Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 97
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dachs/Weimaraner Jeg vil ha!! :wub:

Må jo vise av min blanding også da. Søteste rare lille Chingu. Hun er blanding av border collie og norsk buhund. Jeg digger de overdimensjonerte ørene hennes hehe.

Alle hundene her er også verdens vakreste og herligste, men aldri i livet om noen av dem noen gang skal ha valper. Bruk hodet, hva skal vi med flere blandingskull?

Posted Images

Skrevet

Jeg mistenker at det lyves godt og ofte på blandinger. Det er ofte jeg ser på blandingsannonsene på finn.no, og blir helt flau over hvordan det lyves. Når mor er Malteser og far Bichon Frise blir det ikke brunbrindlede strihåra valper ut av det. Dessverre. Når mor er BC og far renraset Golden tror jeg heller ikke at det kommer 10 black and tan valper til verden. Jeg har også en stygg mistanke om at mange oodler ikke engang har en oodle til far. :gaah:

Skrevet

Den papillon/boston terrier blandingen er bare helt fanastisk :D

Det var heeelt forferdelig synes jeg. En uheldig blanding av begge rasene, der ting ikke er blendet sammen, men satt ører på feil kropp f.eks.. Den ble bare supermerkelig :P

  • Like 3
Skrevet

Den papillon/boston terrier blandingen er bare helt fanastisk :D

Samme tenkte jeg. Det så nesten fotoshoppa ut!

  • Like 1
Skrevet

Det var heeelt forferdelig synes jeg. En uheldig blanding av begge rasene, der ting ikke er blendet sammen, men satt ører på feil kropp f.eks.. Den ble bare supermerkelig :P

Synes den var utrolig kul jeg, og de frynsene på ørene gjorde jo liksom hunden :w00t:

PapshundPapillonDachshundHybridDogsSunny9Years1.jpg

Sunny the papshund (papillon/dachs)!

Skrevet

Blodhund/ GD:

Chino_Bloodhound_Great_Dane_Mix_01.jpg_w450.jpg

Basset hound/GD:

KS202.13390216-2-pn.jpg

Den øverste betviler jeg har GD i foreldrene, muligens i besteforeldre, for snuten er altfor smal, og det er ingen rynker/store lepper. Rart at hodehuden skal være så stram, når begge rasene har overflod av det ;)

Den nederste har tildels GDlikt hode, men igjen mangler det lepper/løs hud, så det er mer sannsynlig en labdradormix.

Skrevet

Boston terrier/papillion

bostillon.jpg

Fortsettelse følger...

Den her var jo bare helt skjønn. Og så utrolig merkelig da. Den har ikke fått en miks av foreldrene, den har fått en del hver liksom. Rareste jeg har sett ever!

  • Like 1
Skrevet

corgi_dalmation_mix_hybrid_breed.jpg

Corgi + dalmatiner

Zeus_mixed_044.jpg

Doberman + shar pei

DobermanShepherdCairoHybridDogGermanPinscherCairo1.jpg

Doberman + schæfer

mutt-chow-border-collie.jpg

Chow chow + border collie

mutt-chinese-crested-dachshund-mix.jpg

Chinese crested + dachs

AdaogBaileys25.jpg

Her leker Aïda med en blanding mellom BC og dalmis

Skrevet

Det er mye rart der ute altså!

I dag så jeg en staffe, trudde jeg. Når jeg kom nærmere så jeg at den var litt mindre, men med store flaggermusører. Den var blanding av staff og fransk bulldog. Nydelig liten (og desverre alt for tykk) sak.

Skrevet

! :blink:

Hvordan i h... er det overhodet teknisk og praktisk mulig å få til?? Det er liksom "en meter i mellom" og allting....!

Etter denne tråden skjønner jeg plutselig at man aldri skal undervurdere to hunder som VIL pare seg, uansett raseforskjeller!

