Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

I går tok jentene og jeg en liten "svipptur" ut til det nye huset vi skal flytte til i slutten av april, sammen med Marianne, Marvin og den vesle sjokoladepuddingen. Eieren vil gjerne at vi skal benytte hagen og bli kjent i området, så da gjorde vi nettopp det! Sist vi var der var det mørkt, og vi var heller ikke ute i hagen. Denne gangen stelte jeg litt med bærbuskene og gikk over gjerdet rundt hele tomta. Dette skal bli såå fint!

Det er fint å komme fram etter en time på ulike busser, for da kan man sooole seg!

DSC_6747.jpg

Hva skal man si? Aiko er og blir en naturlig skjønnhet! :lol:

DSC_6754.jpg

Imouto soooler seg, henne! :wub:

DSC_6759.jpg

Jentene er fornøyde med stor hage man kan løpe fort fort i! :)

DSC_6761.jpg

Aiko er både ballerina og jakthund:

DSC_6763.jpg

Imouto er bare pen og ettertenktsom:

DSC_6770.jpg

Undersøker perimeteren rundt huset:

DSC_6784.jpg

Huset med den DIGRE terassen fra inngangssiden:

DSC_6790.jpg

100 meter nedi veien kan vi gå tur på en kjerrevei. :wub:

DSC_6792.jpg

Ingen mus lever trygt!

DSC_6797.jpg

Snøen på Nordby lukter spesiel godt i følge Aiko:

DSC_6802.jpg

Nå blir det vår tur til fine løpebilder på jorder, snart!

DSC_6807.jpg

"Hæ? Kjøttbolle, sa du? Jeg kommer, mamsen!"

DSC_6810.jpg

Og så rett inn i skogen (nevnte jeg at jeg liker nabolaget?): :)

DSC_6818.jpg

"Kjøttbolle igjeeeen!" (Legg merke til hvem som ALLTID har mest næringsvett :P ):

DSC_6829.jpg

Mitt livs lys :heart: :

DSC_6851.jpg

Det er ulver i nordmarka, og shibaer overalt ellers:

DSC_6859.jpg

Så dukka den lille linselusa opp:

DSC_6863.jpg

DSC_6867.jpg

Kjøttbolla kaller igjen :lol: :

DSC_6870.jpg

Oversikt over grenda vi skal flytte til:

DSC_6884.jpg

  • Like 10
Skrevet

Åh, det ser så utrolig herlig ut! Tipper det blir passe deilig for dere tre å flytte ut dit etter å ha bodd i asfaltjungelen såpass lenge. Jeg kjenner i alle fall hvor deilig det er å kunne komme meg ut i skogen på fem minutter, ha massevis av jorder nærmest i bakhagen, og deilige grusveier vi kan sykle på like i nærheten. Det blir et litt mer behagelig hundehold på den måten, altså.

Gleder meg til å komme på besøk når dere har kommet i orden der. :)

  • Like 1
Skrevet
Og seriøst, Imouto må da være noe av det skjønneste på fire bein. :wub:

Åh, nå appellerer du rett til mamsen-hjertet! :flowers: Hun er utrolig flott, og jeg blir veldig stolt når vi hver eneste dag møter folk som kommenterer hvor vakker hun er og hvor innmari asiatisk hun ser ut, hehe. Aiko er liksom den store personligheten, og Imouto er den vare og nære supermodellen. :D
Skrevet

Å herregud nå ble jeg skikkelig misunnelig, det så herlig ut der! Tipper dere får mange fine turer og får kost dere masse der :)

Gratulerer :)

  • Like 1
Skrevet

Åååå, så heldige dere er. Det er jo bare fantastisk å kunne gå rett ut i skauen etter jobb og i helgene. I dag var jeg hjemme etter halvannen time (minst) i skogen før klokka var tolv. Tilogmed småturene lukter mose :)

Kanskje dere får kaffebesøk en vakker dag :)

  • Like 1
Skrevet

Hus i skogen er herlig! Jeg er litt for by-avhengig enda, men neste huskjøp blir småbruk i skogkanten!

Jeg heller synes ikke Imuoto er særlig stygg... Hvem kan vel motstå det ansiktet?

  • Like 1
Skrevet

Å heeeerlighet så vakkert! Det der bli SÅ bra! Sonentreff der neste gang :lol:

Gleder meg til å se bilder av huset innendørs! Skal dere pusse opp noe, male eller noe? Hvordan er inevntaret osv? Nytt, gammelt?

Skrevet

Så fint at du har lagt ut bilder! Jeg gleder meg til hagepusling, turer i skogen og plukking av frukt og bær fra vår egen hage. Vi blir litt som et gammelt gift par vi *ler og tenker på oss to holde på med hagesysler*

Jeg er sikker på at sjokoladepuddingen min kommer til å få det supert der :P

Skrevet

Åhhh det ser bare supert ut :D

Flotte bilder av de herlige jentene dine Sandra :heart:

vi vil gjerne komme på helge besøk eller dags besøk med Lp trening i hagen,grilling og lang tur i skogen..

Tindra hvisker at hun vil leke litt også :icon_redface:

  • Like 1
Skrevet

Åh, så flott det ser ut. Tenk så deilig å sitte på terassen, å kunne ha jentene løse da, uten bekymringer. Det er det beste med inngjerding. Gratulerer!

  • Like 1
Skrevet
Vi blir litt som et gammelt gift par vi *ler og tenker på oss to holde på med hagesysler*

:lol: :lol:

Det så jo riktig idyllisk og herlig ut da! Grattis med hus og hage :).

  • Like 1
Skrevet

Har sagt det før og sier det igjen... Fy f....

Jeg og Kuma vil gjerne komme på besøk og gå tur i skogen.. Ellers så ser det jo nesten ut som hagen er stor nok til langtur i seg selv. Dere er bra heldige

  • Like 1
Skrevet

:lol: :lol:

Det så jo riktig idyllisk og herlig ut da! Grattis med hus og hage :).

Ja jeg tror det her blir bra altså, tusen takk! :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
    • Veldig bra! Da har du gjort det helt riktig  
    • Kattedo bør nok være utenfor rekkevidde for hunden. Og så må det jo da enten være en hundevant katt eller en kattunge, som ikke vil ha erfaring med å bli jaget. Jeg ville nok lagt en ganske nøye plan for introduksjon og sosialisering. Veldig avhengig av type og individ av hund så kan det bli utfordrende, særlig hvis hunden har noe særlig jaktinstinkt, men det er også mange hunder som jager katter ellers som tolererer huskatten.  Snakk med folk som har erfaring med å introdusere hund og katt fra før, og ha kompostgrinder tilgjengelig for å holde de adskilt til de er tilvendt, og steder der katten kan gjemme seg og klatre opp.
    • Navnet eller hvor mange stavelser bestemmer du jo selv, men to stavelser er ofte lettere for hunden å oppfatte og kjenne igjen. Generelt vil en hund respondere mye bedre på "Fido" enn "Maxmilianimus" fordi det er lettere å høre det, rett og slett.  Det finnes masse hundenavnlister på nett, så jeg ville bare søkt etter noen av de, og valgt fra nederste halvdelen av listen over populære hundenavn.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...