Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

1157456_10151824086511093_617311747_n.jp

Dette er tispen min, blanding mellom boxer og siberian husky! :) Meget god blanding syntes jeg. :wub:

Spesielt og vakkert utseende :) Men det kan hende du får veldig mye å hanskes med etterhvert. Anbefaler deg valpekurs og etterhvert lydighetskurs.

  • Svar 97
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dachs/Weimaraner Jeg vil ha!! :wub:

Må jo vise av min blanding også da. Søteste rare lille Chingu. Hun er blanding av border collie og norsk buhund. Jeg digger de overdimensjonerte ørene hennes hehe.

Alle hundene her er også verdens vakreste og herligste, men aldri i livet om noen av dem noen gang skal ha valper. Bruk hodet, hva skal vi med flere blandingskull?

Posted Images

Skrevet

Jeg kjente en periode en blanding av Rhodesian Ridgeback og Jack Russel. Sier seg vel egentlig selv hvem som hva mor og hvem som var far ;) Resultatet var absolutt nydelig, midt i mellom på størrelse, RR-farge uten ridge og JRT ansikt og ører.

Skrevet

Jeg kjente en periode en blanding av Rhodesian Ridgeback og Jack Russel. Sier seg vel egentlig selv hvem som hva mor og hvem som var far ;) Resultatet var absolutt nydelig, midt i mellom på størrelse, RR-farge uten ridge og JRT ansikt og ører.

Man skulle trodd det, men det er utrolig hva de hundene får til altså :lol:

Skrevet

Man skulle trodd det, men det er utrolig hva de hundene får til altså :lol:

Ja, du kan så si :P Jeg tenker mest at en JRT-tispe ville jo sprekt som et troll i morgensolen om hun skulle født RR-valper ;)

Skrevet

Ja, du kan så si :P Jeg tenker mest at en JRT-tispe ville jo sprekt som et troll i morgensolen om hun skulle født RR-valper ;)

Er det ikke slik at valpenes str følger morens så lenge de er i magen?

Skrevet

Så de kan altså "sprekke"? WHAT!

Det kan bli veldig ubehagelig for moren, ja ;)

Chicka er kasterert nå, men før hun var det så var hun nymfoman (sorry Chicka) når hun hadde løpetid.

En gang på tur så møtte vi på en Chihuahua på tur alene og Chicka la seg så flat hun kunne for at han skulle komme til...jeg lot det selvfølgelig ikke skje :lol:

  • Like 2
Skrevet

Det kan bli veldig ubehagelig for moren, ja ;)

Chicka er kasterert nå, men før hun var det så var hun nymfoman (sorry Chicka) når hun hadde løpetid.

En gang på tur så møtte vi på en Chihuahua på tur alene og Chicka la seg så flat hun kunne for at han skulle komme til...jeg lot det selvfølgelig ikke skje :lol:

OMG! Jeg har fått inntrykket av at når det er liten mor + stor far, så vokser valpene i forhold til livmoren, og når de blir født vokser de i den farten som vil tilsvare den voksne str de blir. Hjelp.

Haha, Flatborder huschi!

Skrevet

Så de kan altså "sprekke"? WHAT!

På en måte, ja. Moren vil naturligvis dø før hun sprekker utvendig, men det kan forårsake store indre skader.

Og tenk deg den STORE penisen som skal inn i den bittelille tispa! :|

Skrevet

På en måte, ja. Moren vil naturligvis dø før hun sprekker utvendig, men det kan forårsake store indre skader.

Og tenk deg den STORE penisen som skal inn i den bittelille tispa! :|

Lærer noe hver dag!

Det klarer jeg ikke å se for meg engang..Eller, jeg vil ikke :sleep::|

Skrevet

Ja, du kan så si :P Jeg tenker mest at en JRT-tispe ville jo sprekt som et troll i morgensolen om hun skulle født RR-valper ;)

Ja, det kan vel gå sikkelig ille. :hmm: Men jeg vet av ei tispe som fikk 5-ish valper med en hanne som var minst dobbelt så stor som seg selv, det gikk helt greit :)

  • 5 months later...
Skrevet

Jeg møtte en bashiba her i San Francisco i går. Han så helt ut som en shiba i pelsen og fargen, bare litt "finere" pels, og basenji hode. Og litt større enn en shiba. Kjempesøt. Ikke den verste kombinasjonen heller, to sære spisshundraser? :P

  • Like 1
Skrevet

På Finn for noen år siden lå det blandinger av Rottis og Dachs, så akkurat så teit ut som det høres ut :lol:

Dachskropp med et gigantisk Rottweilerhode, så ut som et prosjekt Dr Mengele hadde sydd ihop :-P

Skrevet
På Finn for noen år siden lå det blandinger av Rottis og Dachs, så akkurat så teit ut som det høres ut :lol: Dachskropp med et gigantisk Rottweilerhode, så ut som et prosjekt Dr Mengele hadde sydd ihop :-P
Har sett flere sånne faktisk. Skikkelig snåle alle sammen :P
Skrevet

Noen jeg kjente har en nydelig hund som er blanding av Cocker spaniel og Golden retriever. Hunden ser ut som en golden i cocker kropp :wub:

Så på finn.no for noen år siden at det var annonsert noen valper som var blanding av Chihuahua og Golden Retriever.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...