Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hekling trenger ikke være tantete og frumpy altså. Det finnes utrolig mye fint man kan hekle, og jeg har forsøkt å lage noe av det.

Dette er litt kombinert skrytetråd og potensiell selgetråd. De tingene jeg poster er ikke til salgs med mindre jeg skriver det, så jeg legger den ikke under kjøp og salg. Men tilbakemeldinger er stas! :D

Hals til Synnøve :)

7041703207_a9657c0358.jpg

Stjernespekket skjerf i petroleums-blå.

6895606352_b3fe5c9b32.jpg

Uglelue :D

6802870349_2ffe7a5b55.jpg

Loke kan evt poste et bilde av Ask i vesten sin om hun vil, men her er den iallfall før den fikk en mage å varme. :D

6896313934_a7ce2ecef1.jpg

Pledd og puff/pute.

6840539027_23aae8efba.jpg

Og et landskap jeg heklet til H.

6536468503_80844dc3f6.jpg

  • Like 13
  • Svar 220
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hekling trenger ikke være tantete og frumpy altså. Det finnes utrolig mye fint man kan hekle, og jeg har forsøkt å lage noe av det. Dette er litt kombinert skrytetråd og potensiell selgetråd. De ti

Superfin på en liten rødtopp!

I dag går det flere ting i posten til diverse soniser. Lill skal få halsen sin, og av restegarnet etter halsen så har jeg gjort mitt første forsøk på å hekle leke. Håper Soph liker den. Li

Posted Images

Skrevet

Mari, her har du laget mye fint! Jeg er sikker på at det er interesse for koselige plagg og ting som er heklet. Jeg fikk et heklet lappeteppe av mormoren min til jul en gang, og det er noe av det fineste jeg har fått!

Hadde jeg hatt en liten en, ville jeg glatt ha bestilt noe fra deg så lille mini kunne hatt en sånn fin en som Ask fikk :)

Du har hekletalent altså, stå på! :D

Skrevet

Åååå, så stilig altså! Og det heklebildet - det minte meg så om noe mamma kunne laget da jeg var lita! Hun var fantastisk kreativ på slikt :). Jeg er imponert over dine hekleskills kjenner jeg - det er helt uoppnåelig her i gården (jeg arva liksom ikke mammas gener der) :).

Skrevet

Malnick, du får si ifra til høsten igjen. Tipper mageboeren hadde kledd ei ugle. :)

:heart: Ask!

Takk, Marvin! :)

Mim, Mono er jo bare helt rå da! Snakk om talent. Hun strikker skikkelig nydelige og intrikate ting.

Soppetopp, lilla hva da? Alt? :D

Takk, Siri! Jeg har litt lyst til å lage et korallrev landskap også. Marimannen hadde blitt såå stolt. :lol:

  • Like 2
Skrevet

Hvor mye tar du for lua? Vet om ei lita prinsesse som har luedilla og fyller 3 år til høsten. Moren hadde også elsket lua...

Den måtte hatt litt jente - farger da :P

Skrevet

Soppetopp, lilla hva da? Alt? :D

Lilla aaaaalt! :D Kan du hekle noe som er lækkert og som man kan bruke på kvelden på sommeren, for eksempel?

Jeg syns halsen til Synnøve var kjempefin! Men tror du at du klarer noe sånn som det her-ish? :

il_570xN.193490208.jpg

il_570xN.285563110.jpg

  • Like 1
Skrevet

Hvor mye tar du for lua? Vet om ei lita prinsesse som har luedilla og fyller 3 år til høsten. Moren hadde også elsket lua...

Den måtte hatt litt jente - farger da :P

Spørs litt på hvor mye ulla koster. Men det trenger ikke bli allverdens altså. 200-250 eller noe i den duren? Lua H har på seg er lilla. Er det jentete nok? Hvis ikke skal jeg lete litt og se hva jeg finner av jenterosa ull. Heklet denne til en niese en gang forresten, den ble veldig søt og tøff samtidig. :) Til ei jente som er endel eldre enn H da, så den ble ikke like posete.

7042666527_89a425ec33.jpg

You råkk, Mari! Kanskje jeg må ha en ny lue en dag til vinter'n, jeg finner nemlig ikke igjen katteluen fra mono i alpakkaull. Den var god, den!

Takk, snuppa! Alpakka er deilig. Det er mange som ikke tåler saueull som tåler alpakka. Bare skrik ut når du begynner å bli kald på øra, Bandana. :) Jeg fikser noe til deg.

