Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Skjerp dere, dette er en jobb for Aiko. :aww: Passer perfekt inn i ei katteluke, men må trøkke litt ekstra, jakter MER enn gjerne på katten, og er selvsagt svært pen, blid og gøyal. Jeg bare sier det. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Mine er for store og for smarte (litt vel heftig jaktinstinkt på de to....)

Men jeg liker ikke Finn katten :( Dette er kattenes "fysj rase" (sammen med et par andre) en Scottish Fold. Det som gir de foldede ørene gir også mer eller mindre forkalkninger i skjelettet ellers. Hvis det er noen fold oppdrettere her nå, så blir jeg vel skutt.

Men vis meg et røntgen bilde av en 3+ år gammel fold som ikke har en eneste forkalkning så skal jeg trekke påstanden tilbake over at det gjelder ALLE. Så langt jeg vet har ikke et slikt bilde noen gang kunne fremdrives av veterinærer/forskere som har ønsket å se på saken (vet at det var en i Australia for en del år siden som virkelig prøvde). Dommere jeg kjenner sier at de sjelden ser voksne folds, og at til og med enkelte kattunger (under 8mnd) har store forkalkninger noen ganger.

Kunne de ikke heller ha brukt en Britisk Korthår eller Europé.... (de ligner en del bortsett fra øra, da spesielt britten)

  • Like 3
Skrevet

Hm, noe for Valpis? Der tror jeg katteluka blir den største utfordringen, altså lure henne til å dytte opp luka.. Den neste utfordringen blir å se fryktinngytende ut :lol:

Skrevet

Men jeg liker ikke Finn katten :( Dette er kattenes "fysj rase" (sammen med et par andre) en Scottish Fold. Det som gir de foldede ørene gir også mer eller mindre forkalkninger i skjelettet ellers. Hvis det er noen fold oppdrettere her nå, så blir jeg vel skutt.

Men vis meg et røntgen bilde av en 3+ år gammel fold som ikke har en eneste forkalkning så skal jeg trekke påstanden tilbake over at det gjelder ALLE. Så langt jeg vet har ikke et slikt bilde noen gang kunne fremdrives av veterinærer/forskere som har ønsket å se på saken (vet at det var en i Australia for en del år siden som virkelig prøvde). Dommere jeg kjenner sier at de sjelden ser voksne folds, og at til og med enkelte kattunger (under 8mnd) har store forkalkninger noen ganger.

Kunne de ikke heller ha brukt en Britisk Korthår eller Europé.... (de ligner en del bortsett fra øra, da spesielt britten)

:(

Eller hva med å rett og slett bruke en god, gammeldags norsk gatemix.. Kanskje til og med en fra DB, så kunne de muligens fått litt gratisreklame :)

Forøvrig passer den annonsen veldig bra på fjotten her, utenom det med lettlurt, for det er han absolutt ikke! og så er han nok for stor til en katteluke.. Synes forresten det var veldig fin tekst i annonsen :)

Skrevet

Synd vi bor så langt unna, en av mine hadde vært perfekte. Spesielt Eddie har god trening i kattejakt :innocent: Blade hadde nok slitt litt med katteluka.

Håper en sonenhund får jobben, det hadde vært moro! *heie litt ekstra på pansersnusern*

  • Like 1
Skrevet

Mozza vil VELDIG gjerne...Men det ville neppe blitt noen happy ending. Loke hadde fått jobben lett..Han ser skummel ut, kunne brast igjennom hva det måtte være for å jage katter. For så å kooose med den, i motsetning til M som hadde kost seg med den.

Man skal ikke skue hunden på hårene osv :baby:

Edit: jo mer jeg tenker på det, jo mer mener jeg at Loke hadde vært perfekt. Spesielt når det kommer til lettlurt..

Har jeg nevnt den gangen han løp rundt og rundt huset på jakt etter katta lenge etter at pusen hadde hoppet inn vinduet og lagt seg for å sove? Seriøst, vi satt bare og lo og lo..Er det mulig å være så teit :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...