Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 263
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Bonfire er hjemme! Han er en herlig liten gutt. Veldig modig, tillitsfull og grei. Han går allerede godt sammen med Fjellbris. De to andre er litt voldsomme så de har han ikke hilst så mye på ennå

Jeg har jo mer enn en, men velger å holde de i samme tråden. Presenterer Denali først, hun er eldst og den ubestridte sjef/leder eller hva du nå vil kalle det, av de to. Denali er født 10. juli 20

Noen flere, og bedre, bilder fra sledeturene 30. og 31. mars på lørdag var Fjellbris med, på søndag Bonfire. De to er så unge at de fikk en dag hver. Freke benytter sjansen til å r

Skrevet

En vakker dag på en utstilling er det fare for at Bonfire blir overfalt! :wub:

Det synes han nok bare vil være storveis. Han har null hemninger og er veldig glad i både folk og hunder :)

:heart: Fjellbris

takk :)

Farlig å gå inn i denne tråden når Steve sitter ved siden av, han er jo litt forelsket i denne typen hunder :lol: .

Har han møtt mange?

Hvis ikke så kanskje han endrer mening etter å ha møtt dem.

Misforstå meg rett, jeg elsker rasen og mener den er helt perfekt for meg. Men det ER jo stor forskjell på en Boerboel og en Siberian på veldig mange måter :)

Skrevet

Huff det var det å komem seg nedover for å hilse på pøbelgjengen din igjen. Skulle gjerne gjort det dem er jo så glade i å hilse :) men hver gang jeg er nedover så er det mye å gjøre og jobbing er bortover til Notodden også er det skift så jeg har ikke fått vært med i hundeklubben blæ vil gjerne være mer aktiv hvor ejg ser folk og hunder hihi

Skrevet

Nei, han har bare sett dem på gata :) . Han har ikke hatt hund før heller, så jeg tror det er nok en utseende-greie, jeg har fortalt at instinktene er LITT forskjellige, hehe!

  • Like 1
Skrevet

Nå er snart gjengen 5...

Bare 2 uker igjen til jeg skal hente ennå et nurk fra Tyskland. Hun er nesten 4mnd gammel når jeg henter henne, og derfor rabiesvaksinert og klarert for reise på den måten. Hentes med bil via Danmark.

Blir veldig spennende å se henne i virkeligheten. Jeg liker veldig godt mora hennes. Det har jeg gjort siden første gang jeg så henne for over 3 år siden (når jeg hentet Denali). I tillegg er jo frøkna litt i slekt med både Denali og Freke. Hennes mor er Frekes tante (helsøster til Frekes mor) og hun har en felles bestemor med Denali. Dette blir spennende!

Slik så hun ut som 7 uker gammel:

Polaris01.jpg

Polaris02.jpg

På stamtavla heter hun Hightower's Jewel of the North, oppdretter kaller hun Jewel. Jeg vurderer å kalle hun Polaris. Siden jeg tenkte på stjernen Polaris med å gi henne stamtavlenavnet, som i tillegg spiller på morens navn: Velvet Black Diamond.

I mens hun venter på at jeg skal hente henne så har hun vært/er hun på valpekurs og blir trent i å oppføre seg pent både i utstillingssammenheng og til daglig :)

  • Like 3
Skrevet

Å herregud! Du er spinngærn! Digger det! :D

Sånn går det når man kontakter oppdretter og sier man vurderer en tispevalp i 2013! og lurer på om han har noen spennende planer for Velvet eller evt Sidona (mora til Freke). Hvorpå svaret er at Velvet er drektig og de svært gjerne vil selge meg den beste tispevalpen hvis det kommer en som vil passe til meg og mine ønsker.... :whistle:

Men NÅ er det innkjøpsstopp i maaaange år.... nå blir problemet og ikke beholde alle fremtidig fødte valper :lol:

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Jewel ble igjen i Tyskland...

Me not happy :(

Oppdretter klarte rett og slett ikke å la henne gå siden hun har vært der ca 2mnd ekstra. Forsåvidt en fin kvalitet å se på hundene som noe annet en varer (som nok av oppdrettere gjør). Men jeg er mildt sagt ikke begeistret for den beslutningen.

Eneste positive jeg kan se er at jeg nå har plass til å beholde en valp fra mitt neste kull. Men det var jo ikke det som var planen. Trenger litt tid på å komme over denne merker jeg.

