Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Oooh, dei der var jo billege! :w00t:

Veit du om dei blir dei tilsendt eller med eller utan ønska tekst?

De blir gravert ja, pleier å stå info nede på siden hvordan du oppgir hva du vil skal stå der :-)

  • Svar 56
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mine er kun chip'et, og i løpet av alle de årene jeg har hatt hund, har jeg aldri opplevd at mine hunder har stukket av og hatt behov for å bli funnet av andre, ei heller har de hengt seg fast med ver

Ser det er mange som lar dem løpe nake, og jeg ser poenget veldig. Det er nettopp derfor jeg selv skaffet meg Non-stop sitt jakthalsbånd, det skal ramle av om han fester seg.

Oooh, dei der var jo billege! Veit du om dei blir dei tilsendt eller med eller utan ønska tekst?

Skrevet

Har funne nokre supre på ebay eg skal bestille. Men eg har aldri bestilt derifrå før, og er generelt sett svært skeptisk til slikt. Eg har jo ingen PayPal konto, men reknar med det er trykt å betale med den der: "Betal med debet- eller kredittkortet ditt som PayPal-gjest" slik at eg kan betale med visa?

Skrevet

Jeg har jo fuglehund, som er kjent for å kunne stikke av.. og Chico har jo gjort det noen ganger, ene gangen inn på Kiwi.. han hadde da IKKE halsbånd på, og vi måtte derfor reise til NAF å få han hentet ut, mot en god slant med penger.

Han må altså ha nr på alle halsbånd, bare i tilfelle.

Skrevet

Har funne nokre supre på ebay eg skal bestille. Men eg har aldri bestilt derifrå før, og er generelt sett svært skeptisk til slikt. Eg har jo ingen PayPal konto, men reknar med det er trykt å betale med den der: "Betal med debet- eller kredittkortet ditt som PayPal-gjest" slik at eg kan betale med visa?

Sikkert like trygt, så lenge det går gjennom paypal får ikke selgeren rede på info om kortet ditt :-) Jeg har handlet endel på ebay nå, og har aldri blitt lurt. Har fått feil varer et par ganger, eller ikke fått i det hele tatt, men de selgerne det har skjedd med hos meg har alltid sendt riktig vare igjen, uten kostnad.

Men har hørt at "Amish-selgerne" gjerne er juks, de som skryter av at det er ekte håndtverk av Amishfolk, også er det bare dritt. Men det gjelder jo heller ikke alle.

Selv om min aldri stikker av, så synes jeg iallefall det er en trygghet at nummeret mitt står på (er jo og en fordel om selve halsbåndet blir borte :P ). Plutselig en dag skjer det, en superlekker løpetidstispe (eller Valpis), et rådyr rett foran hunden, eller eller...

Skrevet

Frøkena er så klart chippet og stikker aldri av.Men,jeg er veldig nøye med at hun må ha på skilt likevel pga er så mye lettere til folk om hun mot formoding skulle finne på stikke en vakker dag.

Har funnet så mye hunder uten skilt på seg over årene.Måtte ha ringt falken til mange kunne jo vært ungått så lett!

Siden jeg da har en smule utstyrs dilla har har jeg istedet for kjøpe så mange brikker skiltet på et veldig tynnt halsbånd som hun har under andre halsbånd.Bruker det ikke nå særlig nå for tiden da bruker vibri sela og halsbåndet fra der med telefon nr broddert på mest;)

Skrevet

Jeg har én tag på et halsbånd jeg aldri bruker, den inneholder bare telefonnummeret mitt.

Ellers så bruker jeg bare hurtta seler, og de har en lapp som henger på innsiden som man kan skrive telefonnummeret på, det holder for meg :)

Skrevet

Har ingen, men har planer om å skaffe meg etterhvert og lage sikkerhetshalsbånd som ryker om de setter seg fast. Liker å ha halsbånd/sele på dem, greit å ha noe å grabbe tak i om man må, men samtidig redd for at de skal sette seg fast i ting og skade seg, spesielt salukien som har en syk fart.

Skrevet

Jeg har bare en. Den sitter på et halsbånd som han kun har på seg når han er med meg på stallen og våser rundt. Ellers går han bare i sæle, men burde nok sette et merke på den og. Har mitt nr + hundens navn. Fordi jeg syntes det var fint. :P Blir hunden min borte, så får de tak i meg på telefon liksom.

