Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hmm jeg kopierte bare linken i adressefeltet. Det er litt forskjell på linkene, noen av linkene fra Youtube konverteres automatisk til videoer, andre kommer bare inn som linker.

Tror hvis du trykker på "Share" under videoen, og så "Long link" så pleier linken å sprette opp som video.

Test:

  • Like 2
  • Svar 203
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ønsker dere alle en kjempefin påske

Polly er sexy og vet det, god helg

Jeg har hele 10 fugler, hatt fugler siden jeg var rundt 10 år,. Så blir snart 22 år jeg har hatt fugler i hus og kunne ikke levd uten. Er herlige vesner, smarte lettlærte og morsomme. Selvsagt en del

Skrevet

Så herlige dem er! :wub: Bor på landet, har papegøyer og nå st.bernhards hund?! fått oppfyllt mange av drømmene dine nå du :D:thumbs:

Der var du ja :) Det var lenge siden, går bra ? Ja landet og landet, tettsted blir det. Håper finne noe mer landslig etterhvert .

Skrevet

Herregud Polly er helt rå jo! :lol:

Hvordan er det med avføring, får du bæsj i hele huset, eller gjør de fra seg på samme sted? Det er noe som "bekymrer" meg litt, undulaten driter jo over alt, ikke så farlig siden det er så lite, men med en papegøye er det jo ikke like morsomt å få bæsj i sofaen og sånn da.

Skrevet

En og anna bæsj på sofaen må man nok regne med. Men de har liksom sine faste plasser, som oppå et bur som står i stua, på stenderen sin, andre plasser de liker å sitte legger jeg bare avispapir under. Har alltid en boks med våtservietter ved stuebordet, så har de et uhell så er det gjort på 2 sekund å fikse det ..så syns igrunn ikke det er noe stress.

  • Like 2
Guest Yellow
Skrevet

Ler seriøst så jeg griner nå! :lol: Noe av det mest bedårende jeg har sett, både den ekstreme dansingen og det morsomme jaco'en sier!

Moren min og jeg så faktisk på en Grå Jaco en gang for flere år siden, egentlig glad det ikke ble noe av (var ikke klare for det på den tiden), men moren min har alltid vært veldig glad i fugler/papegøyer. Den fuglen hadde iallefall sine faste plasser den gikk på do, så akkurat der hadde de lagt aviser under på gulvet, for var iallefall det de sa, at det var kun/omtrent kun der han gjorde fra seg.

Skrevet

Å herregud, ler så jeg griner av filmene av Polly her :lol: FOR en sangstemme og dans! :D

En vakker dag i fremtiden når jeg bor på landet, da skal jeg også ha en papegøye eller to :wub:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Går helt fint :) Fuglene kan tusle rundt på gulvet uten kattene åpner et øyelokk engang. Fuglene er så store så kanskje noe med det å gjøre? de har iallefall aldri jakta på dem. Fuglene kan sette seg ved siden av kattene og nappe dem i halen osv, uten kattene bryr seg. Blir de leie så går de bare vekk.

  • Like 2
Skrevet

Går helt fint :) Fuglene kan tusle rundt på gulvet uten kattene åpner et øyelokk engang. Fuglene er så store så kanskje noe med det å gjøre? de har iallefall aldri jakta på dem. Fuglene kan sette seg ved siden av kattene og nappe dem i halen osv, uten kattene bryr seg. Blir de leie så går de bare vekk.

Hvem kom først da? Her er det jo tre katter, 2 sibirer og 1 huskatt. Jeg tipper det vil gå uten problemer med hannen vår, men di to andre er jeg mer usikker på.. Men ja, kanskje kan det hjelpe på at det er store fugler! Veldig veldig mange år fram i tid til evt fugler da... Mye som skal ligge til rette for at det skal bli!

Skrevet

Fuglene kom først, men ene var voksen da han kom hit. Så var litt skeptisk da, men gikk over all forventning. De må bare lære seg fra dag 1 at fugler er venner ikke mat hehe.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
    • Det er sikkert mer enn nok folk som stiller slike spørsmål, men den som intet våger intet vinner 😇 Jeg skal i løpet av de neste par årene få meg en ny hund, men sitter veldig fast når det kommer til valg av rase.. tidligere har jeg hatt Cardigan Welsh Corgi (fikk henne da hun var nesten 10, så ikke full erfaring her) og Storpuddel fra en oppdretter jeg ikke var helt fornøyd med (jeg ba om en rolig og stabil hund jeg kanskje kunne bruke som besøksvenn, fikk en stresset type som hun ville jeg skulle bruke til agility. Da det viste seg at jeg ikke kunne tilby ham en rik nok hverdag som enslig person i leilighet var hennes råd "legg ham ut på Finn). Jeg har noen ønsker til hund:  * Ikke en utpreget varsler. Vi blir to som er relativt sensitiv for lyd, så mye piping og bjeffing inne orker vi ikke.  * Lettrent hund som jeg kan trene lydighet med. Storkoste meg med puddelen og han ga meg mye suksess og mestring, dette vil jeg ha mer av.  * Stabil mentalitet med mulighet til å sitte i ro ute. Dette hadde ikke puddelen. Han er nå snart 6 år gammel og i nytt hjem, men kan fremdeles ikke stå i ro ute uten å få meltdown. Inne var han helt nydelig.  * Energi til trening, men tåler noen dager innimellom med mindre aktivitet. * Ok størrelse, helst rundt medium/"normal" størrelse et sted. Ønsker lydighet og kanskje sykling innimellom, men ikke så stor at den ikke kan være med overalt ellers (som ut i kajakk, kanskje). * Mulighet for å bo med katt uten at det skal være en reell risiko for at jaktinstinkt tar over.. Har vurdert å gå over til tispe etter dramaet med puddelen. Det virket som det slettes ikke var uvanlig med disse litt høyspente guttene som endte opp med å omplasseres fordi de ble "for mye" og jeg har ikke lyst til å gi gjennom det igjen. Har vurdert puddeltispe, feks. Corgien min elsket jeg, men de beina var utrolig upraktisk innimellom..
    • Ingen av dem. Oslo Hundeskole har veldig mange instruktører, og de velger selv metode. Det betyr at du ikke vet på forhånd om de bruker straff og gammeldagse metoder eller 100% positivt med bare belønning. Norges Hundeskole har jeg ikke noen nyere erfaring eller kunnskap med. De har pleid å være helt ok, men også hatt bruk av straff og korreksjon. Hvis du er på den siden av byen kan jeg anbefale Smarthund som har kurs på Fornebu, eller Din Beste Venn på Høvik. De har flinke instruktører og bruker bare positive metoder.
    • Heisann!  Vi venter på valp og jeg har veldig lyst til å gå valpekurs (potensielt også flere kurs) - vi holder til på Østlandet, like utenfor Oslo. Av de som dukker opp når jeg googler er Oslo Hundeskole og Norges Hundeskole. Begge har avdelinger ved Asker og Bærum som er det som blir mest aktuelt for vår del. Vil noen komme med tips til hvilken vi bør velge? Har du personlig erfaring eller preferanser? 😊 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...