Gå til innhold
Hundesonen.no

Nellyvill's Just a Flirt. Jäger


Recommended Posts

  • Svar 278
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Får ikke quoted, men han er litt for mørkt tegnet i ansiktet I morgen fyller han 14 måneder og han fortsetter å sparke godt fra seg i ringen! For to uker siden stilte han på en dobbelutstilling

NÅ kommer Jägerspam! :wub: Boing! Helt! Bein! Snø! Hoppsann!

HURRA, Jäger er FRI for HD (A)!!

Posted Images

Skrevet

Denne tråden har vært usynlig helt til nå, jo :huh: Helledussen for en valp :wub: Ja, nå trenger du nok barnevakt sånn på utstillinger, tenker jeg :heart:

  • Like 1
Skrevet

Glemte å si at jeg elsker navnet også, det er knalltøft !

...og skal vi ikke ha et halvsøskenvalpetreff syntes du? :whistle:

Skrevet

La meg også få introdusere dere for søsknene til Jäger!

Først hovedpersonen selv:

Nellyvill's Just a Flirt "Jäger"

424882_10150539410856791_712946790_9309363_1507418163_n.jpg

Søster 1, Nellyvill's Joyride "Sushi" Hun blir boende hos oppdretter.

429861_10150541742011791_712946790_9314803_1336931167_n.jpg

Søster 2, Nellyvill's Just Dropped In "Kari" Hun flytter helt til Irland, til en stor oppdretter og dommer.

424389_10150541743591791_712946790_9314805_1901563175_n.jpg

Den nye eieren spurte oppdretteren min om tips til typiske norske navn, hvorpå hun svarte at Kari og Ola er de typiske norske navnene, og hva passer vel bedre enn å hete Kari når faren heter Ola! :)

Sushi 7 uker:

423340_10150529017901791_712946790_9284991_412406784_n.jpg

  • Like 5
Skrevet

En utrolig vakker og sjarmerende liten gutt, det er ikke stort mer å si om det.. :wub:

Måtte han bli til stor glede for Toril og Mona, de 2 stolte "mammaene". :berner:

  • Like 3
Skrevet

Han er så nydelig han at jeg nesten ikke har ord som beskriver ham :heart: :heart: :heart: :heart:

Skjønner jeg godt! Enig! :heart:

Skrevet

Jäger er åtte uker i dag og jeg har vært utskremt fotograf etter at eierne har pynta og flytta på bein. :D

IMG_8523.jpg

Nydelig siluett og holdning på han!

Og av en eller anneng grunn syns jeg han hadde veldig fine haser, aner ikke hvorfor jeg la merke til akkurat det :lol: Men jeg syns nå han har det.

Skrevet

Jäger er åtte uker i dag og jeg har vært utskremt fotograf etter at eierne har pynta og flytta på bein. :D

:icon_redface: Tusen takk for at du orka å stå opp for å ta bilder av verdens vakreste Jägergutt! :queen: De ble kjempefine!

  • Like 2
Skrevet

Åååå, jeg har ikke sett tråden før nå. Så utrolig skjønn "liten" bamsemums :wub: Gratulerer til de stolte eiere, men jeg skal innrømme at jeg er ekstra glad for at han skal bo hos Toril for dette vet jeg hun har ønsket seg leeeeenge og er det noen som fortjener ønsket sitt oppfylt er det verdens beste og snilleste Toril :heart:

  • Like 6
Skrevet

Åååå, jeg har ikke sett tråden før nå. Så utrolig skjønn "liten" bamsemums :wub: Gratulerer til de stolte eiere, men jeg skal innrømme at jeg er ekstra glad for at han skal bo hos Toril for dette vet jeg hun har ønsket seg leeeeenge og er det noen som fortjener ønsket sitt oppfylt er det verdens beste og snilleste Toril :heart:

Åhh tusen,tusen takk :heart: :heart:

Skrevet

Du må ikke tru jeg ikke la merke til t-skjorta til Mona! :lol:

Jäger er veldig flott, altså. :wub: Jeg liker at han er så tørr i øynene og munnen, det ser så mye freshere ut enn hengeøyne og siklemunn. (Ikke overraskende! :lol: )

  • Like 3
Skrevet

Ny spam! :wub:

IMG_8577.jpg

IMG_8578.jpg

IMG_8582.jpg

IMG_8584.jpg

Kattene til Toril er ikke helt gode

IMG_8587.jpg

IMG_8593.jpg

IMG_8595.jpg

IMG_8600.jpg

IMG_8602.jpg

IMG_8604.jpg

IMG_8607.jpg

IMG_8611.jpg

IMG_8612.jpg

IMG_8618.jpg

Lagt seg under teppet, han

IMG_8622.jpg

Kan dele på sofaen

IMG_8623.jpg

Store ambisjoner

IMG_8626.jpg

IMG_8642.jpg

Spise tanten

IMG_8651.jpg

Hvem, jeg?

IMG_8649.jpg

  • Like 6
Skrevet

:wub: :wub:

Men må jo si at jeg syntes det er noe spesielt med Arok også! Skjønn han! :heart:

Du har tre kjempefine gutter du Toril!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...