Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Har snopt på dyrebutikken i dag (og på Clas Ohlson):

- Nytt Hercules-bur til Ozu

- Sporline 10m

- Kobbel 4 m til trening

- Oksemuskel

- Div. smågodt og snop til gutte

- Katteleke

- En liten gummislange jeg klippet opp og skal bruke til apporttrening

  • Like 1
Skrevet

Vært på NKK Kristiansand og svidd av litt penger :D

- rosa Tug-E-Nuff draleke med sau og strikk

- trixie pipe/sprettball

- godbiter fra natures menu 12 pk

- propet chicken sticks

Også fikk jeg med smaksprøver på Orijen fiskefôr :)

Superfornøyd med dagens fangst :D *dansebanan*

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • 2 weeks later...
Skrevet
På vei ut?? Er jo en av verdens beste seler jo! Må løpe og kjøpe flere..
Jupp, xxl skal ikke ha de mere :o Løp løp løp! Er lite av de igjen og forskjellige størrelser på butikker rundt omkring :) 100kr!

På nett eller i butikk? :) Sent from my iPhone using Tapatalk
Koster 100kr både på nett og i butikk, men nett er utsolgt :) Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Skrevet

Har Ruffwear noe ordning på at kløv kan festes på selen separat? :)

Du, det vet jeg ikke :P Mulig noen andre kan svare deg på det. Min ligger i Oslo hos søs så får heller ikke sett på den :P

Men søkte litt på google og fant denne kløven som er i samme merke. Den er festet til selen (så tror man får med sele ved kjøp) og på noen av kløvene kan man demontere de så man kan gå med bare sele, mens noen av de henger fast. Det står innpå hvert av produktene her iallefall: http://www.hundensnettbutikk.no/search_result?search_in_description=1&keywords=palisades&x=-1063&y=-17

Skrevet

Har Ruffwear noe ordning på at kløv kan festes på selen separat? :)

Jeg har webmaster selen med kløv. Den kjøpes sammen med kløven da.

Ser ut som en helt vanlig sele når kløven ikke er på :)

Skrevet

Da så, tenkte om man kunne kjøpe selve kløven separat fra selen, så kunne man snike seg på XXL litt billigere :innocent:

Men tror kanskje vi skal prøve Non-Stops kløvtype idag :)

Skrevet

Jupp, xxl skal ikke ha de mere :o Løp løp løp! Er lite av de igjen og forskjellige størrelser på butikker rundt omkring :) 100kr!Koster 100kr både på nett og i butikk, men nett er utsolgt :)Sent from my iPhone using Tapatalk

Noo! De hadde den ikke igjen på Sørlandssenteret :(( da blir det ingen ny sele på oss med det første.. Kjipt!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Noo! De hadde den ikke igjen på Sørlandssenteret :(( da blir det ingen ny sele på oss med det første.. Kjipt!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Så dumt :( Men dukker nok opp flere muligheter får vi håpe :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

rok_bl_-sort_257303_1.jpg

Elsker det! :D Eneste kjipe er at det er ganske kort, båndet er 1.40. Men kjempebehagelig.

Har det samme! Digger det, perfekt når man f.eks. er på utstilling eller slikt for man kan holde helt inntil når man skal passere eller noe.

Skrevet

rok_bl_-sort_257303_1.jpg

Elsker det! :D Eneste kjipe er at det er ganske kort, båndet er 1.40. Men kjempebehagelig.

Ooh! Det så kjempefint ut! Har lett etter et kort og godt bånd. Passer meg og lille spiser'n i hus veldig bra. Da får jeg kontroll på henne der jeg trenger. Hvor får man tak i det?

Skrevet

Ooh! Det så kjempefint ut! Har lett etter et kort og godt bånd. Passer meg og lille spiser'n i hus veldig bra. Da får jeg kontroll på henne der jeg trenger. Hvor får man tak i det?

Jeg kjøpte mitt på XXL, finnes også i sort (som jeg tror har refleks) og rosa!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...