Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonens skamme- og skrytelivsstilstråd


Recommended Posts

  • Svar 163
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Når det gjelder mat og godis eier jeg ingen skam. Fra mamma sin side har det blitt regna som bra å ha litt ekstra slik at man ikke fryser ihjel på fjellet, og på fars side trenger man kaloriene for å

Ja, for jeg blir sett stygt på om jeg spiser en sjokolade ute, jeg blir sett stygt på om jeg drikker brus, jeg blir faktisk sett rart på når jeg drikker vann, jeg blir sett rart på når jeg drikker smo

Jeg sluttet å røyke i november 2010, altså ca 15 mnd siden. Jeg har alltid vært en tynn person, men da røyken forsvant spiste jeg litt for mye sjokolader og sånt.... og kiloene bare rullet på. Det ble

Posted Images

Skrevet

Gått 15 km, opp og ned til butikken kun for å kjøpe melis og smør til barnebursdagen imorgen

Havregryn laget på vann til frokost

Cottage cheese og eple til lunsj

Kylling og brokkoli til middag

Bittelitt popcorn til kvelds

For meg er det å spise også litt vanskelig, jeg har ikke noe problem å spise foran andre, men jeg sliter veldig med maten her nede i frankrike der alle kan kose seg og spise det de vil uten å legge på seg eller trene, mens jeg jobber rompen av meg for å gå ned i vekt og rører nesten ikke godsaker. litt oversharing en fredagskveld

Skrevet

Fruktsalat (grønt eple, banan, kiwi, appelsin, grønne druer og jordbær) med 1 neve hakkede mandler og 1spisesje mager vanlije kesam til frokost. Gått 1,5 times tur med dyret.. Nå skal jeg opp til Farmand og handle nye sko og ny jakke. :)

Blir sikkert skjokolade, potetgull og brus i kveld siden det er lørdag. Også skal jeg å mannen spise ute i dag :icon_redface:

Skrevet

Skal jobbe i natt.

Spist salat og drukket vann til middag.

Hatt en seriøst samtale med meg selv om diverse ting for å endre livet mitt litt.

Skal ha bakt potet til lunsj.

Skrevet
Gått 15 km, opp og ned til butikken kun for å kjøpe melis og smør til barnebursdagen imorgen

Havregryn laget på vann til frokost

Cottage cheese og eple til lunsj

Kylling og brokkoli til middag

Bittelitt popcorn til kvelds

For meg er det å spise også litt vanskelig, jeg har ikke noe problem å spise foran andre, men jeg sliter veldig med maten her nede i frankrike der alle kan kose seg og spise det de vil uten å legge på seg eller trene, mens jeg jobber rompen av meg for å gå ned i vekt og rører nesten ikke godsaker. litt oversharing en fredagskveld

I know how you feel... :(

Har ikke peiling på hvordan jeg lager farget tekst med mobilen. Men!

Grønn: Vasket hele leiligheten i mange timer i dag. Laget sunn middag og spist masse frukt og bær. Kjøpt ny sykkel og syklet til butikken selv om jeg har bil nå.

Rød: Spist litt mye "nestengodt" i dag til tross for godtestopp. Og for mye druer. Men sånn kan det gå :P

Skrevet

Jeg har vært på årets første planlagte joggetur! Det var riktignok bare to kilometer, og jeg brukte vel 20 minutter, men likevel altså. La inn en liten styrkeøkt da jeg var halvveis - som var inkludert i de 20 minuttene - så jeg synes egentlig at jeg er ganske flink. Herfra kan det bare gå oppover. :D

Og så spiste jeg grovt brød med masse makrell i tomat til frokost, og varmluftspoppet popcorn uten olje eller smør istedenfor annet snop i går kveld. NÅ har jeg lyst til å få tatt av de to-tre kiloene jeg har til overs.

Skrevet

Fullførte mitt første halvmaraton i går. Har ikke jogger en tur i 2013, så da var jeg fornøyd med å komme inn på 2t og 27minutter :) :)

  • Like 1
Skrevet

Frokost: Salat av agurk, tomat, stangselleri, fetaost og to kokte egg.

Middag: Hjemmelaget lasagne med hermetiske tomater med urter i, ren kjøttdeig, cottage cheese og ost. Omnom! :ahappy: Og med mer agurk og tomat til, selvfølgelig.

Og så har jeg skrevet halvannen side til på bacheloren min!

Men det blir visst bare to måltider på meg i dag. Fysjom.

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...