Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ser at aktiviteten rundt kjøp og salgsannonsen har stupt rett i bakken etter at det nye systemet kom

Akkurat nå er det 5 annonser på hundeutstyr, 4 annonser på "annet" og 7 annonser på firma

Dette forteller vel at det ikke var noen suksess?

Håper på det gamle tilbake :)

  • Like 5
Skrevet

Husk at annonsene kun ligger 30 dager da, så 17 annonser totalt er jo ikke såå ille egentlig.

Det er Espen som bestemmer dette, jeg var fornøyd med den gamle bortsett fra at jeg syns noen ganger at folk fikk mye pes for hvorfor de ville selge eller legge ut ting, noe jeg mener ikke hører hjemme under en annonse.

Moderator IW

Skrevet

Er det noen som har fått noe respons på annonsene sine der? Jeg skal selge litt diverse og kom på å legge ut en annonse der, men har ikke helt følelsen av at den har blitt lagt merke til...

  • Like 1
Skrevet

Er det noen som har fått noe respons på annonsene sine der? Jeg skal selge litt diverse og kom på å legge ut en annonse der, men har ikke helt følelsen av at den har blitt lagt merke til...

Ja, jeg har fått solgt hundemat der. Gikk greit det.

Skrevet

Jeg har ikke fått respons :P Men ikke sikkert jeg ville fått det i gamle kjøp og salg heller da. Men jeg synes ting gikk litt mer unna der altså. Jeg glemmer iallefall å sjekke nye nå.

Formatet er sånn sett ikke så dumt, det er ryddig og fint. Men jeg savner "diskusjonsdelen" litt, det var mindre alvorlig før :P

Dumt man ikke kan redigere annonsen og egentlig. Hvis man skal forandre på noe, pris f.eks så går ikke det an.

Hvis det hadde gått an å integrert kjøp og salg i "vis nytt innhold" så hadde det blitt mer lagt merke til? Jeg vet man kan velge hvor man vil se nyeste innhold fra altså, men min default er på forumet iallefall, også glemmer jeg av kjøp og salg.

Guest Jonna
Skrevet

Fått veldig lite respons der på salg av hundeutstyr/bøker i forhold til før. Så nå har jeg sluttet å annonsere og titte inn der.

Skrevet

Før tittet jeg innom kjøp og salg annonsene med jevne mellomrom. De dukket jo opp sammen med andre tråder da jeg trykket på "view new content", så jeg trykket på dem av nysgjerrighet. Nå har jeg ikke vært der på år og dag, i alle fall på mange måneder. Har helt glemt at det eksisterer. Men det ser mer profesjonelt ut enn før da, hvis det er en trøst. :P

  • Like 2
Skrevet

Vi har forøvrig mast om den gamle løsningen tilbake siden det nye ble laget, og svaret er det samme hver gang "må høre med espen". *sukk*

  • Like 1
Skrevet

Vi har forøvrig mast om den gamle løsningen tilbake siden det nye ble laget, og svaret er det samme hver gang "må høre med espen". *sukk*

Åja, så jeg synger bare på en gammel vise nå? :P

Skrevet

Jeg tror ikke jeg har besøkt den nye Kjøp og salg en eneste gang, jeg. Glemmer den helt når det ikke kommer opp blant nye innlegg. Så ja, jeg vil også ha den gamle løsningen tilbake!

  • Like 1
Skrevet

Jeg har lagt ut ting der flere ganger uten å ha fått noe som helst respons. Så jeg stemmer for å få tilbake det gamle systemet, helt klart!

Skrevet

Jeg vil slutte meg til. Jeg bruker aldri den nye funksjonen (bortsett fra når denne tråden kommer opp, da husker jeg det alltid).

Skrevet

Jeg som skal selge SÅ mange fantastiske bøker nå, og så veit jeg at ingen kommer til å gidde å se på annonsen engang... :ermm:

Legg dem på finn.no - garantert mer respons. :(
  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...