Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kanskje ikke luksus, men praktisk og kunne ta med seg bikkja ut en tur når man allikevell skal ut og slippe og være redd for at den blir stjålet på utsiden av butikken.

Skrevet

Blir litt for dumt likevel. Man tar ikke hunden med på SHOPPING.. Å dra på butikken for å kjøpe melk, blir noe annet, men da får man heller gå to separate turer, eller dra innom butikk på vei hjem fra jobb. Er ikke så vanskelig.. :P

Skrevet

Tror ikke mine hadde vært så begeistra inni der...

Forøvrig hender det at jeg sykler til Ulefoss langs grusveier med hundene for å kjøpe noe småtteri i butikken. 15-16km for voffene tur/retur ;)

Skrevet

Virker jo ganske kjekt da, ikke hvis du skal shoppe i timevis, men hvis du går tur og trenger noen små ting så er det kjekt å bare sette hunden der i noen minutter! ;)

Rediger: hadde mere på hjertet! :P:bananas:

MEN ser en ulempe med att det kan plutselig gå forbi noen som bare vill plage hundene som sitter inni der, folk som står å slår på burene osv osv....:/ Der jeg gikk på internat skole var det hundegårder der de som hadde med seg hunder kunne ha dem mens de var i time eller noe slik, men dessverre finnes det mange store drittunger omkring som ikke respektere hunder i det hele tatt....-.- i ett tilfelle var det en aussie som stod i en luftegård, og da var det en gutt på 17 år som sto og ropte og kjefta på hunden, hunden blei jo redd og krympa seg sammen..og hvis den bjeffa så begynte gutten å kaste grus på den...uff...-.-

Skrevet

Jeg hadde ikke hatt samvittighet til å la Teo stå på et sånn sted... Jeg er nok litt hønemor og er redd for at han hadde blitt stjelt eller noe...

Da synes jeg heller det er bedre at hunden er hjemme, i trygge omgivelser... :)

Skrevet

Eg er en av de som er så heldig å kunne bruke dette. Er supert å kunne gå seg en skikkelig lang tur å kunne gå inn i butikken en snar tur og vite av ho står tryggt ute.

Skrevet

Hvis de bare har den ene str på burene, så vet jeg ikke om min ville fått plass.. Han hadde i hvert fall ikke kunne lagt seg ned. Tror det er mer "luksus" for hunden å bli igjen hjemme jeg da, mens jeg shopper ;) Men supert at det er kjølevifte og temperaturmåler når de først skal ha noe sånt!

Skrevet

Har disse på et senter rett bortenfor der jeg bodde før og jeg må si de er veldig geniale! For etter sykkeltur stoppe jeg gjerne innom der for å kjøpe noe å drikke, men likte ikke å sette hunden utenfor, så da ble disse benyttet :)

Jobber også på et senter som kunne hatt godt nytte av det. Har flere ganger vært i Drammen og gått lengre tur med hunden og irritert meg over at jeg ble tørst e.l. og ikke får kjøpt drikke fordi jeg har ikke noe sted å "gjøre" av Terho imens.

Skrevet

Syntes det er veldig flott. Hunder vil alltid bli satt utenfor kjøpesentre og butikker, og da er det bra at de kan være et tryggere sted enn å bli bundet fast åpent for alle. Selv om jeg ikke kommer til å bruke noe slikt selv, så syntes jeg det er fint tiltak å ha slike.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...