Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.9k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bris har fått seg Fanagenser

Hage til Thorvald og tomannsbolig til oss

Dyreste hundeutstyret jeg noen gang har kjøpt

Posted Images

Skrevet

Hvor kjøper dere paracord-snorer? Skulle hatt en 50ft/15meter-snor :)

E-bay får du det veldig billig ;)

01-2.jpg

02-2.jpg

Helt utrolig mykt skinnhalsbånd (halvstrup) fra Hunter :)

Skrevet

Ja ja, da ble litt shopping igjen :)

Var egentlig bare på utkikk etter en børste,

t_cc_green_big_metal_00.jpgog t_file_259332.gif

men det var visst superlørdag på waggytail siden,

så da ble det til at jeg plukket med meg

t_hundeseng%20svart%20gra.jpgt_rotolinis.jpgog t_24971.jpg

Da får det vel være bra for noen dager :)

Skrevet

Jeg gleder meg som en unge til jeg får pakke i posten nå!

En sånn en, i sølv med potemerke på, der jeg også spurte peeent om de kunne skrive "Jeg er chipmerket" på baksiden. Håperhåper. Gleder meg uansett til den kommer. :D

il_fullxfull.328823138.jpg

En sånn en, fordi store gutten min har vokst ut av valpeselen vi fikk låne!

y-harness_3_2_1306.jpg

Kurven på bildet her, for han har vokst ut av kurven sin!

15_2048795564.jpg

En sånn en, for klørne hans har vokst ut av klotangen vi har fra før :lol:

Millers%20Klotang.jpg

Og så litt diverse snacks. Gleder meg som en unge nå :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

2 x

930038.jpg

Litt hektet på Hurtta :aww:

Åh, er så veldig glad i det båndet! Det var nesten det første jeg kjøpte når jeg skulle få Thorvaldus i fjor :P

Skrevet

206947.jpg

Masse snacks til pelsen. Gikk opp for meg at jeg bruker mer penger på snop til dyret enn til meg selv :rofl:

Hver gang jeg oppdager det, så tenker jeg at nå kan jeg belønne meg med sjokolade, for at jeg har brukt MER penger på snop til noen andre, må jo bety at jeg ikke spiser så mye selv! :lol:

  • Like 1
Skrevet

206947.jpg

Masse snacks til pelsen. Gikk opp for meg at jeg bruker mer penger på snop til dyret enn til meg selv :rofl:

Heldige Ganzie. :) Hvor handler du snacks fra?

Skrevet

Har kjøpt biabed (med innredning) til valpen :) Det blå dyret oppi fungerer som erstatning til valpen flytter inn ;)

143f3go.jpg

Skrevet

Kjempesøt erstatning da. Er den husrein? :P

Så godt som! Setter'n ut på trappa et par ganger om dagen så han får gjort sitt. Ellers er han ikke mye til bry må jeg si

:rofl:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...