Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

...pannekaker!

2012-03-28173952.jpg

....å ligge i sofaen!

2012-04-18205222.jpg

...å hjelpe onkel på jobb!

2012-04-11153950.jpg

...å leke spøkelse på hytta!

2012-04-05200243.jpg

...leke "hvem har størst mage (jeg har minst, mat meg!)"

2012-04-04192335.jpg

...å ligge under dyna!

2012-04-08002332.jpg

....å få tiss på hodet...?

2012-04-18164602.jpg

...IKKE å dusje!

2012-04-18195550.jpg

*dele opp*

  • Like 7
Skrevet

Jeg simpelthen ELSKER den hunden! Og Garm! Finnes ikke bedre bulldogkompis enn Garm.

Fyda er bare helt rå hun, og så fint hun har hatt det hos dere. :)

Tiss på hodet... :lol:

Takk! På så mange nivå. I tillegg til å ha reddet oss i en kinkig situasjon, så reddet du nettopp dagen min som var farget av kjipt. :heart:

Skrevet

Garm er en liten shot av alt. Det beste en 4-5 raser har å tilby rett og slett. Dere får gjette, et par bør være lette, er par andre kun for et godt trent øye tror jeg. :P

Skrevet

Hun er altså så sjarmerende den hunden, aldri sett så mye personlighet konsentrert på et så lite område før :wub: hun er liksom så rar HELE tida! Jeg digger henne, og hun har erværvet seg en real hærskare av beundrere her nede :)

Hun og Garm har blitt et ordentlig radarpar, og de er skikkelig søte når de krøller seg sammen i sofaen inntil hverandre. :heart:

Garm er en real blandings ja, og den som greier å gjette alle rasene i den skrotten fortjener gullmedalje :D

Skrevet

Noe rottweiler,skjæfer og leonberger, syntes jeg så noe great japanese dog i han også, men sikkert bare farger og utrykket fra siden på øverste bilde som lurer meg :P

Skrevet

Men brindle, kommer det fra leon?? Samme med hvite tær/bryst, hvor fasiken kommer det fra?

Ikke noe leonberger i ham. Ikke rottis heller som noen tippet. Eneste som har vært riktig so far er schäfer. :)

Lola kjære, nå får vi henne hjem aldeles snart, og da... DA! Da blir det bilder da. :heart:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...