Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonentreff lørdag 21.april - Ekeberg - Lill er der!


Recommended Posts

  • Svar 59
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kjeeeempetrivelig! Gleder meg allerede til neste gang! Vet ikke om jeg engang hilste ordentlig på Lill jeg, men jeg tok bilder av Soph! Håper det er greit om jeg legger ut de? Hun var så søt der hun s

Med tanke på at jeg fikk en sms rundt den tiden er det kanskje meg *håpe-håpe* Og vi kommer OM været ikke plasker BTW Sham, jeg kjente ingen jeg heller da jeg dukket opp på noe sonen-greier første

Vannvittig søt bilde Men, de blomstene der har ingenting å stille opp med når A har på seg Mari-vesten, drar frem rampeblikket sitt og synger bæ bæ lille lam! Everybody loves a singing ginger

Skrevet

HEY! jeg har også en jeg trener febrilsk til utstilling med. Trekkhund og vant til å trekke, så det er spennende å prøve å få henne til å løpe pent i slakk line med andre hunder foran og bak! kanskje jeg kan slenge meg med? Om jeg får flyttet en annen avtale? (og kommer meg inn til oslo- det er et stykke unna). Vi kjenner ingen, men vi er ganske snille altså.

  • Like 2
Skrevet

Det spøker for oss... En god kompis som jeg ikke har sett på et år sendte melding og ville treffes lørdag. Han er i byen. Må nesten prioritere han :(

Skrevet

Asti og Uta kommer, forhåpentligvis henger det en fører i andre enden av båndet :P Jeg er tøff og kommer uten støttekontakt :s *sende sms til støttekontakten for å høre om denne dukker opp*

  • Like 3
Skrevet

Det årner seg jo fort i løpet av en time eller to. :P

hihi ikke så lang tid en gang :P Tipper vi sier 10 minutter

:lol: Høres bra ut ;) Trenger den treningen, iallefall for Chanto som skal gå 1.mai. Han virker veldig på når vi først kommer iforhold til andre hunder, men jeg har kontroll altså :P hehe men skal se om jeg rekker det :)

Skrevet

Asti og Uta kommer, forhåpentligvis henger det en fører i andre enden av båndet :P Jeg er tøff og kommer uten støttekontakt :s *sende sms til støttekontakten for å høre om denne dukker opp*

Med tanke på at jeg fikk en sms rundt den tiden er det kanskje meg *håpe-håpe* Og vi kommer OM været ikke plasker :)

BTW Sham, jeg kjente ingen jeg heller da jeg dukket opp på noe sonen-greier første gangen, men jøsses så mange jeg kjenner nå :)

  • Like 4
Skrevet

Med tanke på at jeg fikk en sms rundt den tiden er det kanskje meg *håpe-håpe* Og vi kommer OM været ikke plasker :)

BTW Sham, jeg kjente ingen jeg heller da jeg dukket opp på noe sonen-greier første gangen, men jøsses så mange jeg kjenner nå :)

Du må jo komme :)

Jeg husker de første sonentreffene jeg var på med Marianne og Loke og hm? husker ikke, jeg. Og alle de fine turene vi hadde ved Skullerud og i Mærradalen. Det er jo sånn man blir kjent, jo :)

Skrevet

Vi dukker opp, for de som ikke kjenner til gærningen, så kan det bli mye bråk med Yaris. Og når han er ute av bilen så blir nok fokus på at han skal roe seg, så da setter jeg pris på at kosing skjer når jeg har någelunde kontakt med ham.. dvs. når jeg har roet han ned :P

Ellers skal jeg nok klare å være sosial når vofse er i bilen :P

Skrevet

Vi gleder oss! Mana vil nok hilse på alt og alle, spesielt hunder så vi får øve masse på kontakt osv. Krysser fingrene for at det ikke blir pøsregn!

Skrevet

Vi dukker opp, for de som ikke kjenner til gærningen, så kan det bli mye bråk med Yaris. Og når han er ute av bilen så blir nok fokus på at han skal roe seg, så da setter jeg pris på at kosing skjer når jeg har någelunde kontakt med ham.. dvs. når jeg har roet han ned :P

Ellers skal jeg nok klare å være sosial når vofse er i bilen :P

Skal vi være så lenge da *fnis* Tulla!

Skrevet

Litt i seinteste laget kanskje, men tilfelle noen er interesserte:

Jeg tar med en del stæsj jeg skal selge unna for å rydde. Et lite tøybur (for lite til DSG :P ), en hundegenser, et dekken (liten fox/dsg-ish) og Nina Ottoson DogSmart.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...