Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kanskje ikke luksus, men praktisk og kunne ta med seg bikkja ut en tur når man allikevell skal ut og slippe og være redd for at den blir stjålet på utsiden av butikken.

Skrevet

Blir litt for dumt likevel. Man tar ikke hunden med på SHOPPING.. Å dra på butikken for å kjøpe melk, blir noe annet, men da får man heller gå to separate turer, eller dra innom butikk på vei hjem fra jobb. Er ikke så vanskelig.. :P

Skrevet

Tror ikke mine hadde vært så begeistra inni der...

Forøvrig hender det at jeg sykler til Ulefoss langs grusveier med hundene for å kjøpe noe småtteri i butikken. 15-16km for voffene tur/retur ;)

Skrevet

Virker jo ganske kjekt da, ikke hvis du skal shoppe i timevis, men hvis du går tur og trenger noen små ting så er det kjekt å bare sette hunden der i noen minutter! ;)

Rediger: hadde mere på hjertet! :P:bananas:

MEN ser en ulempe med att det kan plutselig gå forbi noen som bare vill plage hundene som sitter inni der, folk som står å slår på burene osv osv....:/ Der jeg gikk på internat skole var det hundegårder der de som hadde med seg hunder kunne ha dem mens de var i time eller noe slik, men dessverre finnes det mange store drittunger omkring som ikke respektere hunder i det hele tatt....-.- i ett tilfelle var det en aussie som stod i en luftegård, og da var det en gutt på 17 år som sto og ropte og kjefta på hunden, hunden blei jo redd og krympa seg sammen..og hvis den bjeffa så begynte gutten å kaste grus på den...uff...-.-

Skrevet

Jeg hadde ikke hatt samvittighet til å la Teo stå på et sånn sted... Jeg er nok litt hønemor og er redd for at han hadde blitt stjelt eller noe...

Da synes jeg heller det er bedre at hunden er hjemme, i trygge omgivelser... :)

Skrevet

Eg er en av de som er så heldig å kunne bruke dette. Er supert å kunne gå seg en skikkelig lang tur å kunne gå inn i butikken en snar tur og vite av ho står tryggt ute.

Skrevet

Hvis de bare har den ene str på burene, så vet jeg ikke om min ville fått plass.. Han hadde i hvert fall ikke kunne lagt seg ned. Tror det er mer "luksus" for hunden å bli igjen hjemme jeg da, mens jeg shopper ;) Men supert at det er kjølevifte og temperaturmåler når de først skal ha noe sånt!

Skrevet

Har disse på et senter rett bortenfor der jeg bodde før og jeg må si de er veldig geniale! For etter sykkeltur stoppe jeg gjerne innom der for å kjøpe noe å drikke, men likte ikke å sette hunden utenfor, så da ble disse benyttet :)

Jobber også på et senter som kunne hatt godt nytte av det. Har flere ganger vært i Drammen og gått lengre tur med hunden og irritert meg over at jeg ble tørst e.l. og ikke får kjøpt drikke fordi jeg har ikke noe sted å "gjøre" av Terho imens.

Skrevet

Syntes det er veldig flott. Hunder vil alltid bli satt utenfor kjøpesentre og butikker, og da er det bra at de kan være et tryggere sted enn å bli bundet fast åpent for alle. Selv om jeg ikke kommer til å bruke noe slikt selv, så syntes jeg det er fint tiltak å ha slike.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...