Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Følte brått for og dele litt av bildene jeg tok for et par uker siden, da jeg var avløser ved min gamle arbeidsplass et par ukers tid, enjoy!

048.jpg

152.jpg

290.jpg

203.jpg

363.jpg

375.jpg

412.jpg

429.jpg

451.jpg

261.jpg

346-1.jpg

362.jpg

497.jpg

004.jpg

061.jpg

049.jpg

086.jpg

092.jpg

157.jpg

268.jpg

  • Svar 69
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har ikke spurt om det. Jeg har heller ikke spurt om å ta bilder på utstilling, fra hundeparker, treff, kurs eller av noen andre hunder jeg har tatt bilde av noen sinne (mener jeg og huske). En hun

Nå vet jeg ikke hva du mener med mindre optimal kondisjon, en flokete collie, en 12 år gammel dobermann? Jeg kan telle på én hånd hvilke av de hundene jeg har tatt bilde av som faktisk er pensjonatgje

Det må jo være bra for hundenes del at det legges fine bilder av de ut på nettet, kanskje det blir lettere for de å finne nye hjem da?

Skrevet

Tusen takk, alle sammen. Ja, det er en gjeng med go'inger det der :D

Er den røde korthårede(hode) en Thai?

Gresslig søte, og sjarmerende hunder.

Takk, jess, det er en thaijente (til omplassering btw) :)

Kjempefine bilder!

Hvor er det du jobber hen? :)

Enig med Teserere, Thaien var smashing :wub:

Takk takk :) Jeg har jobbet ved Tunge hundepensjonat, nå er jeg der bare en gang i blant siden jeg bor så langt unna :)

Knallfine bilder! Dyktig hundefotograf er du :)

Tusen takk, alltid hyggelig og høre :)

Skrevet

Kjempeflotte bilder! Kjente jeg fikk lyst til å ta en runde med børste og saks på den Collien der :lol:

Haha, ja, det hadde han nok trengt :P Han skal nok styles litt før han reiser tenker jeg, men da er ikke jeg der :)

Så mange vakre hunder, tenk at de har vært uønsket...

Skulle ønske jeg hadde litt større plass!

En del av dem er heldigvis i pensjon, men det er en del av dem jeg har tatt bilde av som trenger nye hjem også :) Hehe, vel, det er ikke bare du som kunne tenkt deg større plass, fikk noen favoritter der nede jeg også :P

Skrevet

Er staffene til omplassering? Hvem, hva, hvor? :lol:

Du er så flink til å ta bilder!

Nei, dessverre, eller skal jeg si heldigvis :) Tusen takk :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
    • Har sett alle de episodene til Maren i mange år. De går opp av sengene sine mens jeg sover og står utenfor rommet å bjeffer høyt. Helt til jeg lukker opp siden jeg ikke får sove.
    • Det første og viktigste er å ta valpen ofte nok ut, så det ikke er behov for å å gjøre fra seg inne. Også om natta. Jeg ville sendt dynene til rens for å få de rengjort skikkelig. Er hundene vante til å sove på soverommet? Isåfall må dere lære dem å slappe av og sove et annet sted. Her er det mye inspirasjon å hente fra Maren og Bølle til Bestevenn. Gi de faste liggeplasser i stua eller annet rom og lær de å ligge der og slappe av. Det kan hjelpe med å bruke kompostgrinder eller barnegrinder til å begynne med, for å begrense dem litt, og evt. i soveromsdøren.
    • Etter jeg fikk valpen som har tissa flere ganger i senga og på dynene så begynte de andre to også å gjøre det samme. Vi har sprayet på Urin Off og andre spray noe som ikke har funka. Vi har også gjort sånn at hundene ikke kommer inn på soverommet vårt men da står de utenfor å bjeffer sammenhengende i flere timer og det går ikke siden de ikke kan vekke nabolaget her. Nå stinker det tiss og bæsj i hele senga og på dynene og de fortsetter å markere. Må vi kjøpe en ny seng og nye dyner og alt? Men bjeffinga slutter de ikke med når de vet at vi er inne på soverommet. Har dere noen tips? Vi er helt desperate her.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...