Gå til innhold
Hundesonen.no

Er det bare jeg som syns smørkrisa er ustyrtelig festlig?


Recommended Posts

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Håper virkelig "hamstrerne" snart sitter med tåpelig mye smør som de ikke blir kvitt fordi butikkhyllene er fulle igjen... Vi har det tydeligvis litt for godt her i landet! LOL

Satt og leste de samme nyhetene tidligere i dag og jeg blir flau på det norske folks vegne akkurat nå, jeg. Men samtidig så lurer jeg på om det virkelig er sant at folk er SÅ desperate, eller er det k

Skrevet

Mener jeg leste et sted at flere apoteker er fri for noen typer medisiner og har vært det i flere uker og at folk må klare seg uten medisinen sin. Har ikke akkurat vært medieoppstyr rundt det. Om det da stemmer det som jeg leste.

  • Like 1
Skrevet

Jeg synes ikke det er morsomt i det hele tatt. Jeg synes det er skikkelig TRIST at vi mennesker er sånn som dette. Tenk på alle de som faktisk opplever en krise av noe slag.

  • Like 2
Skrevet

jada alltid noen som har det verre. Men vi er nå en gang skrudd slik at det er mest naturlig å bry seg om ting som foregår rett foran nesen vår. Ikke minst så er det jo mulig å ha flere tanker i hodet på en gang, er plass til både smørkrise og atomkrig.

Skrevet

Jeg spiser ikke melkeprodukter, og dermed ikke smør. Men måtte sjekke på butikken i går, og de hadde smør på begge butikkene jeg var innom på. Alle typer. Jeg bor med andre ord så langt ute i gokk at den såkalte smørkrisen fremdeles ikke har nådd frem :shifty:

  • Like 1
Skrevet

Jeg har ikke sett meierismør i butikken på lange tider og det plager meg. Stekt fisk, hjemlagd potetmos og ikke minst kakao blir ikke det samme med margarin. Langt derfra! I tillegg er bremykt favorittsmøret mitt og jeg skal ærlig innrømme at jeg kjøpte 3 stk når jeg så det i butikken etter måneders fravær. * mumle noe stygt om lavkarbo*

  • Like 1
Skrevet

Synes det er mer festlig at folk hisser seg opp over lavkarbo enn noe annet. Vi som følger lavkarbodietten og har skrevet her bekymrer oss ikke - og nei, jeg har overhodet ikke hamstret. Jeg bruker lite smør så jeg har, men går jeg tom så bruker jeg olje istedenfor :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg har ikke sett meierismør i butikken på lange tider og det plager meg. Stekt fisk, hjemlagd potetmos og ikke minst kakao blir ikke det samme med margarin. Langt derfra! I tillegg er bremykt favorittsmøret mitt og jeg skal ærlig innrømme at jeg kjøpte 3 stk når jeg så det i butikken etter måneders fravær. * mumle noe stygt om lavkarbo*

Smør i kakao? :huh:

  • Like 1
Skrevet

Smør i kakao? :huh:

En liten dæsj meierismør i hjemlagd kakao utgjør forskjellen i mellom god og himmelsk. Bare prøv selv! Hvis du finner smør..

Mistenker at smørmangelen ( ja, for her i Drammen har det vært tomt for smør leeenge før media tok av, i hvertfall der jeg har sjekket ) er hovedgrunnen til at Ask fortsatt ikke liker kakao, han har jo ikke smakt den virkelig gode :(

Skrevet

Hvor er egentlig den der smørkrisen?

I Oslo sentrum?

Her i trøndelag har smørhyllene vært fulle hele tiden som jeg har sett...

I et par butikker i Trondheim (de tre jeg oftest er i, i alle fall) er det iallefall helt tomt og har vært det en stund, og folk er helt fra seg :P

Skrevet

En liten dæsj meierismør i hjemlagd kakao utgjør forskjellen i mellom god og himmelsk. Bare prøv selv! Hvis du finner smør..

Mistenker at smørmangelen ( ja, for her i Drammen har det vært tomt for smør leeenge før media tok av, i hvertfall der jeg har sjekket ) er hovedgrunnen til at Ask fortsatt ikke liker kakao, han har jo ikke smakt den virkelig gode :(

Hva med minimarshmellows? Nei, altså, jeg har smør, jeg. Både en bordpakning og en halvkilo sånn med papir. På fredag fant jeg smør på Meny på Oslo Vity og kjøpte en kilo for en kollega som ble veldig glad :) Bruker bare olivenolje eller meierismør, jeg. Hvert til sitt bruk. Jeg har liksom alltid smør jeg og kjøper ikke mer enn jeg trenger, heller. Har sett at hyllene er tomme, men jeg har vel ikke så stort forbruk at det berører meg nevneverdig :)

Skrevet

Jeg er avhengig av smør, til steking, baking og SPESIELT til brødskiva/rundstykket/knekkebrødet. Det blir IKKE det samme uten smør! Jeg kan leve med det meste av smør sånn egentlig, men jeg må innrømme at jeg får litt furteleppe om jeg ikke får tak i Bremykt :P Det er tomt og har vært tomt i noen uker for Bremykt i alle butikkene i nærheten her, heldigvis hadde mormor en ekstra pakke (ja, hun hamstret, hehe). Frokosten er reddet :D

Skrevet

Jeg er avhengig av smør, til steking, baking og SPESIELT til brødskiva/rundstykket/knekkebrødet. Det blir IKKE det samme uten smør! Jeg kan leve med det meste av smør sånn egentlig, men jeg må innrømme at jeg får litt furteleppe om jeg ikke får tak i Bremykt :P Det er tomt og har vært tomt i noen uker for Bremykt i alle butikkene i nærheten her, heldigvis hadde mormor en ekstra pakke (ja, hun hamstret, hehe). Frokosten er reddet :D

Jeg bruker meierismør til det meste og olivenolje til resten, men noen krise er det da ikke ;)

Skrevet

Kjøpte meierismør i går jeg. Det var en 10-15 pakker igjen på rema her jeg bor. Men det var også det eneste smøret som var ja. Men jeg synes hele greia er morsom jeg. Tenk hvor godt vi har det når smørmangel skaper krise liksom.

Skrevet

Det er lenge siden det var tomt for Bremyk i butikken min, heldigvis, men den første gangen jeg oppdaget tomme hyller ble jeg litt perpleks liksom og tenkte at what??? Har butikken slutta å ta inn DET også nå (attpå alt det andre de ikke selger lenger)?

Jeg foretrekker helt klart Bremyk på maten, alt annet smaker høgg, til nød kan jeg ha meierismør, men da jeg måtte ty til det som nødløsning fordi de ikke hadde Bremyk så ble det skikkelig nedtur, for det smakte ikke like bra som jeg minnes det gjorde før :no: . Margarin er jo ubrukelig på maten, men jeg bruker det dersom jeg baker (men det skjer jo hvert jubelår, så....). Ellers steker jeg som regel maten i stekovn med bakepapir og bruker verken olje eller smør da, men olje bruker jeg av og til i steikepanna (men smør er bedre :)).

Det er typisk media å hause opp en sånn greie, da, på samme måte som de hauser opp det "fryktelige" været vi til stadighet har etc.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...