Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Oooh, dei der var jo billege! :w00t:

Veit du om dei blir dei tilsendt eller med eller utan ønska tekst?

De blir gravert ja, pleier å stå info nede på siden hvordan du oppgir hva du vil skal stå der :-)

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mine er kun chip'et, og i løpet av alle de årene jeg har hatt hund, har jeg aldri opplevd at mine hunder har stukket av og hatt behov for å bli funnet av andre, ei heller har de hengt seg fast med ver

Ser det er mange som lar dem løpe nake, og jeg ser poenget veldig. Det er nettopp derfor jeg selv skaffet meg Non-stop sitt jakthalsbånd, det skal ramle av om han fester seg.

Oooh, dei der var jo billege! Veit du om dei blir dei tilsendt eller med eller utan ønska tekst?

Skrevet

Har funne nokre supre på ebay eg skal bestille. Men eg har aldri bestilt derifrå før, og er generelt sett svært skeptisk til slikt. Eg har jo ingen PayPal konto, men reknar med det er trykt å betale med den der: "Betal med debet- eller kredittkortet ditt som PayPal-gjest" slik at eg kan betale med visa?

Skrevet

Jeg har jo fuglehund, som er kjent for å kunne stikke av.. og Chico har jo gjort det noen ganger, ene gangen inn på Kiwi.. han hadde da IKKE halsbånd på, og vi måtte derfor reise til NAF å få han hentet ut, mot en god slant med penger.

Han må altså ha nr på alle halsbånd, bare i tilfelle.

Skrevet

Har funne nokre supre på ebay eg skal bestille. Men eg har aldri bestilt derifrå før, og er generelt sett svært skeptisk til slikt. Eg har jo ingen PayPal konto, men reknar med det er trykt å betale med den der: "Betal med debet- eller kredittkortet ditt som PayPal-gjest" slik at eg kan betale med visa?

Sikkert like trygt, så lenge det går gjennom paypal får ikke selgeren rede på info om kortet ditt :-) Jeg har handlet endel på ebay nå, og har aldri blitt lurt. Har fått feil varer et par ganger, eller ikke fått i det hele tatt, men de selgerne det har skjedd med hos meg har alltid sendt riktig vare igjen, uten kostnad.

Men har hørt at "Amish-selgerne" gjerne er juks, de som skryter av at det er ekte håndtverk av Amishfolk, også er det bare dritt. Men det gjelder jo heller ikke alle.

Selv om min aldri stikker av, så synes jeg iallefall det er en trygghet at nummeret mitt står på (er jo og en fordel om selve halsbåndet blir borte :P ). Plutselig en dag skjer det, en superlekker løpetidstispe (eller Valpis), et rådyr rett foran hunden, eller eller...

Skrevet

Frøkena er så klart chippet og stikker aldri av.Men,jeg er veldig nøye med at hun må ha på skilt likevel pga er så mye lettere til folk om hun mot formoding skulle finne på stikke en vakker dag.

Har funnet så mye hunder uten skilt på seg over årene.Måtte ha ringt falken til mange kunne jo vært ungått så lett!

Siden jeg da har en smule utstyrs dilla har har jeg istedet for kjøpe så mange brikker skiltet på et veldig tynnt halsbånd som hun har under andre halsbånd.Bruker det ikke nå særlig nå for tiden da bruker vibri sela og halsbåndet fra der med telefon nr broddert på mest;)

Skrevet

Jeg har én tag på et halsbånd jeg aldri bruker, den inneholder bare telefonnummeret mitt.

Ellers så bruker jeg bare hurtta seler, og de har en lapp som henger på innsiden som man kan skrive telefonnummeret på, det holder for meg :)

Skrevet

Har ingen, men har planer om å skaffe meg etterhvert og lage sikkerhetshalsbånd som ryker om de setter seg fast. Liker å ha halsbånd/sele på dem, greit å ha noe å grabbe tak i om man må, men samtidig redd for at de skal sette seg fast i ting og skade seg, spesielt salukien som har en syk fart.

Skrevet

Jeg har bare en. Den sitter på et halsbånd som han kun har på seg når han er med meg på stallen og våser rundt. Ellers går han bare i sæle, men burde nok sette et merke på den og. Har mitt nr + hundens navn. Fordi jeg syntes det var fint. :P Blir hunden min borte, så får de tak i meg på telefon liksom.

