Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vi er veeeldig glad i skistadionen, vi. :lol: Kamar fikk løpe tulling, og Pøbel fikk lov til å apportere litt. Favoritt, det.

Rotten Kamar. :lol:

6263152701_fa2f4cd665_z.jpg

Den alltid så grasiøse Pøbel.

6263153111_1eae9a6da7_z.jpg

Kamar har ikke så mye munn og hud å blotte. :lol:

6263678696_1ba1c3a243_z.jpg

Han håper han finner noen godbiter på bakken, matvraket som han er.

6263153769_bbe7118b89_z.jpg

Jeg tror han tygger og løper samtidig her. Gutter kan multitaske. :lol:

6263679374_4428a21967_z.jpg

Eh, ja.

6263679828_3e6e965567_z.jpg

Kamar later som om han er i Afrika, og fant seg et vannhull.

6263155163_63cd71dc2b_z.jpg

Det kan man selvsagt drikke av.

6263155521_6e394a2df6_z.jpg

Pøbel er godt fornøyd med at dummien kom frem. :)

6263681298_83e2aa53ac_z.jpg

Kamar var flink og var med å søke, men Pøbel er retrieveren, må vite. :aww:

6263156387_21d1c61ccf_z.jpg

Lykke, det!

6263156805_bfcf8eb3b8_z.jpg

Fineste Pøbelen kan sitte og vente på signal.

6263157113_4803d3069b_z.jpg

Tja. Kamar sier han får solen i øynene, og Pøbel er bare Pøbel. :lol:

6263682908_65ee0ae8e8_z.jpg

Fine gutta, det. :)

6263683316_7368abe352_z.jpg

Skrevet

Flotte bilder av flotte gutter :D Så heldig dere er med sol og fint høstvær :)

Ja, det har vært fint her i det siste, men det er kaaaldt. Han sier han gjerne kunne hatt på seg genseren sin litt, hihi.

Skrevet

Fineste det! Jeg vil gjerne ta en svipptur og hilse på god'guttene en gang! :D

(Kan godt ta med effileringen så kan vi ta noen fine bilder av Pøblusen med juleklipp? Han begynner jo å bli en riktig så kjekk herremann! ;) )

  • Like 1
Skrevet

Fineste det! Jeg vil gjerne ta en svipptur og hilse på god'guttene en gang! :D

(Kan godt ta med effileringen så kan vi ta noen fine bilder av Pøblusen med juleklipp? Han begynner jo å bli en riktig så kjekk herremann! ;) )

Jaaa! Det må du gjøre! :D Jeg finner ingen sakser - har kjøkkensaks, da. Så Pøbel går liksom med skjegg og afroører han stakkars. :lol:

Skrevet

Jaaa! Det må du gjøre! :D Jeg finner ingen sakser - har kjøkkensaks, da. Så Pøbel går liksom med skjegg og afroører han stakkars. :lol:

Jeg skal sørge for at saksene blir med hjemmefra neste helg jeg - så får vi finne en dag med fint vær før det blir for mye snø her oppe :-/ :D

  • Like 1
Skrevet

Pøbel sin pels ser silkemyk ut :wub:

Det er den jo også, forsåvidt. Men den trenger en dusj etter å ha vært ute i vær og vind - og gjørme. :lol: Heldigvis er den faktisk overraskende selvrensende! :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...