Skrevet

Då har eg faktisk bestilt frå ebay, for aller første gong. x)

Bestilte 2 for 1 for £4.50 til saman vart det £6 og det med gratis frakt. Så vart vel noko å 50 norske kroner eller noko i den duren.

Så har nett fått ein hyggeleg mail frå ho som selger dei, verkar veldig hyggeleg. Gler meg til dei havnar i postkassa sidan dei ikkje er heilt som dei vanlege vi får kjøpt i dyrebutikkar og sånt :P

http://stores.ebay.co.uk/ENIDS-EMPORIUM/_i.html?rt=nc&_sid=460644410&_trksid=p4634.c0.m14.l1513&_pgn=1

Skrevet

Mine stikker (bank i bordet) aldri av, men Orry har brikke på halsbåndene/selen han bruker til vanlig. Han er den som er mest troende til å surre rundt litt fordi han glemmer å følge med eller gjerne vil bli med mennesker han synes ser snille ut hjem :P Norma har på et par halsbånd. Foreløpig har jeg ikke hatt bruk for brikkene, men det er en ekstra trygghet at de henger på.

Begge er selvfølgelig chippet.

Skrevet

Jeg har brikker på alle de hundre halsbåndene og selene vi har her hjemme. Det skal sies at jeg lager dem selv på jobben, men jeg synes det er kjekt å ha. Dessuten synes jeg det er pent. Har en hund som aldri stikker av, men i tilfelle rottefelle har jeg det på allikevel. Navn på hunden på den ene siden og mitt navn og telefonnummer, noen ganger også adressen, på andre siden.

Skrevet

Me har chip, men begynte med ei tønne rundt halsen (9kr på biltema) med navn og nr på etter nokon leverte han inn til viking og me ikkje fekk han tilbake utan å betale 2169kr.

Skrevet

Då har eg faktisk bestilt frå ebay, for aller første gong. x)

Bestilte 2 for 1 for £4.50 til saman vart det £6 og det med gratis frakt. Så vart vel noko å 50 norske kroner eller noko i den duren.

Så har nett fått ein hyggeleg mail frå ho som selger dei, verkar veldig hyggeleg. Gler meg til dei havnar i postkassa sidan dei ikkje er heilt som dei vanlege vi får kjøpt i dyrebutikkar og sånt :P

http://stores.ebay.c...14.l1513&_pgn=1

Oooh! det var kule! Slike har jeg ikke sett før! :D

Skrevet

Oi det var interessant Kaja, mye mulig at det er litt særskilt i Bærum, da det etter hva jeg har hørt, er den kommunen med flest hunder. Der er også mye løs bikkjer...

Vet du om det står skriftlig noe sted? Kunne gjerne tenke meg å ha noe å banke i bordet med dersom jeg skulle komme i snakk med noen av disse som ikke har nummer. Syntes selv det er en god sikkerhet, selvom man stoler på hunden sin.

Skrevet

Jeg har én tag på et halsbånd jeg aldri bruker, den inneholder bare telefonnummeret mitt.

Ellers så bruker jeg bare hurtta seler, og de har en lapp som henger på innsiden som man kan skrive telefonnummeret på, det holder for meg :)

Ooo, det har jeg ikke lagt merke til, da må jeg jo selvsagt skrive opp nr inni der! :flowers:

Hadde ikke turt å la min løpe naken, om han skulle henge seg fast så vil jeg to at litt løping fra min side vil nå fram før han har blitt kvalt. [...]

Det med å løpe naken kommer litt an på hvordan hunden løper. Når min er løs alene tusler han stort sett rundt meg i en maks 20m radius. Får noen raptuser og løper tulling innimellom, men aldri lenger unna meg forde, så da ser jeg ikke det store behovet for å ta av halsbånd/sele.[...]

Mine løper løse i til tider svært krevende terreng. Jeg får på ingen måte "løpt litt" bort til dem der jeg hengende i ei rot er på vei opp et fjell, dersom de skulle hekte seg fast i noe, og dessuten har jeg en gang sett Imouto henge seg opp med selen i en liggende stamme idet hun krøyp under. Gudsjelov var dette under en helt vanlig tur på sti, hvor jentene hoppa rundt. Fordi de er så små, har de ingen begrensninger på hva de løper gjennom, over eller under, og de bør derfor være nakne. De har også til tider svært stor radius, og jeg hører Imouto som et vindkast i skogen idet hun løper forbi foran eller bak gjennom tett kratt eller høye topper. Aiko er som regel i nærheten.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...