Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpegjengen 2012!


tm100021
 Share

Recommended Posts

  • Svar 479
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hurra Hurra Hurra! Jeg kan skrive i denne tråden Denne her la seg i veska mi og ville bli med meg hjem!

Da har vi hund i huset igjen!

Jeg slenger meg inn her jeg, hurra for det! Ah, sukk

Posted Images

Om litt under en måned flytter denne herlige karen inn hos meg :heart:

post-10499-0-94666700-1333979867_thumb.j

post-10499-0-57672500-1333979919_thumb.j

Gratulerer! :D

Vi dropper valp i år... blir unghund i stedet! :D

Oi så morro! Får vi vite noe mer snart? :P

Og en av disse søte rullepølsene skal jeg ha. :wub:

Endelig gikk det din vei! :D

Står på "liste", så det er jo bare å krysse fingre :D

Så spennende! :D

Er det lov å spørre hvilken rase?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Idag er jeg den ofisielle eieren av Bodil (jada, jeg er treeeeg) Men kun i England da enn så lenge, men jeg måtte bare ha det A5 pedigree arket dems :lol: så snart er vel Export pedigreet hennes på vei i posten og, da kan hun bli norsk statsborger :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Her holdt det ikke å trykke "liker".

Slik spørring og hinting til at man har for mange hunder er det mest idiotiske jeg ser.

Det får jo nesten være opp til hver enkelt syns jeg, så sant det ikke tar helt av og man plutselig har 40-50 stk, liksom. Jeg syns f.eks at 2 hunder er mer enn nok, mens det for deg igjen f.eks er helt greit med 3-4 stk. Så lenge hundene får det de skal, så er det egentlig ingens sak hvor mange hunder man har - og jeg syns også jeg ser sånn hinting med jevne mellomrom.

Og trenger man en til, er et tåpelig spørsmål. Trenger man egentlig 1 hund? Trenger man egentlig 2 hunder? Holder det ikke med lyst og kapasitet, egentlig?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg må jo innrømme at jeg synes det virker som enkelte har flere hunder enn de har kapasitet til... mens jeg igjen misunner andre som har kapasitet til å ha 3-4 hunder - eller flere! Jeg prøver å fortelle meg selv at det er snakk om valg av livsstil, og at om jeg skal ha 4 hunder så er det så godt som slutt på utenlandsreiser og andre dyre eller tidkrevende hobbyer som ikke har med hund å gjøre. Men det hindrer meg ikke i å misunne meg grønn på de som har valgt hund som livsstil. :P

Edit: Men enig i at dette kanskje ikke er tråden å diskutere det i.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Slik spørring og hinting til at man har for mange hunder er det mest idiotiske jeg ser.

Jeg mente absolutt ingenting med det, men kan skjønne at spørsmålet kan være irriterende. Jeg vet ikke hvor spørsmålet kom fra. Kanskje fordi Kaja fikk et nytt hundemedlem i flokken sin ganske nylig. Det var en refleks, og ikke ment på noen negativ måte.

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjempe dumt og gå inn her nå da.. Har unngått tråden siden den kom, men nå gikk det ikke lengre :P Er utrolig missunnelig på alle som skal ha søte valper i hus i år! Lykke til alle sammen. Jeg har lyst på valp hvert år jeg, men jeg får nok innse mine begrensninger og klare meg med dem jeg har :P Vinne i lotto og drive med hund på heltid, det hadde vært noe :cool:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg venter også valp (som jeg har nevnt tidligere i en annen tråd) :D

I morgen skal han chipes, vaksineres og få veterinæerklæring. Jeg skal hente han 10.mai (fra Belgia).

Gleder meg :)

wpd7a7e1f9_0f.jpgwp9ef17b90_0f.jpg

Hans pappa har jeg skjønt er en populær herremann. Har aldri møtt han, men hører han er en avbalansert og trygg hund. Blir brukt i agility og spor. Utseendet hans er det i allefall ikke noe å si på :) Moren blir brukt i lydighet.

header.jpg?t=1331248164

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da ble det plutselig forandring i valpeplanene fra min side! Skal ha valp til samme tid, men mest sannsynlig blir det en helt annen valp (og rase faktisk, hund nr2 ble hund nr1!) Fikk plutselig muligheten på en valp eg ikke trodde eg skulle få, drømmevalp etter drømmeforeldre etter drømmelinjer, og er drømmerasen! På fredag skal frøkna på UL, og gjett hvem som føler seg gravid da?! Haha :D

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da ble det plutselig forandring i valpeplanene fra min side! Skal ha valp til samme tid, men mest sannsynlig blir det en helt annen valp (og rase faktisk, hund nr2 ble hund nr1!) Fikk plutselig muligheten på en valp eg ikke trodde eg skulle få, drømmevalp etter drømmeforeldre etter drømmelinjer, og er drømmerasen! På fredag skal frøkna på UL, og gjett hvem som føler seg gravid da?! Haha :D

Rase?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En av de beste bruksbikkjene, som også er vakker som få.. Ingen raser får meg til å smelte på samme måte, å se de jobbe (å jobbe med de er jo himmel....) :wub::D

Må jo bare være belger det :ahappy:

Og de to gjeternurkene på forrige side, kommer til å bli dødspene! Yay! Gleder meg til bildespam :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...