Gå til innhold
Hundesonen.no

Westminster dog show - hvem ble BIR i din rase?


Benedicte
 Share

Recommended Posts

Resultater: http://www.westminst.../breed/bob.html

Og velg gruppe i høyre kolonne.

Hvem ble BIR av din rase? Hva syns du?

BIR basenji:

HP33996902.jpg

En av mine absolutt favorittbasenjier. Eies og er oppdrettet av samme oppdretter som Pim :) Hennes mor er kullsøster til Pim sin bestefar. Denne tispen er også kusine til Yodel sine valper, Jippi og Domino!

Hun ble også Basenji of the year i 2011 (USA).

Det er ikke alle rasebildene som har kommet ut enda, og noen raser dømmes i morgen.

Bilder av rasene som ble dømt i dag kommer vel ganske fort :)

Streaming kan ses her: http://characterchat...om/wkc/show.php

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 195
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg synes det er forferdelig at en slik rase vinner hele sjiten... stygt å si kanskje, men grøss. Dalmatineren gjorde seg forøvrig bedre live en på bilde.

BIR berner ble Alpenspirit's Who's On First "Abbot". En veldig pen hanne, som er sønn av vakre Dillon som oppdretteren min akkurat har inseminert ene tispa si med.

Føler meg kallet til å legge ut italieneren, GCH Everafter's Best Bet Yet, som i USA er i gruppen 'Toy'. Syntes den var veldig fin, kraftig til italiener å være. Tror de generelt er større 'over there

Posted Images

Er forøvrig ikke kjempeimponert over denne her

HP13443803.jpg

...uten å kjenne rasestandarden overhodet. De kan umulig ønske så steil front.

Den skylder jo knevinkler, den der...

Det virker ikke mye funksjonelt og sunt for en rase, hvor AKC skriver "Today's American English Coonhound is a wide-ranging hunter that possesses tremendous speed and endurance, and excellent voice. A strong and graceful athlete, he needs regular exercise to stay in peak shape."

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Whippet. med_4885f7542390b.jpg Ch Starline's Chanel Hvis nok første whippettispe å vinne sin gruppe på Westminister noen gang. Fant én "nær" slektning med Hermes, Starline's Reign On, som er oldemor til både Hermes og Chanel :)

Veldig fin whippettispe, synes jeg :)

Min rase er ikke før i morgen, men regner med at jeg blir ikke nødvendigvis kjempe imponert :P

Edit:

Må si at når jeg ser filmen av whippettispa, så synes jeg ikke har hun er så veldig flott når hun løper.. Så hun sank litt i mine øyne da gitt.. Men hun hadde et veldig flott utseende :)

Endret av Krutsi
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den Blue Merle WCC var jo bare sååå søt så glad og sprudlene (lurer meg på om ikke den har vært en tur til Norge.)

Den som ble BIR lurer jeg på om hadde blitt trekt i premiegrad i Norge, for den motsatte siden var MYE hvitt på. Var også ett par der så ut som underlinjen var klippet mye pels av.

Dette er show siden og den var det "lite" hvitt på

DN19929809.jpg

Andre siden

r148893334.jpg

Åh nå er Aussie resultatene ute også *inn og se*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den Blue Merle WCC var jo bare sååå søt så glad og sprudlene (lurer meg på om ikke den har vært en tur til Norge.)

Den som ble BIR lurer jeg på om hadde blitt trekt i premiegrad i Norge, for den motsatte siden var MYE hvitt på. Var også ett par der så ut som underlinjen var klippet mye pels av.

Dette er show siden og den var det "lite" hvitt på

DN19929809.jpg

Andre siden

r148893334.jpg

Åh nå er Aussie resultatene ute også *inn og se*

Nei, fordi Hvitt er ikke dominerende fordi den har farge rundt øyna. Hunder med helt hvitt hode men farge rundt øyna blir ikke trekt. Vi har sjekket rundt og hørt også. har de såvidt farge rundt øyna er det "godt nok"

men synes den har alt for mye hvitt for min smak og rar eyepatch.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

GCH C-Myste Baledwr Free To Disagree

DN19929809.jpg

Ikke veldig overdrevet eller noe faktisk.

Så du bilde av andre siden jeg la ut?

Edit: så svaret ditt nå. Nei ikke overdrevent, men syns nå det er rart at man egentlig skal vinne når det er slikt jeg da :P

Aussi tispen som vant. Likte henne jeg. Ikke for overdreven i forhold til mange jeg ser bilde av.

CH+Equinox+Ad+Astra.jpg

Endret av Jonna
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så du bilde av andre siden jeg la ut?

Edit: så svaret ditt nå. Nei ikke overdrevent, men syns nå det er rart at man egentlig skal vinne når det er slikt jeg da :P

Helt enig med deg, jeg synes at de skal ha mer enn litt farge rundt øyet for at det skal være "ok".

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Helt enig med deg, jeg synes at de skal ha mer enn litt farge rundt øyet for at det skal være "ok".