Skrevet

Då har eg faktisk bestilt frå ebay, for aller første gong. x)

Bestilte 2 for 1 for £4.50 til saman vart det £6 og det med gratis frakt. Så vart vel noko å 50 norske kroner eller noko i den duren.

Så har nett fått ein hyggeleg mail frå ho som selger dei, verkar veldig hyggeleg. Gler meg til dei havnar i postkassa sidan dei ikkje er heilt som dei vanlege vi får kjøpt i dyrebutikkar og sånt :P

http://stores.ebay.co.uk/ENIDS-EMPORIUM/_i.html?rt=nc&_sid=460644410&_trksid=p4634.c0.m14.l1513&_pgn=1

Skrevet

Mine stikker (bank i bordet) aldri av, men Orry har brikke på halsbåndene/selen han bruker til vanlig. Han er den som er mest troende til å surre rundt litt fordi han glemmer å følge med eller gjerne vil bli med mennesker han synes ser snille ut hjem :P Norma har på et par halsbånd. Foreløpig har jeg ikke hatt bruk for brikkene, men det er en ekstra trygghet at de henger på.

Begge er selvfølgelig chippet.

Skrevet

Jeg har brikker på alle de hundre halsbåndene og selene vi har her hjemme. Det skal sies at jeg lager dem selv på jobben, men jeg synes det er kjekt å ha. Dessuten synes jeg det er pent. Har en hund som aldri stikker av, men i tilfelle rottefelle har jeg det på allikevel. Navn på hunden på den ene siden og mitt navn og telefonnummer, noen ganger også adressen, på andre siden.

Skrevet

Me har chip, men begynte med ei tønne rundt halsen (9kr på biltema) med navn og nr på etter nokon leverte han inn til viking og me ikkje fekk han tilbake utan å betale 2169kr.

Skrevet

Då har eg faktisk bestilt frå ebay, for aller første gong. x)

Bestilte 2 for 1 for £4.50 til saman vart det £6 og det med gratis frakt. Så vart vel noko å 50 norske kroner eller noko i den duren.

Så har nett fått ein hyggeleg mail frå ho som selger dei, verkar veldig hyggeleg. Gler meg til dei havnar i postkassa sidan dei ikkje er heilt som dei vanlege vi får kjøpt i dyrebutikkar og sånt :P

http://stores.ebay.c...14.l1513&_pgn=1

Oooh! det var kule! Slike har jeg ikke sett før! :D

Skrevet

Oi det var interessant Kaja, mye mulig at det er litt særskilt i Bærum, da det etter hva jeg har hørt, er den kommunen med flest hunder. Der er også mye løs bikkjer...

Vet du om det står skriftlig noe sted? Kunne gjerne tenke meg å ha noe å banke i bordet med dersom jeg skulle komme i snakk med noen av disse som ikke har nummer. Syntes selv det er en god sikkerhet, selvom man stoler på hunden sin.

Skrevet

Jeg har én tag på et halsbånd jeg aldri bruker, den inneholder bare telefonnummeret mitt.

Ellers så bruker jeg bare hurtta seler, og de har en lapp som henger på innsiden som man kan skrive telefonnummeret på, det holder for meg :)

Ooo, det har jeg ikke lagt merke til, da må jeg jo selvsagt skrive opp nr inni der! :flowers:

Hadde ikke turt å la min løpe naken, om han skulle henge seg fast så vil jeg to at litt løping fra min side vil nå fram før han har blitt kvalt. [...]

Det med å løpe naken kommer litt an på hvordan hunden løper. Når min er løs alene tusler han stort sett rundt meg i en maks 20m radius. Får noen raptuser og løper tulling innimellom, men aldri lenger unna meg forde, så da ser jeg ikke det store behovet for å ta av halsbånd/sele.[...]

Mine løper løse i til tider svært krevende terreng. Jeg får på ingen måte "løpt litt" bort til dem der jeg hengende i ei rot er på vei opp et fjell, dersom de skulle hekte seg fast i noe, og dessuten har jeg en gang sett Imouto henge seg opp med selen i en liggende stamme idet hun krøyp under. Gudsjelov var dette under en helt vanlig tur på sti, hvor jentene hoppa rundt. Fordi de er så små, har de ingen begrensninger på hva de løper gjennom, over eller under, og de bør derfor være nakne. De har også til tider svært stor radius, og jeg hører Imouto som et vindkast i skogen idet hun løper forbi foran eller bak gjennom tett kratt eller høye topper. Aiko er som regel i nærheten.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...