Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 197
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Og der kom endelig sistemann En ny stor gutt på nøyaktig det samme som førstemann, 235 gram :bananas: Sasha er godt sliten, så no tror jeg hun kommer til og sove som en stein inatt, hehe

:D

Her jubles det for spying Fra 1.parring er vi nå på dag 16 Fra 2.parring er vi nå på dag 14 19 dager til UL

Skrevet

Ingen valper enda.. Men tror virkelig det nærmer seg første mann..

Får håpe han kommer snart (har bestemt meg for at en gutt kommer først). :) Og at han er frisk og rask.

Masse lykke til, håper fødselen går fint, og at du har en redbull eller ti klare. Blir nok en lang natt!

Skrevet

Nr 3 også ei jente :bananas: :bananas: :bananas: :bananas: :heart: :heart:

181 gram på henne :D

Så litt mer normal vekt på jentene her.

Gutten var stor med tanke på at det enda er ei uke igjen, hehe :D

  • Like 1
Skrevet

Og der kom endelig sistemann :D

En ny stor gutt på nøyaktig det samme som førstemann, 235 gram :D

:bananas: :bananas: :bananas:

Sasha er godt sliten, så no tror jeg hun kommer til og sove som en stein inatt, hehe :D

Valpene spiser og hu første tispa piper og kjefter på de andre, haha :P

:jump: :jump: :jump:

Alle er så absolutt sprell levende hvertfall :sweat:

  • Like 7
Skrevet

Takk for det :D

Hun virker veldig ferdig ja :D

Men holder ett øye med hun en liten stund til, så vi er 100% :))

Men både UL og røntgen sa 4. Og røntgen var jo veldig klar.

Tenke seg til, skulle jo egentlig ikke på røntgen med hun før til tirsdag, hehe.

Men så begynte jeg for ett par dager siden og tenke det ble for sent og bytta derfor til idag, hehe :D

Og jaggu hadde jeg rett :P

Vetrinæren sa jo på UL at hun trodde Sasha var 5 dager kortere på vei enn vi trodde. :P

Men det var nå hvertfall skikkelig skivebom, hehe :D

Men en uke før og ypperlig vekt på de alle 4 :heart:

Og Sasha koser seg gløgg ihjel med de :D

Det er ikke vanskelig og se nei :D

Så imorra skal jeg få lakt ut bilder av de, veeeldig søte, hehe.

Eller vel, ja de er søtere om 3ukers tid da :innocent:

Skrevet

Men en uke før og ypperlig vekt på de alle 4 :heart:

Grattis med småtterier:) 56/57 dag? Tidlig, men det er jo ikke en uke før da. 60 dager er jo ca reell drektighetstid;-) Har fått valper her på 57 dag, ikke noe problem med det. Eneste du må huske på er å flytte paringsdatoen når du registrerer valpene. For systemet til NKK godtar ikke mindre enn 58 dagers drektighetstid :D

Skrevet

Takk takk :D

Er vel fra dag 57 er det ikke det da? :icon_confused:

Tussete NKK system egentlig :P

Ja er jo 63 dager man regner, selv om hvertfall japsene stort sett alltid kommer før den tid :)

Men har hørt om flere kull som har kommet på 56, som har vært halve vekta av mitt kull :P

Skrevet

Tusen takk :D

Det går kjempefint med hele hurven :D

Sasha har ikke tenkt og gå ut da men :P

Hun blir vel med snart håper jeg, hehe :))

Jeg har da tatt meg tidlig vinterferie, hehe, bare en dag for tidlig så det er ikke noe krise akkurat :P

Valpene spiser godt da :D

og ungene var i ekstase når de våknet og jeg fortalte at Sasha hadde fått valpene sine, hehe :D

Også satt jeg regel på at de fikk ikke se før de hadde kledd på seg :innocent: (De er så sykt treg om morran, hehe)

Men NÅ skal jeg si det ble fart, og de var begge påkledd i løpet av meget kort tid, hehe :D :D

  • Like 1
Skrevet

Gratulerer så mye! :D :D

Viste det kom en liten gutt først! :w00t:

Bra at mor og barn har det fint! :):) Veldig koselig å lese nå på morgenen.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...