:yes:

Etter å ha studert ACDen litt på andre bilder så ser det ut som han har litt for rake mellomhender i front. Det gir gjerne ikke den fleksible bevegelsen som både ACD og AK skal ha. Blir spennende å se om det er rett når videoen kommer ut.

Men syns ellers han var lekker på bilde.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da sitter jeg her og klyper meg i armen, fordi Edeward ga meg både utgangsstilling og flere meter med fot gjennom tre vendinger og flere stopp med sitt uten å ha forventninger om verken lek eller godis for det. Hadde ingenting fremme, og attituden hans tilsa at han gjorde det bare for interaksjonen og noe å gjøre sammen. Kanskje er metoden effektiv - han har begynt forbinde handlingen i seg selv med noe bra? Det er den faglige forklaringen. ..men ved å antropomorfisere kan det også ha vært for å belønne meg for å ha vært flink mams og servert ham rikelig med vom for å sitte pent og vente mens jeg kaster "apporten" - som jeg sliter med å kommunisere hvordan jeg ønsker levert. Det er vårt nye problem for tiden. Han blir forbanna fordi jeg ikke tar imot når han bare slipper den foran meg og begynner kjefte på meg fordi jeg krever å få den i hånden før jeg serverer noe. Vi har hatt mange sånne runder nå, og jeg forstod endelig at vi må tilbake noen skritt og trene på å holde apporten igjen. Gått altfor fort og klønete frem.  Ellers har Jokke kommet tilbake. Antar det er fordi testikkelen som ikke har kommet ned i pungen vokser i størrelse og er ukomfortabel der den sitter. På gjerdet om å fjerne den, fordi jeg er usikker på om jeg vil fjerne bare den ene som ikke har kommet ned, eller kastrere ham fullstendig. Har på følelsen av at den avgjørelsen blir tatt litt uti puberteten ^^ Det er vanskelig, altså. På den ene siden virker den ballen på feil sted ubehagelig for ham, og det er en fare for kreft i den. På den andre siden er kirurgi kirurgi. Fordi den har vært jojo, nede i pungen i perioder og ligget utenfor kanalen, i lysken, så er det stadig en sjanse for at den kommer helt ned. Da er det dumt å utsette ham for kirurgi unødvendig. Hormonene har flere effekter på helse og humør, er ikke bare der for forplantning. Noen av effektene vil en helst være foruten, men å fjerne dem kan også medføre uønskede helse- og adferdsendringer. En kan vel tilføre hormoner kunstig dersom det blir et problem. Et mindre onde enn testikkelkreft. ..men fjerne en eller begge, og når?  Antakelig er han 8 år og har fått en kreftdiagnose innen jeg klarer bestemme meg.   
    • Tok bilder i dag, med tanke på dagboken, og innså at det ikke er noe nytt å melde, utover ny frisyre. Spanielørene måtte vike i varmen. Nyfrisert Edeward i solnedgang   
    • Når du ber om en øvelse eller tar en strafferunde så belønner du bjeffingen med at det skjer noe. Så det beste er at det ikke skjer noe. Hva med å prøve konsekvent time-out i bilen? Eller lær å bjeffe på kommando og stoppe å bjeffe på kommando. Om du ber han om å slutte å bjeffe så husk å tell til tre før du belønner, ellers belønner du for tidlig at han er stille og han kan ta det som belønning for bjeff. 
    • Dytter denne opp. Her har jeg kontret forventingsbjeff med: "Legge i bakken" (forsiktig press i halsbåndet) og tatt en på stedet hvil. Ingen effekt utover tiden vi står i hvil, hvor han skuespiller avslappet for å komme videre, og begynner bjeffe igjen med en gang. Ignorert og ventet ham ut. Øker bare i stress. Bedt om øvelse (sitt/dekk/spinn/fot../) og så belønnet det med en leke for å gi ham litt godfølelse. Resultatet? Han ser bjeffing som et cue for å få meg til å utføre den adferden. Avledet med å ta en "strafferunde" rundt oss selv. Heller ikke effektivt utover i øyeblikket vi gjør det.  Gitt ham en kald skulder. Vist at jeg er skuffet og synes han er teit og snudd meg bort med et litt foraktelig fnys. Går opp i stress fordi han blir såret og synes jeg er urettferdig.  Jeg er clueless. Antakelig skulle en av disse metodene appliseres konsekvent, right? Det er antakelig veldig forvirrende med det random utvalget av ulike adferder fra meg - men hvilken er riktig å velge som en konsekvent reaksjon? Da hestene her ga ham sosial avvisning med foraktelige fnys og snudde ryggen til ham forstod han umiddelbart greia og responderte med å slutte bjeffe. Hvorfor har ikke det der samme effekten fra meg? Er det fordi jeg gir ham oppmerksomhet når jeg forstår/synes at han bjeffer av såkalte legitime årsaker? Jeg kan jo ikke slutte med det.   
    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...