Mari er best, og snart har jeg et Mariprodukt :D

Du burde ha sånne: http://www.sabo.no/p...r--8-mm-52.aspx med Hand made by Mari på :ahappy:

Sånn: preview.634690817827350000.jpg

Haha, dritkult! Sånne lapper hadde vært rått! Men med I :heart: Bacon i samme font som på avataren min. :lol:

Jeg holder på med duskene på ditt skjerf nå. :) Bomullen er veldig deilig. Jeg er litt redd for at det ble for kort. Det er ca like langt som det i petroleumsull, men blir nok penest å ha på slik som på det bildet og ikke to ganger rundt halsen. Får se når det er ferdig dusket. Var sikker på at jeg heklet det lenger enn det andre, men jeg vet ikke helt hva som skjedde der altså. Håper du blir fornøyd uansett! Hvis ikke så blir vi enige om noe annet jeg kan hekle til deg.

Lilla aaaaalt! :D Kan du hekle noe som er lækkert og som man kan bruke på kvelden på sommeren, for eksempel?

Jeg syns halsen til Synnøve var kjempefin! Men tror du at du klarer noe sånn som det her-ish? :

Ja, det klarer jeg uten problem. :) Halsen til Synnøve er heklet i bomull, den er lett og luftig og sommerlig. De du postet bilde av egner seg nok bedre i saueull og på vinteren. De er ganske tykke ser det ut som. Lilla fikser jeg også, det er helt utrolig hva de har i nettbutikker altså! :D

  • Like 3
Skrevet

Så herlig Mari! :)

En av mine svigermødre ( :icon_redface: ) hadde lapper som det sto "Strikket av mamma" på. De solgte de lappene på strikkebutikker for noen år siden. Litt koselig da!

  • Like 2
Skrevet

Tipper det blir bra jeg Mari :ahappy:

Jeg håper det. :)

Om du tar i mot bestillinger så ønsker jeg meg også veldig en hals i lilla! Lekkert altså! :)

Det kan vi finne ut av. :) Hva slags garn er du ute etter, og hva slags type hals?

Så herlig Mari! :)

En av mine svigermødre ( :icon_redface: ) hadde lapper som det sto "Strikket av mamma" på. De solgte de lappene på strikkebutikker for noen år siden. Litt koselig da!

Takk! :) Haha av "en av svigermødrene" forresten :D Vi får se hvor fornøyde folk blir etterhvert. Lapper hadde vært kult, men da er man liksom business da, og uæææ!

Skrevet

Det kan vi finne ut av. :) Hva slags garn er du ute etter, og hva slags type hals?

Nå ble jeg glad! Noe lignende den til Synnøve (i bomull) kanskje? Jeg tåler ikke ull, så tenker mest på noe som kan brukes på kvelden om sommeren. :)

Skrevet

Hm.. Kanskje jeg kan betille noe til tantebarnet mitt, bare hun blir pittelitt større først :D

Skrevet

Nå ble jeg glad! Noe lignende den til Synnøve (i bomull) kanskje? Jeg tåler ikke ull, så tenker mest på noe som kan brukes på kvelden om sommeren. :)

Pm sendt. Men jeg så ikke det om ulla før nå, så overse den biten. :D

Hm.. Kanskje jeg kan betille noe til tantebarnet mitt, bare hun blir pittelitt større først :D

Bare å si ifra. :)

Åååå, men skulle hatt noe Made by Mari altså :D.

Skulle ønske jeg kledde lue...

Nå har jeg ikke møtt deg så mye, men jeg har jo sett bilder. Kan se for meg at en "slouchy" lue hadde vært fin på deg. Sånn som er litt posete om du skjønner. Evt et skjerf eller sjal? Jeg hekler gjerne noe til deg iallfall, om du finner noe du vil ha. :)

Så utrolig flink du er! Hvordan har du lært alt sammen?

Takk! Jeg er selvlært. Hadde aldri tatt i ei heklenål før november i fjor. Google er virkelig min venn. :)

Skrevet

Fint om dere sender PM til Mari ang. om hun kan ta bestillinger, sånn at vi ikke trenger å flytte denne fine tråden til kjøp og salg :)

Still gjerne spørsmål og sånt men rene salgsposter må vi prøve å holde litt unna.

Moderator IW

Skrevet

Spørs litt på hvor mye ulla koster. Men det trenger ikke bli allverdens altså. 200-250 eller noe i den duren? Lua H har på seg er lilla. Er det jentete nok? Hvis ikke skal jeg lete litt og se hva jeg finner av jenterosa ull. Heklet denne til en niese en gang forresten, den ble veldig søt og tøff samtidig. :) Til ei jente som er endel eldre enn H da, så den ble ikke like posete.

7042666527_89a425ec33.jpg

Edit: sende på PM :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har ikke erfaring, men det er vel bare å prøve? Selv innså jeg etter en del år at det å være "lojal" til fôrmerker er bare tull. Hunder har ikke vondt av variasjon. Jeg ser heller på produksjonsland (mtp. transport og råvarekontroll), råvarer og kvalitet, og valgte heller nordiske produsenter framfor amerikanske eller andre land i Europa. Man ender såklart opp med favoritter, men noe variasjon ble det.
    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...