 3 uker til valpen blir født enda, og 10 uker til jeg må ha bestemt meg ;p

Nora blir ikke aktuelt, datteren til oppdretterne av våre hunder heter Nora;) synes heller ikke det passer til ei rottistispe;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nipple?

Kalle hunden for "brystvorte"? :D Litt ukult å stå og rope det når det kommer folk kanskje..? Hehe :- ) Eller når folk spør "Hva heter hunden din?" og du skal svare, så må du samtidig håpe inderlig at de ikke forstår engelsk :-)

PS! Av øvrige forslage i tråden syns jeg Nano og Nix var kule :- )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Noelle er ett av mine favorittnavn (var det og Jolie det stod om på yngstetispen her, og kommer sannsynligvis til å bruke det på neste tispe om noen år siden jeg syns det er så vakkert :)), men stav det "Noelle" om du bruker det ;) (Noel er guttenavn).

*Edit: Så da vet du hvor min stemme går i hva jeg ville brukt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...