Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Iflg. Victoria Stillwells oppdateringer på Facebook, er det hittil i år drept 8 mennesker av hund, hvorav 7 var barn, i USA...

Hun linker samtidig til denne tragiske saken:

http://www.lvrj.com/news/henderson-boy-killed-by-family-dog-149377465.html

om en liten ett år gammel gutt som ble drept på selveste ett års-dagen sin, av hodebitt og risting av familiens Rhodesian Rigdeback blanding.

Kan ikke si annet enn at jeg blir fysisk kvalm av alt sånt som går utover barn. Det er helt, helt forferdelig. De har liksom ikke sjans til å forsvare seg eller noe...:(

Skrevet

Barnet hadde sin bestemor umiddelbar nærheten. Utrolig trist likevel!

Hva hjelper det når hun ikke er sterk nok til å få ham bort.? Forferdelig tragisk :no:

Skrevet

Jeg får tårer i øynene. Så ufattelig trist! Sånnt skjer så raskt at det er lite som hjelper.. Jeg lurer fælt på hva som har gjort at hunden gjorde dette, siden de var vant til hverandre. Når man hører om sånnt, blir man jo bare mer usikker med egen hund rundt små barn.

Skrevet

Usikkerheten på egen hund tror jeg bare er sunn Djervekvinnen. Misforstå meg rett, man skal vise hunden tillit også, men med forsiktighet. Og stole blindt på en hund for at den er sååå snill, tror jeg mange har brent seg på.

Men jeg er helt enig med deg, jeg også lurer veldig på hva som var utslagsgivende for hunden.

Skrevet

Ja det er nok lurt å være obs rundt små barn uansett hvor snill hunden er. Selv om ikke en hund biter, kan de jo gjøre barn vondt på andre måter, med å være uforsiktig osv. Jeg er alltid veldig observang når barn er rundt min, siden det er mitt ansvar uansett, selv om jeg føler at Nitro er trygg og vennlig, så kan jeg ikke med hånden på hjertet si at han vil ALDRI gjøre noe mot barn, for sånnt vet man strengt tatt ikke, siden det er rovdyr man har med å gjøre.

Skrevet

Ja det er nok lurt å være obs rundt små barn uansett hvor snill hunden er. Selv om ikke en hund biter, kan de jo gjøre barn vondt på andre måter, med å være uforsiktig osv. Jeg er alltid veldig observang når barn er rundt min, siden det er mitt ansvar uansett, selv om jeg føler at Nitro er trygg og vennlig, så kan jeg ikke med hånden på hjertet si at han vil ALDRI gjøre noe mot barn, for sånnt vet man strengt tatt ikke, siden det er rovdyr man har med å gjøre.

Akkurat slik tenker jeg også. Tror det er fåtallet av oss med barn som "mistenker" hunden vår for å potensielt kunne bite et barn, vi har vel ikke hatt den hunden hjemme da. Jeg vet hvordan det er med meg selv, vi stoler jo så veldig på hunden vi er glad i. Er også enig med deg i at det finns andre ubehagelige ting en hund kan gjøre, som og hoppe "ned" unger, og klore. Og det har nok mine gjort ved flere anledninger.

Skrevet

jeg blir ikke usikker på min egen hund av og lese slike ting, for det er jo tross alt mye som ikke står i den annonsen. For alt jeg vet har hunden gitt masse tegn, men ikke blitt tatt på alvor. Spiller egentlig ingen rolle, barn og hund skal ikke være alene sammen, hunder med svulst feks kan jo klikke sånn plutselig uansett hvor snille de har vært.

uansett helt ufattelig tragisk, både for foreldre og bestemor.

Edit: Er det bare meg, eller har det vært mange slike saker i det siste?

  • Like 2
Skrevet

Sånt kan faktisk skje, uansett hvor mange forholdsregler man tar. Hunden kan ha vært syk.

Helt ærlig fikk det meg til å bli lettet over at jeg har en relativt liten hund. Tanken på at Mozza skulle bite Ask er med tiden blitt helt utenkelig, men man vet faktisk aldri.

Men til sammenligning er det nok flere foreldre som tar livet av barna sine..

  • Like 1
Skrevet

Iflg. Victoria Stillwells oppdateringer på Facebook, er det hittil i år drept 8 mennesker av hund, hvorav 7 var barn, i USA...

"- There are approximately 78.2 million owned dogs in the United States

- Thirty-nine percent of U.S. households own at least one dog"

(referanse)

Vi snakker ikke akkurat om en epidemi her.

Jeg har ikke klikket inn på linken, jeg er ikke i form til å lese om drepte barn. Men dessverre er det slik at dette kan skje, og vil skje, så lenge vi ønsker å ha hunder i samfunnet. Heldigvis redder hunder langt flere menneskeliv enn det de tar, og det må vi alltid huske på.

  • Like 1
Skrevet

er det bare meg , eller skjer dette oftere i utlandet som feks USA enn Norge ?

Vel... Selvsagt. De har over 75 millioner hunder, vi har 400.000. Hva annet kan man forvente?

I tillegg er hundekulturen på mange måter annerledes i USA.

Skrevet

Hvis det skjer 8 ganger i halvåret i et så stort land som USA, så tilsvarer vel det at det skjer én gang hvert tredje-fjerde år i Norge eller noe?

Skrevet

Dyrevernet kjemper nå for å holde hunden i live...

http://www.dagbladet.../hund/21494624/

'

Det lokale politiet bestemte umiddelbart etter tragedien at «Onion» skulle avlives etter først å ha sittet i en ti dager lang karantene for å sjekke om han har rabies. De dagene har flere amerikanske dyreverngrupper benyttet til å kjempe for livet til hunden.

En lokal dommer utsatte seint i går kveld norsk tid avlivningen av hunden etter klager fra advokater som representerer dyreverngruppa The Lexus Project.

- Vi er overlykkelige, sier Richard Rosenthal, advokaten som representerer dyreverngruppa, etter utsettelsen som de håper skal spare livet til hunden og overføre ham til en kennel.

Hunden har drept et barn, da mener jeg at hunden skal dø. Å kjempe for noe slikt når de kan bruke energien sin på andre, viktigere saker, blir for dumt.

Hunder som dreper bør ikke leve, selv om det ikke bringer barnet tilbake.

  • Like 1
Skrevet

Å kjære. DET synes jeg helt ærlig ikke noe om, altså. Greit nok at avlivingen ikke vil bringe barnet tilbake, men likevel - dette er en ALVORLIG sak.

Skrevet

Nei, fysj! Jeg syns det er rett og slett skammelig at de bruker ressurser på en sånn hund. Redd nå heller mishandlede dyr som IKKE har drept et menneske! Hvem vil uansett ha en hund som tygde ihjel en baby??

  • Like 1
Skrevet

Det grenser til vanvidd... å skulle redde en hund som har bitt i hjel et lite barn!??

Og hvor i alle dager skulle en sånn hund fått et nytt hjem? Det er vel vanskelig nok som det er å finne nye hjem til alle de hundene som IKKE har bitt i hjel noen? :o

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...