Vet du, det tenkte jeg på før i dag. Så en blanding av dalmantiner og dachs i dag. Og klarte ikke la vær å tenke på hvordan det teknisk er mulig. Hukern seg ned da, eller? :lol:

Skrevet

Vet du, det tenkte jeg på før i dag. Så en blanding av dalmantiner og dachs i dag. Og klarte ikke la vær å tenke på hvordan det teknisk er mulig. Hukern seg ned da, eller? :lol:

Snakket med en bekjent i går,han hadde møtt på en Rottweiler/Dachshund-mix. Historien var så enkel at,rottweiler-mor sovnet på gulvet,og dachsfar så sin mulighet for å slå til :lol: Rottisen hadde ikke merka det en gang!

  • Like 1
Skrevet

Snakket med en bekjent i går,han hadde møtt på en Rottweiler/Dachshund-mix. Historien var så enkel at,rottweiler-mor sovnet på gulvet,og dachsfar så sin mulighet for å slå til :lol: Rottisen hadde ikke merka det en gang!

Haha, faktisk :lol:

Helt utrolig at noen av disse i det hele tatt er mulig :blink: Men ja, jeg tror også det er mye usannheter ute å går mellom blandingene, det er så vanskelig å bevise hvilke raser det virkelig er i noen blandinger så man kan fikse litt på det og få en mer "fancy" mix.

Den Chow chow og Border Collie mixen var peeen!

  • Like 1
Skrevet

Jonasogpusi.jpg

Jonas, min første hund som jeg fikk da jeg var 15 år.

En beint fram fantastisk hund!

Mor golden, far grønnlandshund.

Laget ved et "uhell" på hundepansjonatet jeg jobba på i ny og ne.

Senere hadde eier et nytt uhell med helsøstra til Jonas og en pointer.

Ikke fullt så heldig resultat, skal se om jeg finner bilder av en av de som søstra mi endte opp med.

  • Like 1
Skrevet

Noen klarer seg tydeligvis fint også i våken tilstand...

:blink: Dæger'n...! Jeg har seriøst undervurdert hunder!

  • 2 weeks later...
Skrevet

Det er ikke alltid lett å se hvilke raser som er med i mixen. Vi hadde en hund da jeg var liten (på 80-tallet), mor var renraset papillon og far en svart blandingshund med lang kropp, stående ører og stri pels.

Hunden vår var tan med hvite tegninger på hode, ben, mage og haletipp, en mini welch corgi cardigan, med lettere bygning... Lignet iallefall mye mer på det enn noen av foreldrene. Skal prøve å få scannet et bilde. Hun var utrolig søt!

De to andre valpene i kullet ble bittesmå, spedlemmede og korthårede. De hadde ikke den lange kroppen som vår hadde. For meg så de ut som bittesmå Papillons uten pelsen. De var tan med hvite tegninger på hode og ben, og hadde hvit haletipp. Det var ingen her som hadde sett en Chihuahua i virkeligheten, så det var mange som trodde de var renraset Chihuahua.

Naturen er snodig...

Skrevet

første hunden jeg vokste opp med, var en blanding av Engelsksetter, Irsksetter, BC og Golden... :b

igrunn en trist historie da hele kullet ble funnet dumpet i en container bare 6 uker gamle. Han var en fantastisk hund, men hadde mye vondt i kroppen og døde som 9 åring, og de siste årene ble han så lei av unger, og sa tydelig ifra til nabojenta.. :( Tror det er det som er skummelt med å blande for mange raser; at de får alle de forskjellige sykdommene rasene bærer med seg.

Skrevet

Møtte en nydelig blanding på tur her om dagen, (1. mai, og jeg glemte å be om å få ta bilde av henne til EFIT!) av pinscher og dalmatiner. Begge er jo glatthårede stallhunder, så de har jo en del til felles. Men det morsomme var at hun så akkurat ut som en forvokst gårdshund, altså en gårdshund i pinscherstørrelse. Hun hadde hvit kropp med litt prikker på og typisk gårdshundtegnet sort hode. Hadde visst veldig bra gemytt og hadde fått det beste fra begge rasene.

Skrevet

Huff for noen bilder, mange av dem var ikke særlig fine. Noen så bare helt feil ut og noen så photoshoppet ut :P Men det må jo være litt spennende å blande to raser for å se hvordan de vil se ut :P Ihvertfall to veldig ulike.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...