Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 224
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Si hei til Marvel! Nå skal han bo hjemme hos oppdretter sammen med en kullbror, ei voksen tispe (ikke moren) og ei tispe på 17 mnd frem til vi henter han 5. juli Aner meg at de labbene der kommer t

Jeg fikk visst et slags stressanfall jeg, et par uker før jeg skulle hente min 5. briard, liksom *ler*. Jeg var rett og slett fysisk dårlig, var til lege og tok blodprøver og EKG, jeg var kvalm og uve

Da har vi fått tak i litt grunnleggende utstyr! Kjøpte to forskjellige justerbare halsbånd, han vokser vel ut av det første ganske raskt vil jeg tro. Så kan han heller få litt fine når nakken er mer

Skrevet

Takk! Gleder meg veldig til å komme hjem så jeg kan ta irriterende mange bilder og poste dem i egen tråd! Det er vanskelig å se noe særlig hvordan han ser ut i kroppen og sånt ut ifra ett enkelt bilde, så det blir spennende når vi drar for å hente ham :)

  • Like 4
Skrevet

Har ikke sett denne tråden før nå jeg!

Så da må jeg starte med litt OT:

OG de har gjort deg/dere oppmerksom på at dere skaffer dere en hund som høyst sannsynlig blir aggressiv mot andre hannhunder i voksen alder, som vil vokte huset (og dere) heftig hvis dere ikke lykkes med sosialisering og oppdragelse.

I min verden er det et risikoforetak av ganske store dimensjoner så lenge man skaffer seg en hund av et slikt format, og ikke en tannløse kinesisk nakenhund...

Syns det står stor respekt av at en oppdretter forteller om rasens potensielt negative sider også. Det er det man kaller seriøst.

Grattis IW!! Så nydelig =) Kanskje vi kan møtes å gå tur til høsten når jeg flytter til London ? :)

Skrevet

Ja veldig gjerne! Jeg trenger definitivt flere i omgangskretsen min, både hunder og mennesker! London er bare en 20 minutters togtur unna (fra London Bridge).

  • Like 1
Skrevet

Ikke så mye å melde, nå er det 8 dager til han hentes. Oppdretter har fått tilbake en hannhund fra det forrige kullet (Teddy). Hvis noen husker var det den hannhunden som fremdeles var der da vi besøkte dem første gangen, som de sa vi kunne få hvis vi ville, og som var veldig lovende. Vet ikke hva som har skjedd men nå blir han hvertfall hos dem.

Garry skrev også tilbake til meg (om Marvel):

"He continues to do well and likes having Phil aka Dexter for company although Teddy likes to play with them both as well.

He is so athletic. We have had to get an additional board to block them in the garage as Marvel is able to climb over the old one. No pup ever has managed to do that. He is a muscular boy though."

Så det høres ut som vi kanskje må valpesikre litt mer enn planlagt :whistle: .

Har spurt om ett bilde til, vi får se! Vi drar fra dette hotellet i morgen tidlig, så jeg tviler på vi rekker å få noe bilde pga. tidsforskjellen før det, og hotellet vi skal på i Bangkok har ikke nettilgang. Så blir vel kanskje på lørdag (oi det hørtes lenge ut).

  • Like 5
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Gratulerer med ditt nye familiemedlem ! :D

Hyggelig å se at det importeres nye BB´er fra utlandet, det trengs :whistle:

Ta deg gjerne en tur inn på www.norskboerboelforening.no for å se aktiviteter i en av landets 2 raseklubber. Norsk Boerboel Forening samarbeider tett opp mot Boerboel International, som har 1 utstilling i Norge hvert år. På Boerboel International sine utstillinger får en temperament testet hunden sin, som en del av utstillingen i deres system. Det er en av 2 godkjente temperament testere i KUSA (Kennel Union of South Africa - samme som NKK i Norge) som foretar temperament testen, og det er et godt alternativ til de testene en som NOX registrert i NKK ikke får tilgang på ;)

Lykke til med krabaten din ;)

Skrevet

Gratulerer med ditt nye familiemedlem ! :D

Hyggelig å se at det importeres nye BB´er fra utlandet, det trengs :whistle:

Ta deg gjerne en tur inn på www.norskboerboelforening.no for å se aktiviteter i en av landets 2 raseklubber. Norsk Boerboel Forening samarbeider tett opp mot Boerboel International, som har 1 utstilling i Norge hvert år. På Boerboel International sine utstillinger får en temperament testet hunden sin, som en del av utstillingen i deres system. Det er en av 2 godkjente temperament testere i KUSA (Kennel Union of South Africa - samme som NKK i Norge) som foretar temperament testen, og det er et godt alternativ til de testene en som NOX registrert i NKK ikke får tilgang på ;)

Lykke til med krabaten din ;)

Nå har Marvel fått sin egen tråd - og, de bor i England. ;) Men, hyggelig lell!

Skrevet

Ja, det står på første siden i denne tråden :lol: .

Han er fra Claymore rett utenfor London, foreldrene kan du se bilder av på første siden :) .

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...