Gå til innhold
Hundesonen.no

Striders juvel-beskyttelses drakt


TonjeM
 Share

Recommended Posts

Som lovet, bilde av Strider i sin ballehabitt.. aka Katadin (eller hva de heter) bellywarmer for hannhund. På den ene siden er den for stor, men på den annen side - nummeret mindre vil være for kort over ryggen. Slik den er nå er jeg litt engstelig for at han kan få gnagsår i rompa.. må visst klage til oppdretter om at bikkja er jo feil-konstruert - enten skulle han hatt hår på ballene ikke sånne små plommer dekket av silkemyk rosa hud - eller så skulle han vært bygget for de ballevarmerne man har på markedet (jeg kan nemlig ikke sy eller lage noe selv!). Men tadam - her er Strider - legg merke til at drakten er utstyrt med avløp!

strider_drakt-1.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, må innrømme jeg er dypt skeptisk til hele opplegget! Meningen er visst at de skal tisse ut gjennom den tuten der (og så får man heller vaske den etter bruk, den er kledd med gummi der i tuteområdet) - men jeg har tittet opp gjennom tuten (!) og tissen til Strider er jo ikke i nærheten av tuten slik at hvis han tisser med drakten på, så tror jeg det renner bakover og fukter stoffet rundt ballene og gir virkelig opphav til balleforfrysning.. Jeg skjønner at det er suverent til tisper da, stoffet er kjempefint og luner og varmer magen helt nydelig, og jeg ville gjerne at Strider kunne gått med den. Så jeg tenker vi gir den et forsøk under streng overvåkning, og er tuten bare dum så tar jeg frem saksa altså.. (for å klippe av tuten ikke snoppen!)

Egentlig hadde jeg tenkt å kjøpe sparkebukse til han, sånn som mamma og mormor har til allment spott og spe, men for hannhunder er visst den helt åpen rundt juvelene så da må man jo finne på noe. Etter å ha sett bilde av stakkars Kaskos forfrosne nøtter, så ble jeg litt skremt - her skal vi ha nøttene uskadd gjennom vinteren!

Men vi får håpe på mye drivhus effekt og en mild vinter som Jeanette sier! Eventuelt blir det å finne ut hva som finnes i speedoer.. (og trimme bikkja etter mørkrets frembrudd.. blir til det med ballehabitten også - den tuten gjør at det er ut som bikkja er den hingsten! :lol: )

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jamen Tonje! Jeg vet hvordan du kan sy ett ekstra stykke på sånn sparkebukse, for hånd faktisk! Jeg har jo fikset den til mine og jeg kan ikke sy!

Tok bare klippet opp ett fleecpledd og sydde på en ekstra "flapp", tror det kunne gått veldig fint til gutt også. *har en plan altså*

(har forresten enda ikke hørt om noen som har problemer med ballaforfrysning på AK)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jamen Tonje! Jeg vet hvordan du kan sy ett ekstra stykke på sånn sparkebukse, for hånd faktisk! Jeg har jo fikset den til mine og jeg kan ikke sy!

Tok bare klippet opp ett fleecpledd og sydde på en ekstra "flapp", tror det kunne gått veldig fint til gutt også. *har en plan altså*

(har forresten enda ikke hørt om noen som har problemer med ballaforfrysning på AK)

Sier du det? For jeg klarer ikke sånne flapper etc, jamen det er jo en plan! Og jeg skjønner at balleforfrysning ikke er så vanlig, men når jeg ser Striders rosa små, og tenker på skiturer hvor han baser rundt i dypsnøen - de må jo bli fryktelig kalde de små rosa! Så sånn for sikkerhets skyld.. og jeg må vel regnes som en av superhønemødrene også, alltid beredt! :icon_redface:

edit: Jamen der var det jo speedoer! *ler meg fillete* Får bestille en rød en da! Men lurer på hvordan størrelsen måles.. har Strider normale eller unormale tro?

Gubben sier forøvrig at jeg må gå tur alene hvis bikkja skal ha på seg noe som helst ballehabitt

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sier du det? For jeg klarer ikke sånne flapper etc, jamen det er jo en plan! Og jeg skjønner at balleforfrysning ikke er så vanlig, men når jeg ser Striders rosa små, og tenker på skiturer hvor han baser rundt i dypsnøen - de må jo bli fryktelig kalde de små rosa! Så sånn for sikkerhets skyld.. og jeg må vel regnes som en av superhønemødrene også, alltid beredt! :icon_redface:

edit: Jamen der var det jo speedoer! *ler meg fillete* Får bestille en rød en da! Men lurer på hvordan størrelsen måles.. har Strider normale eller unormale tro?

Gubben sier forøvrig at jeg må gå tur alene hvis bikkja skal ha på seg noe som helst ballehabitt

Men altså stakkars gubbe! (ikke bikkje) bestilt en litt nøytral farge da som ikke syns på 1 mils avstand :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eksen min prøvde slik pungvarmer som det linkes til. Og den satt veldig dårlig på engelsk setter. Skled av hele tiden

Bra at Tonje har lagt ut bilde og sånt, for jeg vurderte nemlig samme dekken. Men da prøver jeg heller det vanlig kathalin dekkenet, så sant det ikke har samme tut/trakt opplegg. For det ser jeg for meg er ganske håpløst.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...