Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 111
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

"Kan jeg pliiiiis få slippe han Svampe Bob og få spist denne kaken?????" :rolleyes2:

Nansens pølseblikk var godt utviklet allerede ved 12 ukers alder. Kaller det også gjerne "knappeøyneblikk", for han ser ut som en bamse med blanke knapper til øyne når han gir meg det blikket...og da

Posted Images

Skrevet

Trur ikkje eg kjem til og komme over dei der dådyrblikka til voffsen din Soelvd :lol:

Frøkna mi har ikkje noko særleg med dådyrblikk, men fant eit som kanskje kan gå under den kategorien? :P

206544_10150551302140468_791750467_17979829_4099986_n.jpg

  • Like 2
Skrevet

PC101155-1.jpg

Blir ikke heeeelt samme effekten siden han ikke har hengeører, men øynene sier: "Jeg er søt, gi meg godteri"

Trur ikkje eg kjem til og komme over dei der dådyrblikka til voffsen din Soelvd :lol:

Frøkna mi har ikkje noko særleg med dådyrblikk, men fant eit som kanskje kan gå under den kategorien? :P

206544_10150551302140468_791750467_17979829_4099986_n.jpg

Jeg hadde hatt problemer med å si nei til begge to.. :lol:

Skrevet (endret)

Haha, må berre legge ut bilde av Chi'en Noor som vi passa for snart 2 - 3 år sidan. Bildet er greit nok redigert og manipulert litt, men dådyrauge er det! :P

24913_10150113481000468_791750467_11223894_4283412_n.jpg

Og Enya:

34379_10150217718575468_791750467_13206478_1089775_n.jpg

Endret av Bellare
Skrevet

Chessea har så sykt manipulerende blikk. Hun er så søøøt at jeg aldri klarer å si nei :P SKal prøve å få knipset noen bilder av henne når jeg drar hjem i ferien.

Skrevet (endret)

Valpe-Eine hadde jo fine dådyrøyne <3

4837082615_15b86a1b19.jpg

EDIT: Fant et par av en annen "svarting" ;)

6527980213_1b85100ecc.jpg

6527976497_d68c417776.jpg

6528005289_29ac7ca53b.jpg

Endret av Gjest
Skrevet

Nansens pølseblikk var godt utviklet allerede ved 12 ukers alder. Kaller det også gjerne "knappeøyneblikk", for han ser ut som en bamse med blanke knapper til øyne når han gir meg det blikket...og da må han jo bare få pølse? :baby:

4420138664_31fbd2d074_z.jpg?zz=1

  • Like 6
Skrevet

Nansens pølseblikk var godt utviklet allerede ved 12 ukers alder. Kaller det også gjerne "knappeøyneblikk", for han ser ut som en bamse med blanke knapper til øyne når han gir meg det blikket...og da må han jo bare få pølse? :baby:

4420138664_31fbd2d074_z.jpg?zz=1

Å herlighet.. :heart:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...