Skrevet

Jewel ble igjen i Tyskland...

Me not happy :(

Oppdretter klarte rett og slett ikke å la henne gå siden hun har vært der ca 2mnd ekstra. Forsåvidt en fin kvalitet å se på hundene som noe annet en varer (som nok av oppdrettere gjør). Men jeg er mildt sagt ikke begeistret for den beslutningen.

Eneste positive jeg kan se er at jeg nå har plass til å beholde en valp fra mitt neste kull. Men det var jo ikke det som var planen. Trenger litt tid på å komme over denne merker jeg.

Uff da :shocked: Skjønner godt at du er skuffa nå, jeg hadde nok blitt både skuffa og sint selv om oppdretteren hadde gjort slik. Dro du nedover til Tyskland og kom hjem tomhendt da? :| Huff! Jeg skjønner deg godt :hug: *trøsteklem*

Når skal du ha neste kull selv neste?

Skrevet

Uff da :shocked: Skjønner godt at du er skuffa nå, jeg hadde nok blitt både skuffa og sint selv om oppdretteren hadde gjort slik. Dro du nedover til Tyskland og kom hjem tomhendt da? strong%3Eression.gif Huff! Jeg skjønner deg godt :hug: *trøsteklem*

Når skal du ha neste kull selv neste?

Nja, ikke helt tomhendt. Jeg dro jo nedover også for å stille Freke. Han gjorde det bra på utstillingen og ble 2. beste hannhund begge dager og har nå 3 av 5 nødvendige poeng for å bli Dt.CH (VDH). Utstillingen var jo en like stor grunn til at jeg dro som valpen. Men kjempekjipt uansett altså :(

Neste egne kull kommer til våren, under forutsetning av at Freke blir frilyst (øyne) og fri rtg. Ikke noe som tilsier at han ikke skulle bli det, men man vet jo aldri. Så kan jo Denali gå tom også. Så noen garanti for at det blir valper i 2013 har jeg jo ikke (lite sannsynlig at jeg parer Denali på høst løpetiden).

Skrevet

Det har kommet bitte litt snø her. Den er våt og på grensa til sørpe, men hundene satte stor pris på den allikevel :)

Freke

Freke_29okt12a.jpg

og Denali

Denali_29okt12a.jpg

mente den lille snøen som kom bare måtte smakes på.

Bonfire har ikke sett snø før, men ble fort begeistret for det nye underlaget

Bonfire_29okt12a.jpg

og så ble alle hundene litt koko og raste rundt

Fjellbris og Freke

Fjellbris-Freke_29okt12.jpg

Fjellbris-Freke_29okt12b.jpg

Denali og Bonfire

Denali-Bonfire_29okt12.jpg

hele flokken

lek_19okt12a.jpg

  • Like 5
Skrevet

Nydelige bilder som vanlig! Kjenner jeg har utrolig lyst på et par-tre hunder til og hundegårdsmulighet når jeg ser bildene av polarvofsene dine løpe rundt. En dag...

  • Like 1
Skrevet

*bestiller en stk husky fra deg (kopi av Fjellbris) uten jaktinnstinkt takk* :angel: Hundene dine er bare supernydelige, akkurat slik jeg liker sib-huskyen personlig :D :D

Skrevet

Pene hunder, men spesielt Freke og Bonfire :wub:

Kule bilder. :ahappy:

Åh, så kjipt! Men du får trøste deg med at du alt har fire vakringer, og at du kan beholde mer av det du lager sjøl. :flowers:

Takk

Begynner å få det litt på avstand og gleder meg til vårkullet som jeg håper kommer. Jobber med en back up til Freke i tilfellet rottefelle og han har noe på øyne eller hofter.

Nydelige bilder som vanlig! Kjenner jeg har utrolig lyst på et par-tre hunder til og hundegårdsmulighet når jeg ser bildene av polarvofsene dine løpe rundt. En dag...

Det er helt herlig å se på de rase rundt i hagen/hundegården yre av glede og sprudlende av energi :D

*bestiller en stk husky fra deg (kopi av Fjellbris) uten jaktinnstinkt takk* :angel: Hundene dine er bare supernydelige, akkurat slik jeg liker sib-huskyen personlig :D :D

Moro at du liker mine Siberians :D

Hvis jeg får en jaktinstinkt fri mutasjon av Fjellbris så sender jeg deg en PM, men ikke hold pusten akkurat :lol:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...