Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg kom hjem fra fysioterapaut-time rundt 13 i forgårs, og en av kollektiv-samboerne mine møter meg i gangen nede, hun er på vei ut. Hun ler. "Tina, har du sett at Kuro har kost seg i stua?" Og så går hun.

Dorull.jpg

...noen hadde visst satt en dorull på stuebordet. SE så flink han føler seg.

HAHAH :D

  • Svar 305
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ei venninne tegnet Ozzy i snøstorm.

første møte med havørn på kloss hold

Luno, Jolie og Nemis bidrag til BAs "Bergens fineste smil" konkurranse; kan ikke skjønne annet enn at dette skal gå videre (om det blir godtatt )

Posted Images

  • 2 weeks later...
Skrevet

Hundevakt i helgen! Det er ikke lov til å leke inne her, så nå tasser begge to rundt hverandre og venter på at jeg skal slippe dem ut i hagen :lol: Bare synd at hun som har vinduet ut mot hagen, fortsatt sover, så da må de vente litt, gitt!

575430_10150722072024601_517639600_9698531_29319424_n.jpg

Skrevet

Åååå, lapphunder er FINE! :D Synd jeg ikke orker en pelshund til :P

Åh, men pelsen på lapphund er ikke noe stress :P Min børstes kun i røytetida, ellers gjør jeg null med pelsen. Den verken floker seg eller blir skitten (dvs, tørr hund = ren hund). Men avhenger av at du har god pelskvalitet da, endel sliter med flokete pels og at den ikke er så skittavstøtetende, men min har jeg ikke hatt noe problem med. Men dette var OT.

Får ta med bilder:

318123_10151546643040341_752455340_24186576_253845286_n.jpg

*ka-dunk*

306516_10151546643155341_752455340_24186577_1086214092_n.jpg

  • Like 2
Guest Yellow
Skrevet

Dårlige mobilbilder, men fikk to nye "bekjentskap" på langturen våres tidligere i dag. :)

Først denne flotte Airdale Terrieren, som svinset rundt midt i trafikken uten eier i sikte. Så tok rett og slett på han båndet til min egen hund (brøt båndtvangen der, i og med at min hund ikke stikker av), og han hadde heldigvis nummerskilt på seg. :) Så fant en bussholderplass og ventet på at eier skulle komme.

IMG_0174.jpg

IMG_0175.jpg

Ville leke med Bajazz som satt på hussholderplass-benken. :D

Så møtte vi en pus som kom løpende til bena mine på veien hjem, men var litt skeptisk til hunden i bakgrunnen. :)

IMG_0171.jpg

Skrevet

Tok et litt søtt bilde av pusekatten min i dag som jeg fikk lyst til å dele med dere :)

Ser ut om han sitter så fint og venter på en bit laks, noe han selvfølgelig ikke gjør.. Jeg var bare heldig som tok bildet før han hoppet opp og snappet den til seg ;)

b561yo.jpg

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Regnvåt tur langs driftsvegen med Tonje og hundene hennes i dag!

IMG_7245.jpg

Thorvald, Felix og Riste-Blaze!

IMG_7246.jpg

Flinke gutter som kan gå pent i bånd sammen (iblant :P) :D

IMG_7244utsnitt.jpg

Guttetassen min :heart:

(håper det er greit med bilder, Tonje!)

  • Like 2
Skrevet

Regnvåt tur langs driftsvegen med Tonje og hundene hennes i dag!

(håper det er greit med bilder, Tonje!)

Såklart! :) Kanskje jeg kan låne til bloggen?

Skrevet

Dårlige mobilbilder, men fikk to nye "bekjentskap" på langturen våres tidligere i dag. :)

Først denne flotte Airdale Terrieren, som svinset rundt midt i trafikken uten eier i sikte. Så tok rett og slett på han båndet til min egen hund (brøt båndtvangen der, i og med at min hund ikke stikker av), og han hadde heldigvis nummerskilt på seg. :) Så fant en bussholderplass og ventet på at eier skulle komme.

IMG_0174.jpg

IMG_0175.jpg

Ville leke med Bajazz som satt på hussholderplass-benken. :D

Så møtte vi en pus som kom løpende til bena mine på veien hjem, men var litt skeptisk til hunden i bakgrunnen. :)

IMG_0171.jpg

Flotte Airedalen! :heart: Så bra at du tok vare på den til eieren kom :D

  • 4 weeks later...
Skrevet

Feiret bursdagen min i dag, og Ozzy pyntet seg med en sløyfe han fikk av Ponni.

552827_10151010822656411_808814308_n.jpg

(Her avbildet med Darby, nabobikkja fra Budadogs)

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...