Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Efitkonseptet mislykkes somregel her siden det blir mer enn et bilde i timen, men satser på at dere vil se dagen vår likevel. :ahappy:

Viktig å starte dagen med kaffe:

7036807423_4f77eb824a_z.jpg

Så hade vi tenkt oss ut, men det ble utsatt, for ute haglet det!

6890714060_89d47bf27f_z.jpg

Tok vel en times tid før været var såpass at vi kom oss ut. Og siden Bonden er verdens snilleste, så begynte han straks å se på vogna til Lus.

7036552321_24aaf72196_z.jpg

Vogna får hjul:

7036553133_575b0cfc59_z.jpg

Gubben og Gamla nyter sola og følger med på oss med et halvt øye:

6890457906_b623e6649e_z.jpg

Enda en tilskuer:

6890458374_029b053bf8_z.jpg

Viktig å fjolle litt og kose stokken når man blir snakket til :wub:

7036554923_a4d5abda6d_z.jpg

Vogna er satt sammen, og jeg prøver å finne ut hvordan vogn, sele og hest skal henge sammen:

7036555371_ebf651665b_z.jpg

Kart og terreng passer ikke helt i hop:

7036556749_11a168a051_z.jpg

Omtrent samtidig begynner det å halge igjen, så vi rømmer inn:

6890461204_eca22962d9_z.jpg

7036558023_3f1f1be472_z.jpg

Solen tittet frem igjen, og vips var vi ute igjen, Og kasko er - ehm... Hjelpsom?

6890462842_b238970183_z.jpg

Bittelitt klønete å gjøre noe med en basenji på skulda? Phøh! Kasko nekter for alt.

7036559407_f26513a521_z.jpg

Snusern er prøvekanin for sela!

7036559877_a8f76a7a4e_z.jpg

Nevnte jeg at sela består av veldig mange reimer?

6890464100_2f15741f4e_z.jpg

Veeeeldig mange:

7036560651_557fa20854_z.jpg

7036561477_da8632d5df_z.jpg

Det er et hull i huset mitt:

6890466242_4abc50d384_z.jpg

Men jeg har verdens beste Bonde:

6890465724_18918c83eb_z.jpg

Og en innmari pen solslikkende basenji:

6890466552_4feec8d11d_z.jpg

Og når den pene basenjien lar Bonden jobbe i fred, så er det vips null hull i huset! (som ikke skal være der)

6890467334_b0dc2edd6d_z.jpg

Vi avslutter utedelene av dagen med å få en Snuser på kroken:

7036564019_8beaf38c25_z.jpg

Inn og putte middagen i ovnen:

6890468240_7065e25267_z.jpg

Og sløver mens vi venter på mat:

6890468748_a595d537da_z.jpg

Middagen tar lang tid den:

6890469156_884f7feb8a_z.jpg

  • Like 6
Skrevet

Så man rekker mye sløving:

7036565745_a01afa91f8_z.jpg

Steika er ferdig, legg merke til svoren!

7036566059_5a5720c103_z.jpg

Middagen er servert!

6893532758_1480a7967b_z.jpg

Og med det avsluttet vi fotograferingen for kvelden. :lol:

  • Like 13
Skrevet

Har du hester også :wub:

Utrolig søt Basenjien din. Som en katt! :D

(de andre var også søte, såklart! :) )

Snill bonde har du også! :D

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Så koselig! Flirer litt av reimehelsiket altså.. Den "brillereima", det er en ekstragjort og den kan du slynge opp og kun bruke ved behov. Kom en tur, så skal jeg lære deg surreseling på 1-2-3.

Skrevet

Bonden er like snill som han ser ut han. :wub:

:ahappy:

Gråtass: ja! Jeg kommer! :lol: Har skjønt konseptet i teorien, men det var det der med praksis da. :lol: Hjalp å tørrtrene en hel haug, og vi klødde oss heftig i huet av ekstragjorden, men fant utav den til slutt. :lol:

Skrevet

Hvilken hest var det du hadde på vogna? Har du fått ponnis?

Hagleværet så ikke koslig ut! (koslig inne da)

Fått en ponnis ja, du ser den på halgebildet, den lille svarte. Også kjent som Lusa/Alyssa
Skrevet

s*Kloklipp kjære, kloklipp.... *fnis*

Veeeet! Lukisen ble klippet dagen før, men basenjien ble visst glemt. :lol:
Skrevet

Veeeet! Lukisen ble klippet dagen før, men basenjien ble visst glemt. :lol:

:teehe:

Herlig bildeserie, og jeg har full sympati for reimestyret, jeg har banna mitt over det før :lol: Hilse snillemannen, som viser ansiktet sitt på sonen mer enn du :whistle:

  • Like 1
Skrevet

:teehe:

Herlig bildeserie, og jeg har full sympati for reimestyret, jeg har banna mitt over det før :lol: Hilse snillemannen, som viser ansiktet sitt på sonen mer enn du :whistle:

:lol: Ja, jeg trives best bak kamera. :D Fineste snillemannen!

Det var bare en eneste ting som manglet for at alt skulle være perfekt her. Saus på steika! :lol:

Er saus i gryta vedsiden av. Brun (glutenfri, tenker fremdeles på Lill hver gang jeg spiser den), laget på kraften fra steken og tilsatt litt hakket løk. Veldig veldig nam!
Skrevet

Nevnte jeg at sela består av veldig mange reimer?

6890464100_2f15741f4e_z.jpg

:lol: Akkurat den delen der har jeg hatt mye trøbbel med altså! Spesielt på dumme, gamle seler eller drag uten hull :no:

Middagen er servert!

6893532758_1480a7967b_z.jpg

Hvor er sausen? :blink:

Edit: Quoten min for første bildet havna visst inni :lol:

Skrevet

Hvor er sausen? :blink:

Edit: Quoten min for første bildet havna visst inni :lol:

:lol:

Sausen er i gryta i øvre venstre hjørnet. Er serveringsfatet jeg har tatt bilde av, ikke middagstallerkenen. :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...